The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Заден тампон на двигателя/СК

#31
Поз. 36 я намерих. Това е гумен тампон, който се монтира на задния тампон от двете страни. Обира вибрациите. Не го поръчах, защото е над 120 лева в МП. В някои интернет магазини го предлагат в комплект с тампона, но в повечето се поръчва отделно. Аз мисля да изрежа от дебела гума две такива парчета и да ги монтирам заедно с тампоните. Преди малко ходих до МП и си поръчах тампоните. Номерата са 30854942 и 30611144. По номер на шасито ми изкараха тези. Същите са и за повечето бензинови мотори за С/В40. Единия е 87,08лв, а другия е 66,76лв. Дано да са читави.
http://www.aboveallmotorwerks.com/Produc...932_S.aspx Това е страничния тампон:    
Reply

#32
А другите тампони дали са здрави? Да не би те да предизвикват тресенето? :roll: :?: :!: Поне аз не виждам логика в това здравите тампони да предизвикват вибрации :roll: .
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#33
А другите тампони дали са здрави? Да не би те да предизвикват тресенето? :roll: :?: :!: Поне аз не виждам логика в това здравите тампони да предизвикват вибрации :roll: .
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#34
Милене, нищо недей да връщаш на Скантех !
Най-вероятно при монтажа си ги сложил наопаки, тогава тресе та се не трае !!!
Когато монтираш тампоните на гредата, наклона на тампоните трябва да е такъв, щото горния край да сочи към двигателя !!!
Единствено тогава те могат да работят правилно и при подаване или отнемане на газта да поемат накланянето на мотора.
Поздрави
Мевдо
Reply

#35
Мевдо, точно както казваш така и сложих тампоните. А и старите бяха по този начин сложени. Наклона на предния тампон си беше насочен с горния грай към двигателя, а долния край към предната броня. Съответно, на задния тампон горния край към двигателя, а долния към пода на купето. Образно казано тампоните с двигателя образуваха трапер. Имам и снимки направени на монтираните тампони на гредата, но кабела ми за сваляне на данни от телефона остана в офиса на работата ми. Сложих новите, точно както си бяха сложени старите . И тресеше ужасно. Направо таблото ми щеше да се разглоби. Тампоните вече ги върнах. Благодаря на колегите от Скантех за разбирането! И вече поръчах нови от Мото Пфое. Сега съм със старите. Виждаш от по- горе постнатите снимки в какво състояние са, но засега вършат работа. При потегляне много притриса като пускам съединителя. С тия от Скантех отпаднаха много от страничните шумове и притрисането. Но тресенето на цялото купе си беше ужасно просто. Като застанеш до колата и като я погледнеш се вижда как вибрира цялата. Като сложа новите тампони от МП ще пиша пак за резултата. От доста форуми разбирам, че има голям проблем с тампоните, които не са оригинални. Като се сложат оригинални в повечето случаи проблемите с тресенето се изчистват.
Reply

#36
Абе тези тампони от Скантех да не би да са били плътни случайно или си изглеждаха като старите дето си ги снимал, с прорези около централната втулка ?
Reply

#37
Не бяха плътни. Имаха си прорези около централната част. В сравнение със старите си бяха значително по- твърди. Старите си ги огъвах на ръка, а тия от Скантех си бяха абсолютно твърди и не поддаваха при опит за огъване на ръка.
Reply

#38
Явно причината е в състава на каучука. Досега все от МП съм купувал и проблеми не съм имал, в редки случаи на липса там съм използвал и тампони на фирмата RBI за Митсубиши.
Reply

#39
Март месец т.г. сменяхме при Жоро/GT1/ преден тампон на моята кола, понеже се беше закъсал и имаше вибрации. Сменихме го с такъв от Скан тех, но вибрациите си останаха. Лично аз смятам, че вибрациите не бяха породени от този тампон, но така или иначе стария си беше за смяна. Цената наистина беше наполовина от тази в МП.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#40
На моя приятел на В40-ката за която поръчвах предния и задния тампон беше скъсан и големия тампон на двигателя(десния). Понеже големия тампон го нямаше в наличност в Скан-Тех а и беше по-скъп от цената в МП той смени първо предния и задния тампон при което каза че част от вибрациите са изчезнали но в много малка степен. Съответно около 10 дена по-късно смени и въпросния голям тампон и сега вибрациите изчезнаха изцяло. Аз присъствах на покупката на колата и видях как при работа на двигателя купето изпадаше в резонанс буквално, в момента след смяната и на трите тампона няма никакви вибрации. Честно казано нямам и идея каква е причината за тресенето при теб :roll: .За съжаление не мога да те посъветвам как да го провериш, но нека някой от колегите които са го сменяли да се изкаже, при моя приятел съвсем ясно се виждаше че е закъсан, но е възможно и да не се вижда.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)