The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Заден тампон на двигателя/СК

#51
dango_ Wrote:
milenhr Wrote:Чакам да ми ги донесат. Поръчал съм ги. Нямаше налични в нито един от магазините на МП в страната. Като ги монтирам ще пиша. Доно дойдат преди Нова година.
Точно за това попитах. И аз очаквах скоро да се сблъскам с този проблем, но не толкова скоро. Явно поренето на локви по пътища и магистрали през изминалия уикенд им дойде в повече на тампоните. В крайна сметка предния видимо е предал фронта, а задния не мога да го видя хубаво. В резултат на това се появиха осезаемо по-силни вибрации на двигателя на празен ход. Днес проверих и задния ми е същия като при теб P/N 30611144 и е на цена 66,76лв имат го наличен, а предния е с номер 30611143 и цената му е 107,40 но го няма наличен. За това ми беше интересно да разбера за колко време ще ги доставят...
При теб кутията явно е М56. Затова ти е различен единия тампон. На мен ми казаха 2 седмици срок. Една вече мина.
Reply

#52
dango_ Wrote:
milenhr Wrote:Чакам да ми ги донесат. Поръчал съм ги. Нямаше налични в нито един от магазините на МП в страната. Като ги монтирам ще пиша. Доно дойдат преди Нова година.
Точно за това попитах. И аз очаквах скоро да се сблъскам с този проблем, но не толкова скоро. Явно поренето на локви по пътища и магистрали през изминалия уикенд им дойде в повече на тампоните. В крайна сметка предния видимо е предал фронта, а задния не мога да го видя хубаво. В резултат на това се появиха осезаемо по-силни вибрации на двигателя на празен ход. Днес проверих и задния ми е същия като при теб P/N 30611144 и е на цена 66,76лв имат го наличен, а предния е с номер 30611143 и цената му е 107,40 но го няма наличен. За това ми беше интересно да разбера за колко време ще ги доставят...
При теб кутията явно е М56. Затова ти е различен единия тампон. На мен ми казаха 2 седмици срок. Една вече мина.
Reply

#53
mevdo Wrote:Милене, нищо недей да връщаш на Скантех !
Най-вероятно при монтажа си ги сложил наопаки, тогава тресе та се не трае !!!
Когато монтираш тампоните на гредата, наклона на тампоните трябва да е такъв, щото горния край да сочи към двигателя !!!
Единствено тогава те могат да работят правилно и при подаване или отнемане на газта да поемат накланянето на мотора.
Поздрави
Мевдо
Ето и снимка от начина на монтаж на тампоните от Скантех. Точно както бяха монтирани старите. А после по същия начин отново тях монтирах.[Image: attachment.php?thumbnail=16798]
Reply

#54
mevdo Wrote:Милене, нищо недей да връщаш на Скантех !
Най-вероятно при монтажа си ги сложил наопаки, тогава тресе та се не трае !!!
Когато монтираш тампоните на гредата, наклона на тампоните трябва да е такъв, щото горния край да сочи към двигателя !!!
Единствено тогава те могат да работят правилно и при подаване или отнемане на газта да поемат накланянето на мотора.
Поздрави
Мевдо
Ето и снимка от начина на монтаж на тампоните от Скантех. Точно както бяха монтирани старите. А после по същия начин отново тях монтирах.    
Reply

#55
Тампоните, купени от МП вече са сложени. Вече НЕ ТРЕСЕ. Огромна разлика в материала. Тия от МП се доста меки и се огъват лесно на ръка. А неоригиналните бяха направо камък. Старите тампони и новите имат идентични надписи и отвори по кръглата част отгоре. А също и цихрите 1 и 3 нарисувани върху тях. Стари и нови- едно към едно. Тия от Скантех нито надписи имаха, нито отвори. Между другото тия дупки вякой знае ли за какво са направени?
Хора, купувайте оригинални резервни части!Понякога са по- скъпи, но определено си заслужава. А тия тампони нямаха голяма разлика в цената между оригиналните от МП и такива, купени от други магазини. Даже на доста места неоригиналните струваха повече, отколкото в Мото Пфое. Аз лично имам да сменям още някои тампони по биалетките и смятам да се обърна единствено и само към МП.
Reply

#56
И аз съм с тампони от Скан Тех, но тресенето и с новите тампони остана, но цената в МП беше двойна изатова предпочетох Скан Тех. Явно материала е различен и при следваща смяна ще предпочета "оригинардъ" он МП :wink: Big Grin . Поздрави и се радвам, че при теб проблема е решен.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#57
100Y0 Wrote:И аз съм с тампони от Скан Тех, но тресенето и с новите тампони остана, но цената в МП беше двойна изатова предпочетох Скан Тех. Явно материала е различен и при следваща смяна ще предпочета "оригинардъ" он МП :wink: Big Grin . Поздрави и се радвам, че при теб проблема е решен.
Пояснявам- аз съм с тампони от МП. Бях взел от Скантех , но ги върнах. Разликата в цената е около 15- ина лева общо за двата. Но определено оригинала си струва парите.
Reply

#58
Преди 2 седмици, когато ходих в МП Люлин ми казаха цена от 107лв/бр. и ги няма, само с поръчка. Поръчах ги, но същия ден се наложи да ги откажа, защото се появи друг много по-сериозен проблем и тампоните се оказаха последна грижа. Сега като се замисля, донякъде се радвам, че стана така. В последствие докато се опитвах да разреша другия проблем разбрах меко казано доста неприятни факти свързани с продажбата на "оригинални" авточасти от МП, но за това ще споделя след време и в отделна тема...
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply

#59
milenhr Wrote:Тампоните, купени от МП вече са сложени. Вече НЕ ТРЕСЕ. Огромна разлика в материала. Тия от МП се доста меки и се огъват лесно на ръка. А неоригиналните бяха направо камък...


Нямам опит с точно тези тампони, но опита ми с други автомобили показва, че новите тампони са доста твърди. С ръка е невъзможно огъване. Гумата на пръв поглед е еластична, но огъване. Стар тампон на годинки твърд не съм виждал. В МП частите за Волво са качествени за разлика от някои за Форд.
Интересна работа с тези тампони. :?
Reply

#60
dango_ Wrote:Преди 2 седмици, когато ходих в МП Люлин ми казаха цена от 107лв/бр. и ги няма, само с поръчка.
Данго, цената за твоят тампон е била 107 лева, тъй като твоята кола е със скоростна кутия М56 и тампоните при нея са различни.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)