The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Качва до 2000 оборота при пуснат климатик

#1
Здравейте колеги !

Имам Волво V70 1998г.2.5ТДИ 5 цилиндра (двигателя на ауди), климатроник, авт. скоростна кутия. От както се стопли, почнах да му ползвам климатика. Забелязах, че както си стои на празни обороти, почва да качва оборотите до 1500 - 2000, после се чува "чат" и оборотите падат. От преди знам, че има система, при пуснат климатик, качва малко оборотите без газ - климатика натоварва, за да не изгасне.

Тази система механична ли е или електронна ? След като педала за газ е електронен, ми се струва че трябва да е механична. Подлежи ли на регулировка, и как ? Освен това, опитах се да закача един евтин диагностичен уред, работи с VW/Audi - каза че се закачи, но повече никаква информация не даде. Познат има скъп уред, за няколко хиляди лева - и неговия не успя да се закачи, поне да проверя за грешки. Как/къде мога да направя диагностика ? В МотоПфое ми казаха 45лв на час. Значи ако отнеме 3 часа, ще ми струва 135лв .... ще е краен вариант.

Имам и друг проблем, от както я купих. Понякога, като я паля, върти върти по 20 секунди, преди да запали. И на загрял двигател пак ми го е правила. Не са свещите, гледах ги, накаляват. Нещо по токовете ли е, имобилайзера ли е ... не знам. Не знам и как да разбера ...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)