The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Къде се намира Ламбда сондата??

#1
Колеги днес реших да си сменя крушките на таблото и на ламбда сондата ми беше изгоряла.Смених крушката и естествено светна Confusedhock: .Та къде се намира Ламбда сондата,че искам да проверя за стърчащи кабели от нея,че имам няколко които стърчат Big Grin .Най-добре ще е ако може някой да направи снимка,че незнам и какво представлява :oops: .
П.П.Колата си върви иначе добре,държи нормални оборото.Единственото което е че падат малко бавно оборотите,но това си мисля,че е от вакумите,че имам май запушени :evil:
Reply

#2
На колектора преди катализатора.Няма начин да не я видиш.
Reply

#3
sasho_bg3 Wrote:На колектора преди катализатора.Няма начин да не я видиш.
Сашо е прав но виж тук=
.pdf   850.PDF (Size: 8.22 MB / Downloads: 397)
По добре късно, от колкото никога
VOLVO 142 CUPE 65kw 1980g.                                                                                           VOLVO 144 65kw 1970g.                                                                                                   VOLVO 855 T5R 211ks. 1996g
VOLVO 960 178ks 1996g.                                                                                                         VOLVO 855R за части.
VOLVO FOR LIFE
Reply

#4
Мерси колеги утре ще прегледам да видим за какво става въпрос :wink:
Reply

#5
Само дето символа "ламбда" изобщо не означава на 100 процента , че имаш проблем със сондата. Това е индикацията за CHECK на електрониката по мотора. Най - вероятно има някакъв не-особено сериозен проблем , защото колата ти върви, а може и да е била така още преди да я купиш и понеже продавачите не могат да отстранят грешката най-лесно е да извадят или да "изгорят" лампичката. Та така....чака те посещение при майстор с тестер, ако колата е след 1995 г. :roll:
Reply

#6
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=4576#p46791" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=6&t=4576#p46791</a><!-- l -->
Ето тук ще видиш как се гаси ламбда.
Reply

#7
Така днес успях да угася Ламбда сондата,но открих,че не ми работи датчика за антифриза (този на казанчето) и също така,че имам грешли на АБС-а,които не успях нещо да ги изтрия.
П.П.Утре ще се пробвам пак,че днес трябваше да се ходи на работа Big Grin .
П.П.2А някой случайно да знае някакъв лек за този датчик на антифриза (този който е на казанчето) или трябва да се търси нов :roll:
Reply

#8
Ако си убеден че не работи,по добре търси друг,може и втора употреба.
Reply

#9
sasho_bg3 Wrote:Ако си убеден че не работи,по добре търси друг,може и втора употреба.
Ми май не си работи,че го замерих набързо с мултицета и нямаше индикации на живот :roll: ,но утре ако имам време ще видя пак тия грешки и ще го замеря пак,да видим какво ще каже Big Grin
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)