The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Шпер за 940

#31
Е това е, защото не си внимавал в час :wink: Аз нали същото съм го написал горе. 1065 и 1055 са означенията за мултилинк 2, съответно със и без блокаж. Единствено за мултилинк 1 не съм сигурен, дали има диференциал без блокаж, ако има, то следвайки логиката на останалите означения, номерът му би трябвало да е 1035, но това си е само мое предположение, никъде не видях информация за мултилинк 1 без блокаж. Обикновени диференциали на 960 май са монтирани само в комбинация със скоростна кутия М90, а тя се появява през 1994-95, точно когато се появява и окачването мултилинк 2.

А 1030 е старият вариянт на 1031 и при моделите 9хх не се среща. Разликата е, че от 1031 - нататък, зъбните двойки на главните движения са подсилени и това се отнася за всички предавателни числа. Така че на 1031, 1041, 1045, 1055 и 1065 (а и на 1035, ако има такъв) зъбните двойки на главните движения са взаимозаменямеми, независимо от предавателните отношения.
There's someone in my head but it's not me...
Reply

#32
Погледнах отдолу и етикетчето е почти същото. Обаче освен че беше окаляно, беше и поразкъсано. Успях да видя само предавателното число - 3.73. Има два баркода един над друг, като вляво под всеки от тях има някакви номера,
а вдясно под горния баркод е предавателното число. Най-долу в средата на баркода пише (е пишело) volvo.
Това е. Номера на дифа не го видях и не изглежда да е бил някъде под скъсаното..
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply

#33
При мен предавателното число е същото 3.73,а номера е 1041К,каквото и да означава това.Пробвах както Moxy е обяснил да завъртя колелото на крик,но или не бачка,или не постигам достатъчна ъглова скорост.
Reply

#34
Ivo, твоята 960-ка с какъв мотор и скорости е? Доколкото знам, почти всички 960-ки имат шпер, дори и моделите с цял заден мост, каквато е твоята. А и според номера, който си написал, би трябвало да имаш блокаж, въпреки че нямам идея какво означава буквата К след номера. Може би наистина не успяваш да завъртиш колелото достатъчно рязко. Аз, между другото не съм пробвал, докато мостът е на колата да въртя колелото, както съм описал по-горе. Въртях директно полуоската, при свален мост и при малко по-рязко завъртане веднага се усеща, как диференциалът се заключва и блокира. Пробвай да свалиш колелото и тогава да въртиш директно главината, така ще развиеш по-висока скорост, защото ще въртиш на по-малък диаметър. Или просто, ако не ти е жал за гумите, опитай да потеглиш с много газ и виж след това, колко следи от гуми са останали след колата. Аз, като си купих моята кола, първата ми работа беше, да вдигна едното задно колело на крик и да опитам да я подкарам на задна, за да разбера дали имам шпер - оказа се, че нямам, затова и правя сега тези маневри с разглобяване и прехвърляне на диференциали от един мост на друг. Ако не друго, поне научих най-накрая какво точно представляват тези шпер-диференциали.
There's someone in my head but it's not me...
Reply

#35
Мотора е B204FT,а скоростите са М46,ще пробвам със свалена гума,или направо дали ще падне от крика.
Зимата се спусках по една улица на вилата в много дълбок сняг,стигаше до праговете и колата обърна без проблем в края на улицата въпреки наклона.След няколко дни снегът беше вече утъпкан на места беше лед,колата не можа да излезе назад срещу наклона,но някакси обърнах,в края улицата е широка и не се налага да правя повече от една маневра,и с триста зора излезе.Прави ми впечатлени,че много лесно превъртат гумите дори на сух път,като оставам с убеждението,че е винаги дясното колело.Освен както казваш да опитам с много газ,и да видя следата.На гумите им е втори сезон,като не са нещо особено,някакво Марангони грип нещоси,не си спомням.
Темата е супер аз поне научих доста неща,поздрави.
Reply

#36
Абе, вие с тия B204FT-та направо станахте мнозинство, после ходи разправяй, че това бил рядко-срещан мотор :wink:

Добре де, малко встрани от темата със шперовете, но не можа да не ми направи впечатление. И двамата с ipdown сте с еднакви мотори, трансмисии и диференциали, което значи, че масово за този мотор, с тази скоростна кутия са слагали диференциал с предавателно отношение 3.73. Като се имат предвид предавателните отношения на М46 на 1-ва (4.03/1) и 5-та (0.79/1) предавка, излиза че за мотор с близо 200кс общата редукция на първа предавка е 4.03*3.73=15.0319, а на пета - 0.79*3.73=2.9467, което ми се вижда ужасно много, в сравнение с моя мотор например, който оригинално е 135кс, а предавателните отношения на моята М90 трансмисия на първа и на пета предавка съответно са 3.54/1 и 0.81/1. Така че общата редукция на 1-ва при мен е 3.54*3.54=12.5316, а на 5-а - 0.81*3.54=2.8676. Единственото логично обяснение на този парадокс е да има отделна модификация на М46, специално за B204FT, която е с по-ниски предавателни отношения, въпреки че разлика в овърдрайва със сигурност няма, то остава поне да има разлики в 1-ва, 2-ра и 3-та предавки. Другият вариянт е да няма разлики и редукциите да са такива, каквито съм ги написал по-горе, и затова гумите на Ivo да превъртат толкова лесно.


Attached Files Thumbnail(s)
       
There's someone in my head but it's not me...
Reply

#37
Грешката е моя: Моята трансмисия е М90L, а не М90Н, така че предавателното отношение на 1-ва ми е 3.91, а не 3.54. Но дори и така, общата редукция излиза 3.91*3.54=13.8414, което пак е доста по-малко от 15.0319. На пета редукцията е същата - 0.81, само на М90L2 и M90H2 редукцията на пета предавка е 0.7
There's someone in my head but it's not me...
Reply

#38
Според книжката с колата,предавателното отношение за М46 е 1-ва 3,71:1,2-ра 2,16:1,3-та 1,37:1,4-та 1:1 овердрайв 0,78:1.Незнам до колко може да се вярва на това инфо,защото предавателното отношение за диференциала го дават 3,54:1,а то се оказа различно.
Reply

#39
Явно наистина има поне две модификации на М46, защото в книжката на старото ми Волво, което e с такава трансмисия пише, че предавателното отношение на 1-ва е 4.03/1. Останалите предавки са като твоите. Вярно, при мен овърдрайва го дават 0.79/1, а не 0.78, но явно в единия случай са закръглили нагоре, а в другия - надолу.
There's someone in my head but it's not me...
Reply

#40
Някъде бях чел че М46 която се слага на B204FT/GT е с различни първа и трета.
Навсякъде в турбобрикс М46 имат слава на "слаби" кутии - доста хора опитно са стигнали до извода че
въртящият момент на мотори надути до мощности около 200-220 кс, тези кутии чупят трета или въобще
изронват всички. И съм се чудил - ако наистина е така, това означава че инженерите от Volvo са сложили
на моя мотор скоростна кутия която е на ръба на възможностите си. Което не би могло да е така.
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)