The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S60 D5- разширителен съд, водна помпа?

#1
Здравейте,

Нарави ми впечатление, че от тънкия маркуч, който влиза в разширителния съд не тече антифриз. Разгледах разни други автомобили и при всички това не е така. Нормално ли е или имам някакъв проблем с водната помпа? Иначе като надуя през него се чува, че бълбука, което означава, че не е запушен.

А така и така пиша, искам да питам колегите с други такива возила: средния разход който им дава съответства ли на истината или не? Защото при мен показва около 8-9, а реания е 11-12.

Мерси предварително!
Reply

#2
11-12??? Моята е автомат и при мнооого големи снегове и студове качва разхода до 8.5, иначе нормално е 7.5...
Reply

#3
По принцип тънкият маркуч е за обезвъздушаване...ако е в най-горната точка на съда и на радиатора. По него рядко тече охлаждаща течност.
Reply

#4
Трудно стигам 8 градско (София), на дълго със сигурност съм под 6, явно си зависи от обувките Smile зависи и от алгоритъма за пресмятане (имам форд галакси което тръгва от много и колкото повече карам толкова по реално става показанието) при волво смята средно от както е нулирана според моментния разход и изминатите километри работата на място не се отчита и от там може да трупа по литър на горе разлика, дано съм бил полезен.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)