The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Пътната обстановка

#31
Mishell Wrote:Снощи къртих 40мин. На невероятен вятър, направо ме блъскаше в колата. Влизам да се стопля и после пак обратно. Кретенът от Екото ми сипал лятна течност, верно концентрат, ама цялото казанче няма мърдане до пролетта. Трябваше да го погледна, пусто доверие..всичко на кокал, едвам влязох, хем мазах уплътненията с течност за ключалки. Жал ми беше, как съм блъскала вратата. От същата течност излях и на стъклото, ама джам, не мръдна, само се размаза. Сутринта звукът с който запали, направо е прегракнала и някакъв вой се чу. Пътищата огедало, повече от трета и то само за малко, забрави. -16 беше в 7:00 часа...

Един колега си е решил проблема с казанчето и другите неща - 3-часов филм в МОЛ-а, а колата паркирана на ниво -3.
945 Polar 1997
2.0 Turbo B200FT
1986 cc
4 cylinders, 8 valves
Compression ratio: 8.5:1
114 kW (155 PS) @ 5600 RPM
230 Nm @ 3600 RPM
M90 manual gearbox

#32
graf_bezuhoff Wrote:Един колега си е решил проблема с казанчето и другите неща - 3-часов филм в МОЛ-а, а колата паркирана на ниво -3.

Big Grin Трябва да е поне толкова, че и там не е много топло. Иначе течността... Внимавай по бензиностанциите, щото те в лейките сипват само вода и я наричат течност за чистачки. Аз си купувам просто концентрат и го мешам с вода на място сам Wink след като и аз миналата година чаках топлото време..

#33
raceteam Wrote:Околовръстното на София е в ужастно състояние!Лед и отгоре сняг!Не е почиствано и не е опесачавано.
П.П.През цялото време карах с 30-40км :minigun:

А сефте... :roll:
А този който е решил да започне ремонта на кръстовището на "Черни Връх" и околовръстно края на септември трябва да бъде набучен на кол, монтиран насредата на въпросното кръстовище с цел да се успокояват малко от гледката дръзналите да минат оттам....
Цяло лято си чесаха ************ и края на септември го прекопаха...

#34
Мдаа, сега е топло, очаква ни една мноооого кална Коледа Big Grin


Attached Files Thumbnail(s)
   
Just keep on walking
Proud To Drive Volvo

#35
Да след леда идва калта Big Grin По прогноза към събота или неделя, трябва да завали дъжд, който ще премине в сняг,....а това значи отново лед! Май трябва преди това да си намажа уплътненията с парафин, че да не стане като миналата седмица, 2 дни да не мога да си отворя колата Big Grin


Attached Files Thumbnail(s)
   

#36
LeecH Wrote:
Mishell Wrote:И продължава да вали...писна ми да рина. Смазката за уплътнение, размразител за ключалки, зимни течности - всичко са опоскали по бензиностанциите. А калпавите ми чистачки по-скоро пречат, откъде и какви да взема, по дяволите...!
Ами по бензиностанциите има чистачки, но не взимай от най-евтините. Мойте са Champion на 2години и половина, струваха между 15-20лв,сега не знам колко са, на предишната кола пак бяха същите, сега ги ползвам за задни на волвото Big Grin . Други чистачки, които са хвалени са BOSCH Twin, но нямам лични наблюдения. Мисля че размера е 51 или 53см, но няма голямо жначение Wink Важното е да ги пазиш, да не ги откъртваш като замръзнат, да ги почистваш от снега...такива работи, а да, и да не купуваш ALDI Big Grin

53 шампион, отзад на спецификацията всякакви волва, само С40 не беше написано, ама благодаря, колега, родих се с тия чистачки!!! Януари се очаква да е студен, препоръчаха ми глицерин за уплътненията на вратите. Никъде няма спрей или смазка, свършило всичко.
Just keep on walking
Proud To Drive Volvo

#37
Казаха ми, че глицеринът уврежда гумената част от оплътнението. Добър и безвреден заместител е парафинът!
"If you change the way you look at things, the things you look at change!"

#38
Колежки и колеги, отворих тази тема с доброто желание да обменяме актуална информация за състоянието на пътната обстановка, а не да превръщаме добрата и оказваща помощ тема /според мненията на някой от участниците в нея/ в говорилня на тема автопомади, мазила и лубриканти. Ако така изказаното ми директно мнение не се явява повод за конструктивен размисъл и корекция /има тема - Съвети/, то спокойно можете да ме игнорирате или затворите темата поради все по- размиващия характер, който приема. Благодаря за вниманието и отделеното време да прочетете това.

#39
Вчера излизах по тъмно от София по Ботевградско и не вярвах на очите си, нямах време да го снимам това. Първо имаше един участък след караулката, който беше изцяло неосветен, а моето Волво както "страхотно" осветява все едно карах на тъмно. В един момент пропаднах в некви ровове и колата изтропа жално ... псувайки стисках зъби дано няма проблем. Знаех си, че там са ями, ама все се надявах поне от малко да ги видя. В следващия момент се огледах и какво да видя --- от дясно на банкета имаше спрели поне 7!!! коли, а малко по нататък и бус на крикове с опрени резервни гуми на калниците за смяна. Една блондинка с нещо ниско ЦЛК или от сорта се почесваше до колата и се чудеше дали да продължи по капла или да вика пътна помощ 8) . Би било смешно ако температурата не беше -5 и на всеки от шофьорите това не костваше нерви, ядове и пари. Слава богу при мен нямаше проблем Smile

#40
Мила, родна картинка! :tfrag: Айде и от мен една подобна: София (май беше столица в ЕС) кв Лозенец, ул. Черни връх и около нея. На хотел Хемус, точно, където копаят за ооо великото метро, в посока НДК се заформя много добра дупка, по цялата ширина на "пътя". Точно там, където някой болен мозък беше решил, че с бетон може да се направи път! Качваме се малко нагоре и стигаме до кръста...там е готино, завиваш по бул Дж Баучер и точно на апекса на завоя...пропаст, ама такава че да минеш и с двете гуми (не си спомням как не успях да я оцеля Big Grin ) Към Кошарите, положението малко се оправя, като изключим стеснението на пътя при бившия РУМ и липсващата решетка на шахтата между трамвайните релси Big Grin За кварталните улички около въпросната метростанция между Кръста и РУМ...няма какво да се коментира, те вече са само за офроуд! За участъка на Черни връх между хладилника и Околомръсното....без коментар...просто каквито и думи да се изрекът или изпишат са слаби! Успех със слалума между дупките Wink



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)