The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Препоръчайте накладки

#51
Дискове Brembo с накладки TRW, доволен съм.Не свирят, спират добре.Препоръчваха ми и Textar били с по-добро качество, но за тях нямам мнение.Може бе на сладващата смяна.
Volvo 1.9 TD 2001 102Hp
Reply

#52
С дискове SBS Scandinavian Brake Systems + накладки mintex спира добре свири ужасно и цапа много джантите.
С накладки TRW не свири,не цапа толкова и спира по същия начин.
Reply

#53
Здравейте на всички колеги по автомобил! Дойде време да сменям и моите накладки на спирачките и си потърсих из нет-а. Попаднах на интересни дискове и накладки от фирма Black Diamond. Доста са скъпички са (не смятам да обурудвам моето Волве с такива) и тъй като не срешнах мнения за тази фирма ми стана интересно някой дали е карал или кара с такива и какво му е мнението. Между другото предлагат интересни решения с бразди и/или дупки(за по-ефективно охлаждане предполагам), а цената им е двойна в сравнение с Pagid-a. Знам, че много колеги ще кажат, че не си струва и т.н., но ... някой, който познава марката или е чувал за нея някакво мнение?
Reply

#54
Volvo UK Wrote:Здравейте на всички колеги по автомобил! Дойде време да сменям и моите накладки на спирачките и си потърсих из нет-а. Попаднах на интересни дискове и накладки от фирма Black Diamond. Доста са скъпички са (не смятам да обурудвам моето Волве с такива) и тъй като не срешнах мнения за тази фирма ми стана интересно някой дали е карал или кара с такива и какво му е мнението. Между другото предлагат интересни решения с бразди и/или дупки(за по-ефективно охлаждане предполагам), а цената им е двойна в сравнение с Pagid-a. Знам, че много колеги ще кажат, че не си струва и т.н., но ... някой, който познава марката или е чувал за нея някакво мнение?

При спирачките е важен температурният режим, тунинг дисковете и накладки са изчислени за високи температури и са зле при ниски. При нормално каране със спортни дискове и накладки колата ще спира зле. Оригиналните дискове и накладки са изчислени за температурите при ежедневно каране, ментета не са изчислени въобще, а при спортните се гледа само високотемпературни режими.

Тия дето си ги загледал са фирма от 1993, Волво ползват спирачки от фирми който се занимават с това откакто има сериино производство на коли.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#55
Не видях никой да споменава комбинацията дискове брембо с накладки АТЕ. Аз на предишната кола направих тази комбинация и останах доста очарован. За вече новата машина ще мисля каква да е комбинацията, но мисля да е същата
Good Drivers Just Drive
Reply

#56
И откъде купуваш Ate и Brembo за Волво, официалният вносител не внася за тази марка?
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#57
Имах предвид, че на старата кола бях с тази комбинация. А колата беше Форд Фиеста. За Волвото не съм проверявал още. Иначе за фиестата ги взех от "Манимпекс" на ул. Цар Симеон
Good Drivers Just Drive
Reply

#58
Е, с Волво можеш да забравиш за Манимпекс. За тях коли се произвеждат само в Германия :-). Аз след дълго мислене с какво да заменя Brembo и Ате минах на дискове Delphi с накладки TRW. Добре са.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#59
Благодаря все пак. Да знам да не ходя да питам там като ги засменям
Good Drivers Just Drive
Reply

#60
Дискове Текстар и накладки АТЕ. Никакви грижи. Отне ми малко повечко километри да си паснат, независимо че бяха чисто нови - близо 60-70 км градско. Като комбинация - не свирят, спират добре и мисля да повторя комбинацията със задните, защото май са ми криви дискчетата...
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)