The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Препоръчайте накладки

#31
Да кажа и аз- не съм сменял дискове. Накладките ми са ТРВ- 96лв. пълен комплект. Педала е малко мек и като се понамокрят спират доста лошо. Следващите ми няма да са такива май.. Confusedhock:
Reply

#32
За колегата който каза , че феродо са твърди и скапват дисковете ....феродо има китайски които са твърди и истински които са едни от най-меките на пазара ....
Reply

#33
Аз пък нямам такива проблеми с ТРВ-то, спират яко по всяко време...по скоро имам проблеми с прекомерна намеса на АБС-а Smile . Колега ти спирачна течност сменял ли си (тя се сменя на 2 години, без оглед на състоянието и), обезвъздушаване? От чисто любопитство, следващите ще са Текстар, за да си направя изводи и да знам с какви да карам принципно Wink
Reply

#34
Почистване на спирачните механизми и смяна на задните комплекти гумички, нова течност ТРВ ДОТ4 и яко обезвъздушаване. Като се намокрят яко спирачките спира гадно. После няма проблеми. Може дисковете да не работят добре с тоя модел накладки. Те са си за смяна и те ама по-нататък. Има малко хляб още у тях. Иначе не правя компромиси специално със спирачките.
Reply

#35
rilio Wrote:
ABTOMOTO Wrote:Бройката, имаш предвид комплекта или на бройка накладка ти ги е продавал!?!?!?

По 25 лв. бройката т.е преден комплект 2 броя накладки 50 лв. заден също толкова Smile
Колега, аз от няколко години се занимавам с тия нещица, но не съм виждал досега накладки на бройка...

Вярно е, че при спирачните дискове например цената е за 1 брой, но винаги в кашона са по 2 броя комплект!!
Дал ти ги е така, вероятно да ти се сторят по-евтини, вероятно...

Важното е да си доволен и да са ОК.
Reply

#36
yasho Wrote:Да кажа и аз - не съм сменял дискове.
Накладките ми са ТРВ - 96лв. пълен комплект.
Педала е малко мек и като се понамокрят спират доста лошо. Следващите ми няма да са такива май...
yasho Wrote:Почистване на спирачните механизми и смяна на задните комплекти гумички, нова течност ТРВ ДОТ4 и яко обезвъздушаване. Като се намокрят яко спирачките спира гадно. После няма проблеми. Може дисковете да не работят добре с тоя модел накладки. Те са си за смяна и те ама по-нататък. Има малко хляб още у тях. Иначе не правя компромиси специално със спирачките.
Колега, ти си един от малкото шофьори в България, които не правят компромис със спирачките.
Не ми се разказва с какви дивотии съм се сблъсквал до сега... Това е една много обширна тема...

Относно ТРВ - фирмата скоро купи ЛУКАС, така че всичко по спирачната система на ТРВ е реално бившата вече ЛУКАС, което говори за качество от най-висок клас.
Монтират се оригинално на Мерцедес!
Достатъчно меки накладки, без съдържание на метал!
Гарантирано НЕ износват спирачните дискове!

ТРВ - 96лв. пълен комплект е действително цената за краен клиент.
Вероятно при теб да не са слегнали още на дисковете, и като се намокрят площта на прилепване не е достатъчна и триенето е слабо. След първите 300км, без обаче да скачаш на спирачката, би трябвало да са ОК.

Съвет от мен - като почистваш, обезвъздушаваш и/или сменяш накладки и спирачна течност,
извади и водачите (болтовете, по които се плъзгат апаратите).
Със специална, топлоустойчива грес се намазват, защото най-вероятно вътре смазката отдавна е спекла.
Това пречи като цяло на спирачното усилие при стискане и отпускане на апарата. Или по-ясно казано - предпоставка апаратите да блокират!
Разкъсани, нацепени или изцяло липсващи гумички на спирачните апарати със сигурност водят до блокаж след време.
Водачите много бързо се пълнят с вода и кал, и ръждясват! което в последствие ускъпява ремонта...

Ако всичко направиш както трябва, без побългаряване! - спирачната ти система става като нова!
От там нататък, желая само лека и безаварийна ...
Reply

#37
Апаратите на предните колела не съм ги бутал, но на задните докато разбера как се прибират буталата и скъсах един маншон, та купих нови и ги смених и на двете колела. Буталата се навиват за да се приберат, ама като не знаех отначало..На стенд ми даде, че задно дясно колело не спира добре, но после пак го отворих и установих прищипана гумичка. Оправих работата и сега няма проблем. С комплектите гумички има и пликчета със смазка- една такава червена. може би защото дисковете са понабраздени, затова да задържат вода като мина през яка локва и се налага да подпра педала два три пъти за да се подсушат. Поне имам едно наум и внимавам повечко с дистанцията в мокро време.
Reply

#38
здравеите,колеги! абе аз си не разбирам много та да питам един тъп въпрос. Sad
карам s40 2000т 165коня.
питам какви накладки ми трябват за тая кола като номер или вид ,за предни и задни ( за марките четох )
иии още намерих едни (феродо ид 341) ,нищо не ми говори, стават ли за волвото.
извинявам се за въпроса, но живеа в испаниа и тука ако не знаеш кво точно искаш и не им покажеш те пращат при официалния вностел на колата. (а там цените сааа :x )
благодаря ако някои ми отговори
Reply

#39
Здравей,
Тук в този форум мисля, че винаги ще ти отговрят :wink:
Сега на въпроса:
Щом си гледал марките, кажи каква марки искаш и ще ти кажа точните кататаложни номера на дадения производител. Относно FERODO из магазините в БГ се въртят и ментета, та нещата са малко на доверие при купуването. При теб предполагам че ментета по-трудно ще се реализират.
Ето и линк към една тема за накладки FERODO.

За теб препоръчителни са FERODO PREMIER :
Предни: FDB 1093
Задни: FDB 1095
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply

#40
mury76ly Wrote:здравеите,колеги! абе аз си не разбирам много та да питам един тъп въпрос. Sad
карам s40 2000т 165коня.
питам какви накладки ми трябват за тая кола като номер или вид ,за предни и задни ( за марките четох )
иии още намерих едни (феродо ид 341) ,нищо не ми говори, стават ли за волвото.
извинявам се за въпроса, но живеа в испаниа и тука ако не знаеш кво точно искаш и не им покажеш те пращат при официалния вностел на колата. (а там цените сааа :x )
благодаря ако някои ми отговори
Най-добре е в магазина да им дадеш оригинален номер по ВОЛВО:

предни: ОЕ 30630555 или на ТРВ 1313
задни: ОЕ 30620770 или на ТРВ 1314

По тези номера би трябвало да могат да ти кажат на кои марки, какви наличности имат.

Успех!


Attached Files Thumbnail(s)
       
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)