The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с ABS на V70 XC AWD / 1998

#1
Колеги, моля ви за помощ или съвет.

Имам V70 XC AWD, бензин, 1998 година.
Слагам тази тема в секцията за 8хх, защото прочетох, че и 850 имат същия проблем

Появи се преди няколко месеца мистериозен приблем с ABS системата.
От време на време предупредителната лампичка (оранжева)
светва, с което показва че има проблем с ABS системата,
след което ABS вече не работи. Това се усеща и при спиране по мокър път.
След загасване на двигателя и отново палене, често лампичката за проблем с ABS изгасва след около две минути, понякога не, (в този случай обикновено на следващото гасене / палене изгасва) и понякога след час, два, три или пет минути пак светва.
Една от особенностите на тази кола, е че ABS системата управлява и системата за управление 4x4 - TRACS, поради което и лампичката TRACS светва, сиреч управлението на AWD не работи.
Ходих в няколко сервиза, некои специализирани за ABS проблеми, както и в сервиз GT.
Навсякъде максималното, кето правят е да нулират грешката, която винаги е:
"Грешен сигнал или проблем в датчика на задно дясно колело" и нищо повече.
Също така, понякога (не винаги) малко преди лампичката да светне, се чува едно избръмчаване или по-скоро тракащ звук от към хидравличния усилвател на спирачната система. Звукът е като трррррррр, точно, както при натискане на спирачките по мокър път и сработване на АВС има едно "помпане" или "тракане" на спирачният педал.
От информацията, която проучих и доколкото мога да разсъждавам може би вариантите са:
1. Проблем с датчика - най-малко вероятен, защото понякога ABS-а светва и при спряла кола,
независимо с натиснати ли не спирачки. Във всичките сервизи, където гледаха колата казват, че датчика не може да е повреден, или поне няма външни признаци за това.
Освен това си мисля, че ако беше датчикът, то ABS-а ще два постоянно грешка, а то не е така.
2. Електроситемата - лоши връзки или контакти по кабелите;
3. Компютърчето, което управлява ABS системата - в едни руски форуми прочетох, че на много модели 850 след 1995-96 година има лоши спойки в компютърчето и след презапояване се оправя проблемът.
Въпросите са ми:
1. Знаете ли как точно да се диагностицира по-точно този проблем и
2. Знаете ли някой сервиз, освен МотоПфое, което ми е последния вариант, където да може да се изясни тази мистерия.

благодаря ви предварително
Reply

#2
Аз не разбрах защо продължаваш да търсиш проблема след като компютъра ти казва какъв е. Пробвай да почистиш датчика понеже може да има боклуци по него и за това да се шашка и ако не стане купувай друг и го сменяй - мисля че върви с заедно с десния датчик и кабела както е и при 850-ките след 94 година.
Reply

#3
"Проблема" при мен се "оправя" с лек размърдване на контактния ключ.Да поясня ,след като "запаля" понякога(разбирай в в 50% от случайте Smile ) ми светва ABS и TRACS като рамърдам ключа леко без да гася двигателя лампите гаснат.Много рядко когато ми задейства ABS-а ми светва лампата и след това нямам ABS до като не изключа и включа на ново.
Chevrolet Blazer V6 4.3
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)