The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какъв разход дава S40 (1996) 1.8 (115 hp)

#1
Здравейте! Бихте ли ме осведомили колко аджеба гори този модел на волво? Понеже искам да си купя такова, но се боя, че няма да мога да му смогна.. 1 ден ще карам, 2 ще седи :lol:
Reply

#2
Зависи как ще го караш. На извънградско очаквай 7-8, градско 10-13.
Reply

#3
Ще се кара предимно градско и се надявам да не ми "тежи" много крака :lol:, въпреки че трудно ще се устои на такъв звяр Big Grin.
Reply

#4
grool Wrote:Ще се кара предимно градско и се надявам да не ми "тежи" много крака :lol:, въпреки че трудно ще се устои на такъв звяр Big Grin.

Като ускоряемост колата с 1,8 литров двигател изобщо НЕ Е ЗВЯР.Знам, защото имам 2,0 литровият вариант 140 к.с., КОЙТО МАКАР И ПО-МОЩЕН СЪЩО НЕ ЕЗВЯР.
Разходът е висок.Поне ще ти се стори доста по-висок от това което си карал до мемента(макар, че не казваш какво).
Разходът е ,както ти каза колегата.Моята със 140 коня е минимум 8,5 извънградско ПРИ ТОВА ПРИ МНОГО БАВНО КАРАНЕ УМОРЕН.
С ръчкане на дълъг път ненатоварена разходо на С 40 гони 10 на 100.
Градско вече е ужас- 14-15 на 100-говоря за София.
Говоря за 2,0 литровия мотор.
Готви се за як разход.Осолено, ако я понастъпваш.Колата те подканя да я понастъпваш , но умерено.Не е спортен тип.Мудна е.Но над 3500 оборота на 4-та скорост става много добра като динамика.Търси 2,0 литров двигател.
Ако мислиш да му монтираш газова уредба- по-добре търси по-големия двигател.
Един познат от Варна се оплаква, че на газ неговата С40 1,8 направо умира на изкачвания.
С40, ако не е дизел НЕ Е ИКОНОМИЧНА КОЛА.
ЗА СМЕТКА НА ТОВА Е СТЕГНАТА, КРАСИВА(ДОРИ И СТАРА), ЗДРАВА И КОМФОРТНА.
НЯМА ДА СБЪРКАШ! SmileКолата си заслужава.
За 5 бона купуваш такава 1999г., която е в много добро състояние.
В Дупница например в автокъщите има доста С 40, но повечето са трагични.При това ужасно, защото им личи.Много лошо състояние.Удряни, при това видимо, зле ремонтирани и т.н.
Има и добри бройки, но иска пазарене и е късмет.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#5
Благодаря за информацията! Темата може да бъде заключена Smile
Reply

#6
grool Wrote:Благодаря за информацията! Темата може да бъде заключена Smile


Моля.
Нали за това е форум.Аз от 18 май т.г., откакто си купих колата само питам тук и има полза.Успех. Smile
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#7
Незнам моя разход е 9-10 на 100км градско.Колата е С40 1.8 122 коня 2001.Според мене 13-14 е много разхода.
Reply

#8
roadkill Wrote:Незнам моя разход е 9-10 на 100км градско.Колата е С40 1.8 122 коня 2001.Според мене 13-14 е много разхода.


Товя двигател 122к.с. мисля, че беше GDI, които беше на Митсубиши. И да той е много икономичен Smile, НО си има и своите минуси Big Grin

Успех
Volvo S40 1.9TD 98'
Reply

#9
Няма две коли с еднакъв разход, както и двама шофьори с еднакво "тежък" крак. Разхода зависи от страшно много фактори, основните от които са : състояние на автомобила/свещи, гуми, филтри и т.н./, качество на горивото, трафик, състояние на пътя и други, които в момента пропускам. Моето V40 е давало разход извънградско от 7,3 до 12литра на газ в зависимост най-вече от "тежестта" на крака ми върху педала на газта. На бензин ме отказа да карам още първата седмица след като го купих и дадох 80лв. за бензин :evil: .
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#10
s-s-s-nake Wrote:
roadkill Wrote:Незнам моя разход е 9-10 на 100км градско.Колата е С40 1.8 122 коня 2001.Според мене 13-14 е много разхода.


Товя двигател 122к.с. мисля, че беше GDI, които беше на Митсубиши. И да той е много икономичен Smile, НО си има и своите минуси Big Grin

Успех
Не ми е GDI двигателя.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)