The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Угасна и не иска да запали 850GLT 2000/20V 1994

#11
Колеги, имам абсолютно същия проблем, гасне когато си иска и след това-няма палене, ходих по всякакви майстори, то не бяха дистриб.капачка и палец, комутатор, бобина, емулатор за газ, сега пък се оказа и вече съм склонен да вярвам че е проблем със студените спойки в компютъра за запалването конкретно, посъветваха ме да сменя временно компа с друг,работещ и да го презапоят моя, ако след смяната на комповете се окаже това,аз лично не отписвам и датчика на кол.вал,който евентуално дава грешен сигнал на комп. Иначе и при мен преди комутатора няма искра, когато угасне и се пробвам да я паля. Моля някой колега, ако има читав комп. да ми услужи за няколко дни, ако е необходимо и ще си платя за това, все ще се разберем някак...
Reply

#12
Здрасти, колега! Ще ме извиниш предварително за моята некомпетенция, но се "надам" с това, което ще сподела да помогне. Имах абсолютно същият проблем с предишната кола(Опел аскона - година, една преди моето раждане Big Grin ) , както си карам и гаснеше без причина и после няма палене. след дълги умувания ( то не бяха кабели, свещи, дицтр. капачка, комутатор, бобина - все познати за теб неща) се оказа, че за всичко беше виновна алармата, защото беше свързана директно след акумулатора и имаше голяма отечка при свръзката й ( между двете букси някакси имаше 1 кило земя и малко слама, как е попаднала там :?: н.з.) и тя ми обираше целиа ток и затова си спираше произволно колицата по средата на пътя Big Grin ! Мисълта ми е, че можеби тока при теб се губи някъде преди да стигне до каквото и да е след акумулатора! Искрено се надявам вече да си решил проблема, но и това ако не помегне, поне съм споделил Big Grin
П. С. - все пак виж гадната аларма :wink:
STAY TOP GEAR! Membership # 00399
Reply

#13
там е работата,че няма аларма, а след като разкачих компа и го напръсках де що може с контактен спрей, освен това акумулатора го свалих за няколко часа, поне от няколко дни насам, през които ходих освен из града и до калояново на ретро ралито, да чукам на дърво не ми е гаснала, може пък някакъв контакт да ми се е губил и след тези процедури да се е оправило, но знае ли човек, засега карам и се надявам да се е решил проблема, а ако пак изгасне ще взема от колега който се отзове на заем комп за 10 дни, а ако всичко с др. комп е ок моя ще го дам на презапояване, щото може вътре студ. спойки да са се прецакали.
Reply

#14
joro the driver 17 Wrote:там е работата,че няма аларма, а след като разкачих компа и го напръсках де що може с контактен спрей, освен това акумулатора го свалих за няколко часа, поне от няколко дни насам, през които ходих освен из града и до калояново на ретро ралито, да чукам на дърво не ми е гаснала, може пък някакъв контакт да ми се е губил и след тези процедури да се е оправило, но знае ли човек, засега карам и се надявам да се е решил проблема, а ако пак изгасне ще взема от колега който се отзове на заем комп за 10 дни, а ако всичко с др. комп е ок моя ще го дам на презапояване, щото може вътре студ. спойки да са се прецакали.
Поправка-колата си гасне пак, ще трябва да се намери комп. на заем от колега за 10-ина дни.
Reply

#15
raceteam Wrote:Колега проверете свещите пак (ако имате някакви други сложете тях да пробвате с другите)!Аз наскоро се вкарах в подобен филм със свещите и почти бяхме разглобили вече двигатела за основен,но се оказаха свещите.
П.П.Никой не предполагаше,че може да е от тях защото бяха на 3000км Бош.(За това повече Бош свещи никога няма да си взема).
П.П.2Колега напиши колко струва датчика за коляновия вал,че и аз моя трябва да го сменям май,че ми дава и на мен грешка :roll:
ЕЙ БОГУ ТОЯ КУР СЪС СВЕЩИ БОШ силвър или кви бяха МАМКА ИМ си го спомних.И аз колега съм го ял............Забога братя БОШ свещи НИКОГА!
п.п Симптоми-мълчи ,мълчи и гръмне яко.И след много дърпане пак така.50 човека се чешим по вратовете и случайно брата сложи от един дръглив опел и запали на мига .А дадох-150 лв за дистриб. капачка кабели и свещи и всичките нови БОШ.нямам думи...............
Reply

#16
Моят проблем с гасненето се оказа Fuel Pump Relay, в кутията при ел. предпазителите се намира, № 103 ако не се лъжа.Цвят зелен или червен.Отне ми година докато един ден прочетох в англоезичен фроум, че това е нещо, като фабричен дефект.Това е http://www.eeuroparts.com/Main/PartDetai...id=9434225

Пишете тук ако има резултати.
Reply

#17
SOCAL RIDER Wrote:Моят проблем с гасненето се оказа Fuel Pump Relay, в кутията при ел. предпазителите се намира, № 103 ако не се лъжа.Цвят зелен или червен.Отне ми година докато един ден прочетох в англоезичен фроум, че това е нещо, като фабричен дефект.Това е http://www.eeuroparts.com/Main/PartDetai...id=9434225

Пишете тук ако има резултати.

Колега кажи какви са ти били точно признаците на проблема??Ако може линк и към този сайт в който си видял за проблема :roll:
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#18
raceteam Wrote:
SOCAL RIDER Wrote:Моят проблем с гасненето се оказа Fuel Pump Relay, в кутията при ел. предпазителите се намира, № 103 ако не се лъжа.Цвят зелен или червен.Отне ми година докато един ден прочетох в англоезичен фроум, че това е нещо, като фабричен дефект.Това е http://www.eeuroparts.com/Main/PartDetai...id=9434225

Пишете тук ако има резултати.

Колега кажи какви са ти били точно признаците на проблема??Ако може линк и към този сайт в който си видял за проблема :roll:[/quotе]

Гаснеше при висока скорост, когато отнемах газта при наклон на долу.В движение на палеше, спирах и правих 3-4 опита докато запали пак.Функцията на това реле е да спира потока на гориво към ДВГ в случа на ПТП.Предполагам проблема се изразява в това, че в определени моменти релето става много чувствително на вибрации и наклон и превключва в режим OFF.Нещо като вабричен дефект.Не помя източника не информацията вече, но беше през Google.
Reply

#19
При мен след временната смяна и около 10 дни тест и носене с мен на автотестер се оказа, дръжте се да не паднете-ДАТЧИК НА ХОЛ, на разпред.вал и ролята му е да дава инфо на компа за оборотите и полож. на вала, а компа от своя страна да дава искара към бобина и комутатор и т.н., та прецакан сигнал от датчика в даден момент и следва изгасването за което съм писал не само тук, но най-сетне с помощта на колегата Стефан от София проблема е решен, след 3 мес борба с него.
Reply

#20
Абсолютно същите симптоми, смяна на датчик на Хол и нещата се оправиха.
Благодаря на Ники от сервиза на Жоро и на самият Жоро , разбира се.
VOLVO 460 GLE 1995 B16F
VOLVO 850 GLT 1994 B5204S
[Image: 013088112-big.jpg]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)