The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на 460??

#1
Колеги,както знаят някои В40-ката е на брат ми и я карам само докато си купя аз кола Big Grin .Та най-вероятно живот и здраве покупката се надявам да е през лятото на новата 2009г.
Та спрял съм се на 460 (В40-ката си е по-хубава,но няма да имам повече пари) и искам да попитам за двигателите как са (в смисъл Рено/Волво (или там каквито са) слабости,мощности (отхвърляме дизели Big Grin ) аз лично предпочитам 2.0,но ще съм благодарен и на информация за другите),купето(има ли проблеми с ражди (по принцип Волво и ражда не съм виждал до сега,но може да не съм се заглеждал),окачане(слабите места),абе общо взето слабите места на колата Smile .
Екстрите на които държа да има са:климатик/климатроник,халогени,ABS,AIRBAG и вече подлакътници,бордови компютри,лети джанти и т.н. са в плюс :wink:
П.П.1Потърсих в търсачката,но нищо не излезна.
П.П.2Питам от толкова рано,защото ако изпадне нещо добро имам от къде да взема парите на заем.
П.П.3За сега не мисля да изневерявам на марката Волво,но все пак има малка вероятност :wink:
Reply

#2
Колеги,както знаят някои В40-ката е на брат ми и я карам само докато си купя аз кола Big Grin .Та най-вероятно живот и здраве покупката се надявам да е през лятото на новата 2009г.
Та спрял съм се на 460 (В40-ката си е по-хубава,но няма да имам повече пари) и искам да попитам за двигателите как са (в смисъл Рено/Волво (или там каквито са) слабости,мощности (отхвърляме дизели Big Grin ) аз лично предпочитам 2.0,но ще съм благодарен и на информация за другите),купето(има ли проблеми с ражди (по принцип Волво и ражда не съм виждал до сега,но може да не съм се заглеждал),окачане(слабите места),абе общо взето слабите места на колата Smile .
Екстрите на които държа да има са:климатик/климатроник,халогени,ABS,AIRBAG и вече подлакътници,бордови компютри,лети джанти и т.н. са в плюс :wink:
П.П.1Потърсих в търсачката,но нищо не излезна.
П.П.2Питам от толкова рано,защото ако изпадне нещо добро имам от къде да взема парите на заем.
П.П.3За сега не мисля да изневерявам на марката Волво,но все пак има малка вероятност :wink:
Reply

#3
Здравей, Raceteam,

Карам Volvo 460 1.8 mi, 90 к.с. от около година, като това е първата ми кола. Колата има газова уредба, не фабрична, а сложена впоследствие. Определено мога да кажа, че съм доволен от нея. Не е имала проблеми със запалването. Не гори масло, да чукна на дърво Smile Не бих казал, че ускорява бързо, но въпреки това двигателя е достатъчно мощен, за да вдигне и по-високи скорости, а и да се изпита удоволствие от шофирането. Забелязва се форсиране на двигателя на празен ход, до около 2000 об./мин., ако след тръгване със студен двигател се кара с повече газ. Но за мен това не е проблем, случва се сравнително рядко, и то докато двигателя е студен. Видимо няма ръжда, макар че по задните вежди на места боята леко е подпухнала. За изминалата година не съм забелязал да се е увеличила. Вози малко твърдо, поне по моя преценка, но при внимателно шофиране това не се отразява много на комфорта. Понякога има вибрации на таблото, при обороти малко под 2000 об./мин., но поне при мен те не са големи. Сред опциите, които намирам за доста полезни са електрическите огледала и стъкла, подгряването на огледалата, и разбира се, ABS-а. Климатика още не съм ползвал. Има много добри и силни светлини за заден ход, стоповете също са големи. Като цяло мога да кажа, че ми доставя истинско удоволствие да я карам, включително и при лошо време и сняг. Разбира се, много неща са въпрос на късмет, а също и ( в по-голяма степен дори) на поддръжка. Това са моите впечатления, дано са ти били полезни.

Поздрави!
Reply

#4
raceteam Wrote:Колеги,както знаят някои В40-ката е на брат ми и я карам само докато си купя аз кола Big Grin .Та най-вероятно живот и здраве покупката се надявам да е през лятото на новата 2009г.
Та спрял съм се на 460 (В40-ката си е по-хубава,но няма да имам повече пари) и искам да попитам за двигателите как са (в смисъл Рено/Волво (или там каквито са) слабости,мощности (отхвърляме дизели Big Grin ) аз лично предпочитам 2.0,но ще съм благодарен и на информация за другите),купето(има ли проблеми с ражди (по принцип Волво и ражда не съм виждал до сега,но може да не съм се заглеждал),окачане(слабите места),абе общо взето слабите места на колата Smile .
Екстрите на които държа да има са:климатик/климатроник,халогени,ABS,AIRBAG и вече подлакътници,бордови компютри,лети джанти и т.н. са в плюс :wink:
П.П.1Потърсих в търсачката,но нищо не излезна.
П.П.2Питам от толкова рано,защото ако изпадне нещо добро имам от къде да взема парите на заем.
П.П.3За сега не мисля да изневерявам на марката Волво,но все пак има малка вероятност :wink:

Двигателите са Рено 1.7 1.8 2.0 Препоръчвам ти да взимаш бодигард модела по-малко проблеми ще си имаш Wink

- Таблото и всички пластмаси скърцат доста дразнещо.
- Задните вежди задължително започват да гният.
- Проблеми създават задните спирачни апарати.
- На задните седалки е тясничко.
- Климатика дърпа много мощност от двигателя и можеш да го използваш само на дълъг път.

+ Доста добри спирачки за моделите с АБС, другите незнам как са.
+ Удобни седалки с доста настройки.
+ Добра возия.
+ Стабилна на пътя, особенно с по-широки гуми 195.
+ Хубави габарити с по 2 крушки на габарит и силни светлини за заден ход :lol: :lol: :lol:

Айде стига толкова 5 на 5 (+ове и -уси ), демек взимай и не се чуди Big Grin
Reply

#5
Зависи на каква възраст си. Това е кола за "по-улегнали" хора
Reply

#6
gogo Wrote:Зависи на каква възраст си. Това е кола за "по-улегнали" хора
Колега аз сега карам В40 и съм на 20 години пък не ми пречи Big Grin .Колкото за улегналите хора марката си е Волво,но това не значи,че и за по млади хора не става Big Grin .
Мерси за информацията колеги :wink: ,но ако може малко по подробно за двигателите.
А колкото до Бодигарда той вече идва доста скъпичък за моите скромни възможности иначе и аз съм чувал,че е по добре.На някои от следващите Софийски срещи ще се кача на някоя от колегите да пробвам за какво става на въпрос,че до сега Волво само В40,С40 и ХЦ60 съм карал Big Grin
Reply

#7
raceteam Wrote:
gogo Wrote:Зависи на каква възраст си. Това е кола за "по-улегнали" хора
Колега аз сега карам В40 и съм на 20 години пък не ми пречи Big Grin .Колкото за улегналите хора марката си е Волво,но това не значи,че и за по млади хора не става Big Grin .
Мерси за информацията колеги :wink: ,но ако може малко по подробно за двигателите.
А колкото до Бодигарда той вече идва доста скъпичък за моите скромни възможности иначе и аз съм чувал,че е по добре.На някои от следващите Софийски срещи ще се кача на някоя от колегите да пробвам за какво става на въпрос,че до сега Волво само В40,С40 и ХЦ60 съм карал Big Grin

И аз съм на 18 и не ми пречи да карам бодигард Big Grin Има ги за по 2-3к прилични бодигардове.
Reply

#8
mirkovinkata Wrote:
raceteam Wrote:
gogo Wrote:Зависи на каква възраст си. Това е кола за "по-улегнали" хора
Колега аз сега карам В40 и съм на 20 години пък не ми пречи Big Grin .Колкото за улегналите хора марката си е Волво,но това не значи,че и за по млади хора не става Big Grin .
Мерси за информацията колеги :wink: ,но ако може малко по подробно за двигателите.
А колкото до Бодигарда той вече идва доста скъпичък за моите скромни възможности иначе и аз съм чувал,че е по добре.На някои от следващите Софийски срещи ще се кача на някоя от колегите да пробвам за какво става на въпрос,че до сега Волво само В40,С40 и ХЦ60 съм карал Big Grin

И аз съм на 18 и не ми пречи да карам бодигард Big Grin Има ги за по 2-3к прилични бодигардове.
А твоят двигател какъв е ??Може ли да споделиш някакви проблеми да си се сблъсквал ??
Reply

#9
Моя е 1.8 моно инжекция 90кс. Проблеми съм имал с оборотите на празен ход (стъпковото моторче в повечето случаи е проблема ) ,водните съединения и те почват да избиват и водна помпа съм сменял...други проблеми не съм имал.
Reply

#10
само да добавя за моторите и 1.6
следя темата с интерес .......ще се намеся по-късно
Big Grin
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)