The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Как се подменят airbag и SRS колани.

#1
Преди няколко дни се набих в едно нищо неподозиращо Рено съвсем невинно минаващо покрай знак Стоп. При таз случка при мен изгърмя възглавницата на волана и сработиха СРС-ите на коланите - дотук хубаво, аз бях като залепен за седалката, предвид скоросста даже и не докоснах възглавницата, но това е друга тема. Номера е че сега искам да си ги подменя. Мислех си че номера ще стане само с подмяна на възглавницата и на коланите, ама се зачетох в ВИДА-та и то тука пише направо страшни работи. Като за начало че възглавницата и коланите не трябва да се монтират на друг автомобил - това да речем че може да се направим че не сме го прочели - предвид че възглавница е 1700лв и колан е 390 ще да караме с таква втора ръка. Но идва по-интересния момент - хората твърдят че и модула с датчиците също трябва да се подмени - така ли е наистина или аз нещо бъркам.
Някои има ли опит с подмяната на такива работи.
П.п в скоро време ще кача и снимки от близката среща.
П.п.2 - в братския сайт торрентс.ру - има ВИДА-2009, която работи, вярно че иска ресурси като за ядрена подводница, но все пак работи Smile
Reply

#2
�Пробвай да занулиш компа(модула за възглавниците),
ако пак светни тогава сменяй.
Има и едни датчици в колоните ,където сигнализират
на модула ,те също ще трябва да се сменят(поне при мен ги има).

Какъв е модела?
КАРАЙ ЖАДЕН,ОСТАВИ ЕДИН ПОЛИЦАЙ ГЛАДЕН!
Reply

#3
кофти ситуация, влизаш в голямо приключение. трябва да се подмени възглавница, колани, пиропатрони, датчиците към тях и модула, който ги управлява в централната конзола до скоростния лост. общо взето трябва да смениш цялата система с нова. Надявам се, че сте си оправили документите с пича с рендето, защото неговата ГО доста пари ще трябва да възстановява / да не кажа, че ремонта ще излезе колкото стойността на автомобила :oops: Cry :? /
Reply

#4
gadnia_metal Wrote:трябва да се подмени възглавница, колани, пиропатрони, датчиците към тях и модула, който ги управлява в централната конзола до скоростния лост. общо взето трябва да смениш цялата система с нова.

Преди време собственоръчно си прецаках шофьорския колан и пиропатрона и ми светна лампата,за да не ме дразни я свалих и от тогава все се каня да си взема един колан и да ида да си зануля грешката - та искаш да кажеш че няма да стане номера ли само с това?
V40 2000г. 95кс Габрово
Reply

#5
докато не се пробва няма как да се разбере. По своята същност това е една сложна и комплексна система, която обединява възглавници, колани, патрони. Има сензори, които определят силата на удара, контролират кога да се задейства едната или друга система. Не може да се разглежда на парче, а интегрирано. В зависимост от това къде какъв датчик се е прецакал се определя и сложността на ремонта / от там съответно и парите Cry /
Reply

#6
Благодаря за отговора.
V40 2000г. 95кс Габрово
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)