The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V40-смяна на осветлението под управлението на парното.

#1
Здравейте,
Искам да помоля ако някой е наясно, да сподели как се сменят крушките за осветление на 3те врътки за вентилацията и осветлението под ключа за фаровете. Колата е В40 2003г. И защо цялото табло и стерео уредбата светят много приятно зеленикаво а само тези врътки са в грозновато бяло?
Поздрави!
Reply

#2
Моята е 97г, но предполагам че е същото. Трябва да махнеш радиото, (всъщност целия панел) след това капачето което е над врътките за парното (но внимавай че има едни щипки дето се чупят лесно). След това има 4 винтчета и трябва да свалиш цялото управление на климатика, като там има и една тръбичка, която създава малко ядове. След като си свалил управлението на климатика го обръщаш отзад и там в едни дълбоки отвори седят лампичките. По принцип и те трябва да светят зелено (имат цветно презервативче Smile ). Абе ако го правиш за първи път е тегаво, а и тези лампички не са стандартни и ги няма по магазините. Успех.
Reply

#3
Ето как го направих моето с червени светодиоди: Извинявам се за качеството ама го снимах набързо Smile


Attached Files Thumbnail(s)
       
Reply

#4
колега станало е много готино ще споделиш ликак си го направил понеже и аз си мислех да срожа някакви светлини понеже нощно време не се вижда каде натискаш
Reply

#5
Благодаря!
При мен врътките и копчалъците под тях изглеждат по-различно, но предполагам идеята би трябвало да е същата. От къде мога да ги намеря тези лампички, диоди ли са или? Също тази зелена плака?! Хмм при мен си е съвсем бяло и грозно сетещо...
Reply

#6
Не са диоди, лампички са, но не са стандартни, т.е. ги няма в обикновените магазини. На мен ми казаха че евентуално може да ги има в Мото Пфое, но не ми се занимаваше с глупости и си сложих светодиоди. Иначе за направата, ми харесваш си някаква бройка диоди (аз сложих по един 3мм червен на всяко отделение, което искам да свети), изчисляваш си какъв резистор трябва да се сложи на тези диоди, че токът да надвишава 15 мА (другият вариант е проба-грешка, както в крайна сметка направих и аз, защото нямах нужните резистори, и се получи така че светнаха малко по силно от километража, но това не е болка за умиране.) Хубаво е да се сложат диоди които имат по-голям ъгъл на осветяване. (аз нямах такива и изпилих най-горната част (лупата) на диода). След това хващаш един поялник и поиш. Напрежение взимам от там където се поставят лампичките (оставих и тях за да ми свети чертичката на врътката), там е 14В. Монтираш и се кефиш Smile
Reply

#7
LeecH Wrote:Не са диоди, лампички са, но не са стандартни, т.е. ги няма в обикновените магазини. На мен ми казаха че евентуално може да ги има в Мото Пфое, но не ми се занимаваше с глупости и си сложих светодиоди. Иначе за направата, ми харесваш си някаква бройка диоди (аз сложих по един 3мм червен на всяко отделение, което искам да свети), изчисляваш си какъв резистор трябва да се сложи на тези диоди, че токът да надвишава 15 мА (другият вариант е проба-грешка, както в крайна сметка направих и аз, защото нямах нужните резистори, и се получи така че светнаха малко по силно от километража, но това не е болка за умиране.) Хубаво е да се сложат диоди които имат по-голям ъгъл на осветяване. (аз нямах такива и изпилих най-горната част (лупата) на диода). След това хващаш един поялник и поиш. Напрежение взимам от там където се поставят лампичките (оставих и тях за да ми свети чертичката на врътката), там е 14В. Монтираш и се кефиш Smile

Колега, а след като си минал на вариант с диоди, дали не са ти хартисали цветните щапчици, които са върху крушчиците?
Поздрави!
Reply

#8
цената на кршките в МП е 5лв за броика и некви ст аз скоро си купих а за свалянето на панела трябва да свалиш пласмасата над врадките тя е на штипки после развиваш 4винчета сваляш пласмасата над пепелника и зад нея има едно винче одвиваш и сваляш целия панел после изваждаши панела с управлението и отзат са крушките неее трудно успех
Reply

#9
В МП Пловдив цената е 4.70 лв. едната.Платих ги миналата седмица и ги доставиха за няколко дни.Не търси други крушки с цел напасване-ще изгориш сумати бензин с въртене по магазини а и после да не си отвориш двойна работа и да си ги блъскаш в главата.Беше ми изгоряла едната и скоро приключиха и другите две.Смяната е елементарна.Имай предвид винта който ти е в дъното на конзолата/пада се над пепелника/.Аз за малко да го разкъртя.Въздухопровода не го свалях,просто го извърти и панела на парното ще излезе достатъчно за да смениш крушките.Ако те е шубе да не чупиш нещо пиши да обсъдим варианти.
Volvo S40 1.8 2000 г. 90kw 122hp B4184S2 M5P
Reply

#10
Тук вероятно може да се намерят крушки и на по- разумна цена:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://drive.bg/index.php?ModelId=10049&cPath=5_153" onclick="window.open(this.href);return false;">http://drive.bg/index.php?ModelId=10049&cPath=5_153</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://kanex.bg/shop/avtochasti/p/krushki/12V&ln=bg" onclick="window.open(this.href);return false;">http://kanex.bg/shop/avtochasti/p/krushki/12V&ln=bg</a><!-- m -->

Успех!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)