The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Препоръчайте накладки

#91
Слагат накладки 'Volvo', дали си струва - накладките си струват, цената за труд не.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#92
joro74 Wrote:Слагат накладки 'Volvo', дали си струва - накладките си струват, цената за труд не.


А за какви цифри става дума????
Volvo V50, 1,6 Drive, 2009
Volvo XC 40, T3, 2020
Reply

#93
torment Wrote:
joro74 Wrote:Слагат накладки 'Volvo', дали си струва - накладките си струват, цената за труд не.


А за какви цифри става дума????

Toва е моето мнение от 4-та страница Wink

Quote:Смених моите предни - Roulunds Braking. Старите бяха made in Denmark, новите са made in India. Разлика в качеството обаче не забелязвам - спира отлично и без никакво свирене, бързо улегнаха - за около 40 километра софийско започнаха да работят както трябва. Скъпички са - около 120 лева в МП без намалението за клубари.

Това са накладките за V40, закупени от Мото Пфое - на тях си пише Volvo и Roulunds Braking. Съмнявам се цената за V50 да е много по-различна.
Reply

#94
Зависи от размера на джантата с която е купена колата.

За 16" - 160лв
За 17" - 190 лв

Това са само предни накладки, трудът отделно. Хубави накладки извън Мото Пфое са около 105 лв. Ако имах кола от 2009 щях да ги сменя в Мото Пфое - оригиналните изкарват повече и няма скърцания, лошо спиране на мокро или изпичане на феродото при рязко спиране на магистралата (това са дефекти на накладки Delphi - около 90 лв).
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#95
Имате ли представа защо предни накладки TRW започват да свирят година и нещо след поставянето им. До сега бяха безшумни и бях много доволен от 1-2 седмици се чувам как спирам.
Reply

#96
На гърба на накладките има някакво специално покритие, което трябва да обира вибрациите водещи до свирене - явно е загубило свойства.

Възможно е да са много износени и да опира пишката за износване - общо взето едни накладки изкарват 20 - 30 000.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#97
Другия вариант е при някое по-екстремно спиране да си "поопекъл" :wink: горния слой на накладките и оттам да идва "музикалното оформление" Big Grin . Ако си стигнал вече до пластината, която "озвучава" износените накладки, то тогава е друга бира., но този шум не може да се трае, така че едва ли е от това. Аз преди 2-3 седмици имах подобен проблем и свалих предните накладки и с пила минах съвсем леко работния слой на накладките и шума изчезна.Поздрави и успех при премахването на досадното свирене.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#98
Не съм минал толкова км. Не ми се вярва да са се износили ,нито съм спирал екстремно наскоро Smile
Reply

#99
Maxijaz Wrote:Не съм минал толкова км. Не ми се вярва да са се износили ,нито съм спирал екстремно наскоро Smile


Тогава виж дали не се е образувал ръб на спирачния диск-било то в основата или в периферията му. При наличие на ръб се получава една допълнителна повърхност на триене с накладките, която пък води до този паразитен шум.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

Виж тук:

Защо свирят накладките?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)