The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
КИЛОМЕТРАЖ

#21
НЕ МУ ЗНАМ МОДЕ А АМА Е ДЪРД БГ.ЕЛЕКТРОМЕР И НАИСТИНА СТАНА САМО МУ РАЗШИРИХ ВЪТРЕШНИЯ ОТВОР И ЗЕ ЧЕ ЗАРАБОТИ.ДАЖЕ ДНЕС СМЕНЯХ АНГРЕНАЖА И РОЛКИТЕ И СИ ЗАПИСАХ ВЕЧЕ РАБОТЕЩИТЕ КИЛОМЕТРИ.
Reply

#22
БОРКА Wrote:НЕ МУ ЗНАМ МОДЕ А АМА Е ДЪРД БГ.ЕЛЕКТРОМЕР И НАИСТИНА СТАНА САМО МУ РАЗШИРИХ ВЪТРЕШНИЯ ОТВОР И ЗЕ ЧЕ ЗАРАБОТИ.ДАЖЕ ДНЕС СМЕНЯХ АНГРЕНАЖА И РОЛКИТЕ И СИ ЗАПИСАХ ВЕЧЕ РАБОТЕЩИТЕ КИЛОМЕТРИ.
Хммм нямаше да е лошо да разбереш какъв е модела,но все пак е нещо Big Grin .Започваме да търсим да изкупуваме стари електромери,че алтернативата е 40лв за скапано зъбно колелце Confusedhock:
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#23
Абе прав си, 40 лв за скапаното колелце са много, но по-сигурен и по-качествен ремонт, освен с него не можеш да направиш.Ако сложиш някакво "измислено" колелце със сигурност няма да ти отчита точно, а и има вероятност да ти скапе целия механизъм.
Аз като си взех колелцето питах някой има ли идея как да го размножим-глас в пустиня и затова сега електромери :?
Не те убеждавам да си го купуваш, щото все пак 40лв са си 40лв, само смятам, че с оргиналния чарк е по-добре.
Reply

#24
Аз подкрепям Наско, защото месинговото колелце от електромера ще "изяде" голямото пластмасово. Но за временно или с идеята - "до когато изкара" става. Но очаквайте проблеми. Замислете се само, защо шведите не са направили подобна комбинация - месинг + пластмаса...
Е хайде, с пожелание за Безаварийно каране и успех в експеримента.
Volvo 850 GLT
Reply

#25
ТЕ ПЪК ШВЕДИТЕ ГОЛЯМА КОМБИНАЦИЯ СА НАПРАВИЛИ.ДО КОГАТО ИЗКАРА.ГОЛЯМОТО КОЛЕЛО ЩЕ СЕ СКАПЕ АКО ИМА ГОЛЯМО НАТОВАРВАНЕ А НЕ СМЯТАМ ЧЕ Е НАТОВАРЕНО. АЙДЕ УСПЕХ НА ВСИЧКИ.
Reply

#26
Това с електромера ме заинтригува.Защото и аз да не се "цепя от колектива" и аз карам вече втора година без километраж по същата причина и за това че съм "циция" и не мога да дам около 50 лв(колелце +доставка) за толкова малко нещо.Питането ми е стария електромер кутията черна бакелитова ли е или прозрачна пластмасова?
Reply

#27
от какъв електромер можеш ли да го снимаш и да го видим че и аз имам същич проблем
Reply

#28
Колеги намерих малко информация как се сменя зъбното колелце
http://www.matthewsvolvosite.com/odometer_fix.php#add
Сега остава да се намери и подходящо колелце
П.П.Колегата ако подскаже нещо за електромера ще е добре.Какво и да е нещо по което можем да го различим
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#29
След кратки базици по мои адрес от колегите ми ми донесдаха 2 електромера единият е производство '77 г.черен бакелитова кутия еднотарифен и е произведен в завод в гр.Никопол,другият е '78г.прозрачен,двутарифен и производство в Михайловград(разбираи Монтана,Фердинанд,Мала Кутлувица или както се е казвал през годините).Резултатът:ПЪЛЕН ПРОВАЛ!!! Идвата действително имат малки зъбни месингови колелца доблизващи се визуално до оригинала с разликата броя на зъбите, на първият е 18 на вторият 17 пропускам отвора щ'тото колегата е разпробивал.Колкото и да ме базикат оставащият ми четвърти колега ми обеща в неделя от вилата да ми донесе един електромер които е много по-стар и от него(над 42 години).Дано там да е заветното(пусто да упостее Big Grin ) зъбно колелце.Ако е действително с 15 зъба ,го чака проверка за диаметър(външен и вътрешен) ,стъпка и ъгъл на зАбите.За сега аз съм ПАС!
Chevrolet Blazer V6 4.3
Reply

#30
ще ровим за елетромери яко но поне да видим кой модел е Smile имам един стар елетромер ще видя да ли ще излезен от този храст заек ако стане ще го снимам и схте го пусна
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)