The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Бушон на пръскалки-стъкла

#41
milenhr Wrote:Пръскалката не е нужно да сваляш. Вече ти описах процедурата. Сваляш капака на дясната тонколонка, която е вътре в багажното отделение. След това отвиваш видиите, които държат пластмасовия капак на самата колонка и го сваляш. От там нататък се открива хоризант за действие. Пръскалката НЕ ТРЯБВА ДА Я СВАЛЯШ. Средния стоп трудно се сваля, а и не е нужно. Самата пръскалка се сваля /само за информация/ като между нея и ламарината на капака подпъхнеш много тънка метална пластина. Пластината трябва да натисне един чоп от вътре, който освобождава пръскалката да излезе. Пак ти повтарям, че там няма какво да дириш. Проблема е най- вероятно в клапана.
Утре ще пробвам, ако не стане вече се отказвам Smile
''Внимание! Жена-звяр в колата''
'Никога не е късно да осъзнаеш, че нищо не знаеш'
Volvo V40 2.0l, 140 Hp,
Reply

#42
kondova_v40 Wrote:Колеги помощ!!! Не мога да сваля проклетата пластмаса на задния стоп на багажника. Моля някой да ми обесни като на идиот как да го сваля :| не мога да изкарам самата пръскалка, тъй като е залепена за самата ламарина вече. имах теч от там... помоооЩ Smile

Аз днес правих същата процедура. Пластмасата на средния стоп се припълзва надолу...В долния й край има две като законтрящи щипки, те се освобождават, чрез издърпване и след това се приплъзва надолу пластмасата (в горния й край има само 3бр зъби без законтряне). Сглобява се по същия начин - първо пъхаш тези зъби в горния край в канала, в който стоят и после натискаш долния край на капачето, докато щракне. Като махнеш пластмасата се вижда третия стоп, който се държи на два винта (кръстата отверка). Отвиваш и имаш директна видимост до задната пръскалка, но си е тясно. Това ти го обяснявам, но ти като нямаш шум от помпичката, въобще не ровичкай там. При мен помпата си беше заминала...естествено, не мога да намеря същата....че те в една год. на производство слагат няколко вида. Насляпо бях купил една от Ebay, която уж я дават да става за всички модели в40 след `97, но уви. Тази която купих аз е такава

[Image: EWP-009.jpg]
,но е неизползваема при мен, така че я подарявам Smile , ако на някой ще му свърши работа. Аз си намерих някаква подобна на моята, но с друг конектор, та рязах кабелите,кабелни обувки и т.н. и стана. След като тръгна помпата, течеше слабо, та затова рових при пръскалката, за да разкача маркучето и да видя как тече без дюзичката. След като видях, че си има нормална струя свалих пръскалката, продухах я и даже й разширих макло отворите с една по-голяма игла и сега си тече нормално.
Остана един малък дерт още по цялата система при мен - чистачката на задното стъкло не покрива един кръгъл участък по средата на хода си. Просто перото там не е притиснато към стъклото и не го чисти. Пробвах вече 2-3 вида чистачки, най-добър резултат дават едни изцяло гумени, дето нямат метална структура, навсякъде прилепят добре, с изключение на този участък по средата на стъклото/ Там кривината ли е друга, какво точно се случва не знам...Някой ако е имал подобен проблем или ако може да кажете какъв точн вид/марка трябва да е перото за здната чистачка..... :roll:...Не вярвам да е омекнала пружината на рамото, защото навсякъде си прилепя добре, освен там..
Поздрави !
Reply

#43
toncheff Wrote:
kondova_v40 Wrote:Колеги помощ!!! Не мога да сваля проклетата пластмаса на задния стоп на багажника. Моля някой да ми обесни като на идиот как да го сваля :| не мога да изкарам самата пръскалка, тъй като е залепена за самата ламарина вече. имах теч от там... помоооЩ Smile

Аз днес правих същата процедура. Пластмасата на средния стоп се припълзва надолу...В долния й край има две като законтрящи щипки, те се освобождават, чрез издърпване и след това се приплъзва надолу пластмасата (в горния й край има само 3бр зъби без законтряне). Сглобява се по същия начин - първо пъхаш тези зъби в горния край в канала, в който стоят и после натискаш долния край на капачето, докато щракне. Като махнеш пластмасата се вижда третия стоп, който се държи на два винта (кръстата отверка). Отвиваш и имаш директна видимост до задната пръскалка, но си е тясно. Това ти го обяснявам, но ти като нямаш шум от помпичката, въобще не ровичкай там. При мен помпата си беше заминала...естествено, не мога да намеря същата....че те в една год. на производство слагат няколко вида. Насляпо бях купил една от Ebay, която уж я дават да става за всички модели в40 след `97, но уви. Тази която купих аз е такава

[Image: EWP-009.jpg]
,но е неизползваема при мен, така че я подарявам Smile , ако на някой ще му свърши работа. Аз си намерих някаква подобна на моята, но с друг конектор, та рязах кабелите,кабелни обувки и т.н. и стана. След като тръгна помпата, течеше слабо, та затова рових при пръскалката, за да разкача маркучето и да видя как тече без дюзичката. След като видях, че си има нормална струя свалих пръскалката, продухах я и даже й разширих макло отворите с една по-голяма игла и сега си тече нормално.
Остана един малък дерт още по цялата система при мен - чистачката на задното стъкло не покрива един кръгъл участък по средата на хода си. Просто перото там не е притиснато към стъклото и не го чисти. Пробвах вече 2-3 вида чистачки, най-добър резултат дават едни изцяло гумени, дето нямат метална структура, навсякъде прилепят добре, с изключение на този участък по средата на стъклото/ Там кривината ли е друга, какво точно се случва не знам...Някой ако е имал подобен проблем или ако може да кажете какъв точн вид/марка трябва да е перото за здната чистачка..... :roll:...Не вярвам да е омекнала пружината на рамото, защото навсякъде си прилепя добре, освен там..
Поздрави !
Здравей и благодаря за задния стоп Smile Вече се отказах да ровичкам. Реших, че освн да го разглобя после трябва да върна вс по местата, а при мен не съм сигурна дали ще се получи. Аз също съм с такива пера- изцяло гумени. Сега зимата ли ти се изкриви така чистачката. Проследия от близо дали се надига и пробвай да я наместиш Smile
''Внимание! Жена-звяр в колата''
'Никога не е късно да осъзнаеш, че нищо не знаеш'
Volvo V40 2.0l, 140 Hp,
Reply

#44
Колега toncheff, опитай лако да изкривиш рамото на чистачката в посока към стъклото и ще си решиш проблема.
Успех!
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#45
100Y0 Wrote:Колега toncheff, опитай лако да изкривиш рамото на чистачката в посока към стъклото и ще си решиш проблема.
Успех!

не знам как е при теб, но при мен рамото си е чиста пластмаса, няма как да го изкривя. От вида на самото перо е явно, защото старото нямаше такова петно да не покрива, но просто му беше заминала гумата и аз не предполагайки, че може да е по-специално направо го изхвърлих.
Reply

#46
toncheff Wrote:
100Y0 Wrote:Колега toncheff, опитай лако да изкривиш рамото на чистачката в посока към стъклото и ще си решиш проблема.
Успех!

не знам как е при теб, но при мен рамото си е чиста пластмаса, няма как да го изкривя. От вида на самото перо е явно, защото старото нямаше такова петно да не покрива, но просто му беше заминала гумата и аз не предполагайки, че може да е по-специално направо го изхвърлих.
Колега сигурен ли сте, че рамото е пластмаса? А по принцип перото не застава ли по формата на рамото? Пробвай с перата от предните чистачки Smile Успех
''Внимание! Жена-звяр в колата''
'Никога не е късно да осъзнаеш, че нищо не знаеш'
Volvo V40 2.0l, 140 Hp,
Reply

#47
Предполагам, че 100Y0 говори за чистчки от този тип:
[Image: nbqianlong_203335_0.jpg&t=1]
а ти се бъркаш говорейки за този тип:
[Image: maxvisionWiper_Blade_GBK_BLADE_BOGOF.jpg]
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#48
Здравейте!
Имаме ВОЛВО 460 1995.
По време на път спряха и чистачките и после видях,че и предните ел.стъкла не работят.
Къде мога да търся причината, освен при бушоните (които уж проверих и вс е ок)?
Мерси предварително!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)