The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
И аз в клуба на Волво...

#1
Здравейте на всички!
От 2 дни съм собственик на Волво С40 1.9 тд 1997г.Смених го за предишната ми кола Фиат Купе.За момента съм много доволен, не че имам много голямо наблюдение над колата, но все пак имам вече около 130 км. навъртяни.
Имам няколко въпросчета!
1.Значи първото е,че колата ми дърпа леко на ляво(и волана ми е изкривен на дясно, за да мога да се движа в права линия).Но тук идва и друго,когато натисна спирачката дърпането в ляво се увеличава.Защо?
2.Постоянно ми свети СРС лампата(до колкото разбрах от предишния собственик лампата за СРС-а светнала когато сменял лампичките на таблото,свалял е волана и така...) и лампата за водата в казанчето.
3.Когато я запаля има лек шум откъм двигателя и когато подам газ изчезва!Защо?
4.Направи ми впечатление,че като завъртя волана до край понякога се чува пак шум,но после изчезва!Защо?
5.И аз имам проблема с трудно включване на скоростите,по-лесно ми влизат като натисна амбреажа 2 пъти?Възможно ли е да е от втулките или съм за съединител?Въпреки,че съединитела си зацепва съвсем нормално,т.е. не буксува!
6.Мисля, че от кабела на клапана на ГНП ми тече нафта!Мнения и предложения за решаване на проблема?
Това са болежките по колата!Не мисля,че са нещо кой знае какво.
Относно добавките, да слагам ли профилактично добавка в нафтата при положение, че колата си върви и набира нормално?
Искам и да попитам и къде във Варна мога да откарам да бъде прегледана от майстор който разбира от тези автомобили?

Предварително БЛАГОДАРЯ!
Reply

#2
:wave:
Добре дошъл и честито и на теб, Варненската секция е доста силна, и скоро ще получиш отговорите които търсиш.
Айде, пожелавам ти много приатни и безаварийни километри с марката Волво :wave:
Reply

#3
Здравей колега и с пожелание за много безаварийни с волвака. Що се отнася за качествен ремонт във Варна без колебание препоръчвам сервиза на Мевдо. От личен опит при това Big Grin
малко извън темата но как беше фиатката купе - като динамика и т.н. На времето май исках да се сдобия с една такава резачка но после ме отказаха заради прословутите италиански електроники Big Grin
Reply

#4
Да ти е честита новата придобивка колега! Сега малко по въпросите:
Относно 3-ти - опитай преди да подаваш газ, да натиснеш съединителя и ако шума изчезне, значи е лагер на съединителя (акисиален май беше) и поне според майсторите не е болка за умиране - при мен е така и си карам;
Относно 4-ти - провери си нивото в казанчето на хидравликата;
Относно 5-ти - при мен тази тема помогна <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=1649&st=0&sk=t&sd=a&hilit=%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%BD%D0%BE+%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0&start=75" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=8&t=1649&st=0&sk=t&sd=a&hilit=%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%BD%D0%BE+%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0&start=75</a><!-- l --> а въпросните гумички си взет от мотопфое Варна. На 6-та страница някъде по средата има линк с картинки кое как се прави.
Пожелавам ти успех при разрешаването на проблемите.
V50 D4204T
[Image: ab286978.gif]
Reply

#5
Благодаря за добрите думи и аз се надявам на същото Smile ,пожелавам го и на вас!!!
Относно въпроса на колегата белл Фиата НИКОГА не ми е правил каквито и да е било проблеми, никога не ме е оставял на пътя и доста коли съм наказвал,въпреки, че беше с най-слабия мотор(смених го защото ми трябваше кола с по-голям багажник)!По-късно що погледна нивото на маслото на хидравликата и на съединителя!По-късно ще кача и снимки Smile
Благодаря за бързата реакция на отзовалите се Smile , и на неотзовалите се,все още :wink:

п.п.А,забравих да попитам,има и друг проблем когато проверих ВИН-а ми излезе,че колата е бензин,а двигатела няма номер :roll: !?!?!Нещо по въпроса?И евентуално,ако е сменяван двигатела как да разбера кой от дизеловите е и коя година е?Ето снимка на мотора Arrow


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#6
Добре дошъл сред нас! Надявам се след като отстраниш текущите ти проблеми с колата, да се убедиш от първа ръка в какъв страхотен автомобил си се метнал Wink.

За двигателя - дай снимка и на ВИН-а. Колегите с Вадис ще ти помогнат.
945 Polar 1997
2.0 Turbo B200FT
1986 cc
4 cylinders, 8 valves
Compression ratio: 8.5:1
114 kW (155 PS) @ 5600 RPM
230 Nm @ 3600 RPM
M90 manual gearbox
Reply

#7
На мен ми прилича на D4192T мотора и трябва да го пише някъде от дясната страна на двигателя отпред както се гледа така, както е направена снимката.
V50 D4204T
[Image: ab286978.gif]
Reply

#8
Снимка ще сложа по-късно Smile .Искам да попитам и др. нещо!Под пепелника,където по принцип са бутоните за подгряващите имам няква имитация на махагон лепена върху някаква пластмаса и нямам бутони,но свалих да видя как е попложението и видях,че има два кабела,съответно за подгряващите,но не знам дали имам такива на седалките!И имате ли представа каква е тази лепенка отгоре му с цифрите?Ох,така го написах,че сам не мога да се разбера! Tongue
От снимките се вижда за какво иде реч:


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#9
Добре свалих си ВАДИС и проверих ВИН-а, мотора си е D4192T.Успокойх се малко Smile.Не е сменяван!Но защо няма номер на двигатела, не знам!
Reply

#10
За номера на двигателя виж тази тема.
В моя пост има един прикачен файл, изтегли си го, и ще видиш къде да търсиш, за какво се отнасят, както и какво означават самите номера и означения на различните табели по автомобила.
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)