The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
късмет...

#1
Както може би някои знаят един месец стоях без книжка...
Е, миналата седмица си я взех и доволен пътувайки от КАТ Търговище към село да оставя баща ми
(беше ми шофьор) и после към Варна, на един баир съединителя ми превъртя.
С един такъв свистящ, неприятен звук и мирис на феродо. Дотътрих се после някак си до Варна..
Както и да е преглътнах го, взех да търся нов по сайтовете, не се очаровах от цената но го приех -
дошло му е времето (а и аз му помогнах тъй като бях надул на около 1 бар турбото и той сдаде багажа).
Накрая се спрях на една М90Н скоростна кутия която смятах утре да свалям от един ударен полар,
за да подмени моята стара М46 - малко повече работа от смяна на съединител, но като любител на
големия въртящ момент и високите мощности реших да се презастраховам.
А и цената на новия съединител е съизмерима с тази на цялата скоростна кутия.

За лош късмет обаче, тази сутрин, пътувайки към работа влязох с около 40 км/ч в теглича
на едно мицубиши паджеро.

Аз си бях виновен защото се бях заблял да си сменям музиката и не забелязах че човека пред мен спря.
Всъщност забелязах, но твърде късно, набих спирачки, ABS-а включи, но въпреки това се сурнах и се набих в него.
Както и да е, с човека се разбрахме и му платих мигачите и бронята, но теглича му ми причини щети които ще оправям дълго време, най-вече защото нямам пари в момента (отидоха в паджерото),
а и защото девятките не са най-масовите коли по пътищата.

На първо четене ми трябват следните части:
  • Стъкла за фарове - 2 бр.
    Маска, броня и лайсна на бронята
    Радиатор за климатик
    Интеркулер
    Воден радиатор

Радиатора на климатика и пластмасовата броня не са ми належащи - мога да карам и без тях.
Бих искал да си оправя фаровете и да сложа една маска за да не прилича колата на зяпнало чудовище отпред.
Капака ми е огънат, но мисля че е поправимо и дори може да се оправи така че да не личи. Водния радиатор
си е за смяна защото тече, странното е че сега е огънат и въпреки това държи, т.е. пак си тече от там от където си течеше, но поне не се е спукал на друго място. Засега.

Ако някой има някоя от частите за продан или знае къде има, знае цени, или въобще може да помогне с някаква полезна информация ще съм много благодарен.

Може да се наложи да налея повече пари в девятката отколкото реално струва, но няма да я оставя - ще я поправя и ще си я карам. Не бих я сменил с друга кола. Ако можех бих си купил още една. Или две.
Reply

#2
Здрасти колега,съжалявам за случилото се,от нещата които търсиш имам само пластмасата на предната броня,без лайсните и ножа отдолу,мисля че и капачето за теглича го няма,ако я искаш ти я подарявам.Стъкла за фаровете има тук http://www.partsforvolvosonline.com/defa...th=515_606,но като гледам цените и доставката, мисля че ще намериш цели фарове втора употреба за тия кинти.Иначе хората са точни нещата идват за 4-5 дни най-много.Аз също имах подобен случай само че си зяпах телефона,но се разминах доста по-леко.
Reply

#3
Благодаря ти Иво, ако искаш прати ми на ЛС някакъв телефон, след две седмици сигурно ще имам път към София,
ако идвам може да се видим.
Ivo Wrote:Здрасти колега,съжалявам за случилото се,от нещата които търсиш имам само пластмасата на предната броня,без лайсните и ножа отдолу,мисля че и капачето за теглича го няма,ако я искаш ти я подарявам.Стъкла за фаровете има тук http://www.partsforvolvosonline.com/defa...th=515_606,но като гледам цените и доставката, мисля че ще намериш цели фарове втора употреба за тия кинти.Иначе хората са точни нещата идват за 4-5 дни най-много.Аз също имах подобен случай само че си зяпах телефона,но се разминах доста по-леко.
Reply

#4
колега имам двата радиатора обаче са от седмица ако стават ти ги подарявам водния е эа денферна перка
аэ си търся м46 и педали искам да махна автомата много ми харчи а и нее много в ред
Reply

#5
не пренебрегвай климатика, добре е да го оправиш бързо, за да не влиза вода в системата. колкото повече стои разхерметизирана толкова по зле
Reply

#6
Гадна работа.

Тия части, които ти трябват, не можеш ли и тях да ги свалиш от ударения Полар? Ти май беше казал, че той е ударен отстрани, не са ли му здрави фаровете и радиаторите? Иначе в мобилето има едно 940, което от доста време се продава на части.
There's someone in my head but it's not me...
Reply

#7
За фаровете.
Нови видях да се продават за 165лв. в Пловдив.
Само за стъкло - пак толкова.
Старите, тоест 2-ра у-ба са до време.
На деветката ми вече не се вижда какво осветяват. А в началото бе добре.
Радиатор нов е към 450лв.
Брония 2-ра у-ба и други части за 9хх при Goldsmith бивш клубар. Пиши му на лично.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#8
Здравейте, намерих някои от частите, а тези които не съм още, добих идея от къде да купя.
Стъкла най-вероятно ще купя от <!-- m --><a class="postlink" href="http://partsforvolvosonline.com" onclick="window.open(this.href);return false;">http://partsforvolvosonline.com</a><!-- m -->,
Намерих си маска и кулер. Радиатор за климатик и маска ми предлага един
американец от <!-- m --><a class="postlink" href="http://forums.turbobricks.com" onclick="window.open(this.href);return false;">http://forums.turbobricks.com</a><!-- m --> за около 70 $, което ми се вижда много добра цена.
Воден радиатор сигурно от нисенс ще си взема нов.

Остава да си оправя капака някак си - оказа се че на 960 предния капак
освен че е по-дълъг е и алуминиев. Тенекиджията изпадна в ужас.
Reply

#9
Браво колега стягай колицата,аз мисля да си потърся черна решетка,много ми харесва как изглежда колата с нея.
Reply

#10
Ivo Wrote:Браво колега стягай колицата,аз мисля да си потърся черна решетка,много ми харесва как изглежда колата с нея.

Имаш в предвид eggcrate решетка ли?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)