The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Качествен чиптунинг директно от Германия отстъпка за форума

#51
Виждам, че се съмнявате в колегата Богомил. Искам да разясня, че колегата живее в Германия и му е трудно да влиза във всички форуми. Тоест ако се забави с отговор или не се открива на телефон не се сърдете.
Човека не го познавам още лично, но при първа възможност ще го направя !!!
Два пъти съм взимал чипове от него за мойта кола - голф 4 ТДИ, като ми ги е пращал от Германия в най-кратък срок. Тогава нямаше дистрибутори и монтажници в България. Сам съм си монтирал чиповете механично. Много ми е помагал със съвети за настройка на колата и т.н.
Дали съм доволен - Всяка следваща турбо кола ще снябдявам с ЧИП от колегата Богомил. А и ако е с ДПФ филтър ще се доверя на неговите хора за премахване.

Дано съм Ви бил полезен. 6 години карам и проблеми нямам.
Reply

#52
Какъв чип е най- подходящ да сложа на Volvo S40 1.9 TD 90hp 1997 година защото искам малко оптимизация на двигателя и ме интересува колко коня ще качи или по- добре ми напиши всички варианти за чиптунинг колко коня качват и колко струват защото мисля по натам да си взема едно чипче до 500 - 600лв Smile
1994 Volvo 460 1.9TD 90hp
1997 Volvo S40 1.9TD 90hp
1998 Volvo S40 1.9TD 90hp
Reply

#53
Темата е позамряла, но и аз да се изкажа. Колегата Брезел, да се чете Богомил, е много точен и коректен. Имах Голф 3 ГТИ - атмосферка. Говорихме с него и той ми каза както на повечето с атмосферни ДВГ/за което "шапка му свалям" / - че не се усеща особенно. При мен имаше разлика. Със чип от него, спортен филтър и тогава карах с Карера 100 октана, колата си беше като "отвързано куче". По-пъргава в старта, а след 2500 оборота направо се изстрелваше.
Когато обикновенният човек добие просветление - той става мъдрец. Когато мъдрецът добие разбиране - той става обикновен човек.
Reply

#54
Някой чипосвал ли е в скоро време и дали отстъпката важи още?
Reply

#55
Евала Berzel най-накрая един искрен и разбиращ МАЙСТОР,мойте уважения и поздрави,и все повече доволни клиенти !Аз имам волво v70 1997 г 2000 с t5 мотора с 225 кончета на борда.180 е без гарет охлюва, FWD .Ходих при различни "СПЕЦЕЛИСТИ" да видя какво ще ми предложат,също така и с цел инфо за самия мен и да имам по-обективна представа,преди да се жертвам за ЕКСПЕРИМЕНТА на някой "СПЕЦЕЛИСТ".Всички ми казваха различни неща,относно до колко е безопано да се оптимизира моия мотор с чип.А всащност това ми е и въпросът към теб,като сложа чип от твоите,колко кончета ще качи,колко ще падне разхода,ще трябвали да сменям генерацията ако се качат повече от 40. hp,ако сложа и спортен въздушен филтър,бях чел някъде че тогава се качва и работната температура на мотора,освен няколкото кончета,дали е истина това и ако е вредили по-някакав начин на работата на мотора в дългосрочен план.Благодаря за отговорите предварително!
Reply

#56
Колеги, аз искам да попитам това ли е максимума за този двигател ?
Серийно производство
Мощност 95 к.с. при 4250 1/мин.
Въртящ момент 190 Nm при 2000 1/мин.
Тунинг
Мощност 108 к.с. при 4320 1/мин.
Въртящ момент 218 Nm при 1900 1/мин.
Информацията е взета от друга фирма за чип тунинг.
Reply

#57
arukard Wrote:Колеги, аз искам да попитам това ли е максимума за този двигател ?
По принцип данните не са много коректни. Оригинално мощността от 95к.с. е при 4000rpm, не при 4250. Преди време кореспондирахме с brezel и според него на този двигател може да се вдигнат 30к.с. и 70Nm с чип.
Поради стечение на обстоятелствата аз си направих чипа на друго място заради което още съжалявам.
S80 2.0 D3
Reply

#58
Persizi Wrote:
arukard Wrote:Колеги, аз искам да попитам това ли е максимума за този двигател ?

Поради стечение на обстоятелствата аз си направих чипа на друго място заради което още съжалявам.
защо не споделиш къде и как чипоса, и най вече защо съжаляваш?!
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#59
Привет,обмислям да сложа и аз чип на V40 115k.Заслужава ли си от гледна точка-по нисък разход на гориво?
V40 1.9д 115 2001г
Reply

#60
mitko-v40 Wrote:Привет,обмислям да сложа и аз чип на V40 115k.Заслужава ли си от гледна точка-по нисък разход на гориво?
Ако колата си я караш нормално не като болид ... гаранция разхода ще падне но ако го караш мъжката, разхода ще е на горе.
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)