The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със спирачките на Volvo V40

#1
Здравейте колеги. Имам проблем със задните спирачки на моето V40. Предните ми държат много добре, но задните почти не хващат. Ръчната държи добре. Може ли да се регулира налягането между предните и задните спирачки? Колата е Volvo V40 1.8 бензин 96 година. Колата има ABS
Reply

#2
Здравей колега. Доколкото ми е известно само на спортните автомобили или на специално тунингованите има регулатор на налягането м/у предни и задни спирачки. Щом при теб държи ръчната, значи имаш достатъчно "феродо" по накладките. На мен лично ми изглежда, като недобро обезвъздушаване .По принцип ако си спирал екстремно се появяват мехурчета в спирачната течност и те отиват в края на системата т.е. в тръбичките на задния мост. Това обаче е само предположение.Опитай да обезвъздушиш цялата система и отново сподели дали има проблем. Каже все пак каква е дебелината на фрикционния материал по задните накладки. Поздрави.
Reply

#3
Системата е обезвъздушена, а задните накладки са почти нови.
Reply

#4
На V40 ръчната небеше ли барабанна отделно от дисковата на крачната спирачка(дано да ме разбрахте какво исках да кажа).
V40 2000г. 95кс Габрово
Reply

#5
mongoose Wrote:На V40 ръчната небеше ли барабанна отделно от дисковата на крачната спирачка(дано да ме разбрахте какво исках да кажа).

Не е. Ползват се същите накладки за ръчната, с които се спира и с крачната.

Остава тогава варианта да ти заклинтат буталцата в спирачните цилиндри.За друго не се сещам. Нека и някой друг сподели мнение по проблема на колегата.
Reply

#6
по принцип на задни дискови спирачки има допълнително барабанни ръчни
и аз не го знаех, докато не ми го показаха и се облещих като го видях
Reply

#7
Вярно е, че има такъв вид комбинирани задни спирачки, но на V40 не се такива/поне на моето Big Grin /.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#8
На повечето коли има един деблокатор свързан между задния мост и купето който служи да спира притока на спирачна течност ( или да го намалява) към задния мост спирачки при екстремно натискане спирачката.Целта е да не се получи завъртане както при дръпната ръчна което е голяма изненада за водача. Дано сте ме разбрали , но колега провери го него дали е в изправност.
PASSAT B4 2.0
Reply

#9
lambi293 Wrote:На повечето коли има един деблокатор свързан между задния мост и купето който служи да спира притока на спирачна течност ( или да го намалява) към задния мост спирачки при екстремно натискане спирачката.Целта е да не се получи завъртане както при дръпната ръчна което е голяма изненада за водача. Дано сте ме разбрали , но колега провери го него дали е в изправност.


При мене няма такова нещо. Може ли да е нещо от ABS-а или от спирачната помпа?
Reply

#10
diablo_V40 Wrote:
lambi293 Wrote:На повечето коли има един деблокатор свързан между задния мост и купето който служи да спира притока на спирачна течност ( или да го намалява) към задния мост спирачки при екстремно натискане спирачката.Целта е да не се получи завъртане както при дръпната ръчна което е голяма изненада за водача. Дано сте ме разбрали , но колега провери го него дали е в изправност.


При мене няма такова нещо. Може ли да е нещо от ABS-а или от спирачната помпа?

Не мисля че е от АБС-а, няма логика. А как усещаш всъщност, че задните не ти държат?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)