The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Малко помощ относно избор на V40

#21
Raichetu Wrote:Колата на баща ми е внос от Италия. Попада в късметлийските 10%. Досега освен смяна на накладки и наливане на бензин, друго не е пипано по нея. Вариантът сами да си внесем кола засега ни е по-труден като организация и реализация, не че не е по-добър. :wink:
Аз казвам, какво е състоянието в ,,Града на автокъщите"-Дупница, защото съм родом от там....Пък всеки си прави изводите сам. :roll: Просто съпоставям защо коли от една година, едни и същи модели в Италия и Германия се ппродават с огромна разлика в пазарната цена.Добро Волво С 40 или Ве 40 от 2000-2003г. в германското мобиле под 5000 евро няма.Това са си близо 10000 лева.....А такова Волво , но от Италия докарано се продава за макс 6800-7000лева(дорли твърде оптимистично)...Това буди доста подозрение, както и немарливостта на италиаските шофьори, която е пословична ......
Купих си колата именно от такава автъкъща в Дупница.
До сега(да чукам на дърво) моето С 40 не ме е изоставило.Сменил съм само един преден шарнир и тампон на скоростна кутия.Естествено и ремъците и консумативи.....Колата е като ,,скопена" въпреки че е на бензин, а е 140 конски сили.Духа от капачката на двигателя, когато работи, ала не гори масло.........А сега де......?Не са отчетени грешки при компютърна диагностика.Колата много е ръчкана от мене в тия 9 000 километра, които изминах до момента..
Аз от моята покупка съм доволен и се влюбих в марката........
Макар ,че всеки който е направил по-така пачка пари отива до Германия и от там докарва кола.......Знам че италианците имат отвратителния маниер да карат без да сменят редовно масла, филтри и т.н.
Макар, че бях упрекнат, че не съм могъл да си избера читава кола - за парите, с които разполагах преди точно една година това беше възможно най-доброто решение....Ако не бях прочел в нета за духащия двигател нямаше и да обърно внимание.но аз колата си я избрах като жена- с влюбване ......Визията е нещо страшно(в добрия смисъл на думата).
Не случайно по-горе дадох пример, че колите се докарват през нощта....Това е повод за размисъл..

Спряла си се на много дъбър модел колежке(особено комбите ве 40 е балансирано идеално).Като собстевник на седан скоро се убедих, че С 40 отстъпва мнотго като приложимост в ежедневието на ве 40.
Поздрави!Успех с покупката!
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#22
Колега, аз не оспорвам твърдението за италианските коли. Smile Само казах, че баща ми е извадил късмет. Поне не е от Дупница, от Плевен е купувана. От това, което съм чувала за автокъщите в Дупница, съм доста предубедена.
За нашата, ако имахме възможност, бихме си докарали от чужбина. Финансовата част е нещото, което ни спира, затова ще пробваме с кола, внесена тук. :? V40 си го харесах заради големия багажник, тъй като имаме нужда от пространство за много багаж. Досега не съм карала такава дълга кола, надявам се бързо да й свикна с габаритите. Редувам 440-цата с едно Пежо 206 и в сравнение с тях, V40 ми се струва огромна. Smile
Живот и здраве, планираме един оглед във вторник и ако всичко е наред, ще се отчета. Smile
Engineered to enjoy Volvo

Volvo 440 1.7i , 102 Нр, 1992
Volvo V40 1.9D , 115 Нр, 2002
Reply

#23
На мен тази ми е втората кола докарана от Италия, явно и аз попадам в 10%, които според мен са повече(лично мнение). И по двете коли освен консумативи почти нищо не е сменявано. На корсата за 2 години по нашите пътища са сменени само втулките на задните амортисьори(спортно окачване беше), машинка за ел.стъкло шоф.врата и копчето за аварийните.
На V40-ката до сега за няма 1 година - километраж(спря да отчита температурата), помпичката за пръскане на предното стъкло, втулки на скоростния механизъм(трудно влизаше 1-ва) и топката на лоста за скоростите.
V50 D4204T
[Image: ab286978.gif]
Reply

#24
Raichetu Wrote:Колега, аз не оспорвам твърдението за италианските коли. Smile Само казах, че баща ми е извадил късмет. Поне не е от Дупница, от Плевен е купувана. От това, което съм чувала за автокъщите в Дупница, съм доста предубедена.
За нашата, ако имахме възможност, бихме си докарали от чужбина. Финансовата част е нещото, което ни спира, затова ще пробваме с кола, внесена тук. :? V40 си го харесах заради големия багажник, тъй като имаме нужда от пространство за много багаж. Досега не съм карала такава дълга кола, надявам се бързо да й свикна с габаритите. Редувам 440-цата с едно Пежо 206 и в сравнение с тях, V40 ми се струва огромна. Smile
Живот и здраве, планираме един оглед във вторник и ако всичко е наред, ще се отчета. Smile


Да разбрахме се! Smile
Преди 2 седмици са наложи да помогна на мой приятел при пренасяне на мебели....,ами частично му помогнах(само в хамалскана част)......Просто дори при спуснати седалки в С 40 не можех да сложа нито един от въпросните шкафове.....
така че като притежетел на седан автомобил с две ръце и два крака викам- ВЗЕМАЙ ВЕ 40.
Аз към комбита съм бил винаги малко предубеден(просто не ми харесва визията), само че съжалявам защо нямам Ве 40.Личното ми мнение е че това е най-красивото комби от врмената, когато още не се правеха красиви такива(преди 10 и повече години).Огромно простгранство след спускане на седалките.Огромно....

Относно Пижо 206(простете ми майтапа с тази колица), тесни, чисто дамско-градски колички.....
Карал съм 206(на шофьорски курсове), а и като курсист съм се возил отзад на тая кола.......Ами понеже съм 187 см висок останах без .......кръст, без бъбреци и без те.......си(сещате се).Неудобни коли, нефункционални за единствен автомобил.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#25
Да, да изчетох мненията, на колегата Разсипник и аз като него навремето бях предубеден към комбитата, НО сега смело казвам ЗА :!: Винаги се налага да се пренесе някакъв по-обемист багаж и комбито върши чудесна работа :!: А относно големината, ще кажа , че имам и пежо 405 и е доста по-голямо от В40-ката и пак си се кара лесно, а какво ще кажете за В70-ката, тя си е направо микробус Big Grin Big Grin Big Grin , иначе за В40-ката, обикновенно отзад имат теглич и може да правиш като онзи виц да паркираш назад по СЛУХ :lol: :lol: :lol: :lol:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#26
Аз съм от Благоевград и мога да й хвърля едно око.
Все пак се поинтересувай предварително откъде е докарана колата и има ли сервизна книжка. Има ли удари и т.н.
А аз мога да проверя що за птица е търговеца.

Цената на такива коли по каталози на застрахователите е около 6000 лв. А колата не изглежда зле.
И имай предвид че дизелите преди 2000 година и след това се различават доста. Много ++++ за тези след 2000.

пиши ми на лични за контакт.
Reply

#27
От личен опит потвърждавам за Пижо Smile Симпатична кола е, но за сам човек или за втора в семейството. Да я караш или да се возиш отпред е удобно, но на задната седалка е истинско мъчение, поне за мен. :? 440 като каране и като возия ми харесва много повече, макар и доста по-стара. Френското лъвче го бие по един единствен параграф - шофьорската му седалка се повдига нагоре и дребни като мен виждат всичко отвисоко, много ми е удобно така.
Ако шофьорската седалка на бъдещото V40 също се вдига, други екстри не ми трябват. Heart

Тази нова функция на теглича ще я имам предвид (дано не се налага, пупу)

lubom, благодаря за предложението! Сега ще ходим на оглед в Пловдив и ако там нищо не стане, ще пиша.
Engineered to enjoy Volvo

Volvo 440 1.7i , 102 Нр, 1992
Volvo V40 1.9D , 115 Нр, 2002
Reply

#28
bg_tiger1978 Wrote:Да, да изчетох мненията, на колегата Разсипник и аз като него навремето бях предубеден към комбитата, НО сега смело казвам ЗА :!: Винаги се налага да се пренесе някакъв по-обемист багаж и комбито върши чудесна работа :!: А относно големината, ще кажа , че имам и пежо 405 и е доста по-голямо от В40-ката и пак си се кара лесно, а какво ще кажете за В70-ката, тя си е направо микробус Big Grin Big Grin Big Grin , иначе за В40-ката, обикновенно отзад имат теглич и може да правиш като онзи виц да паркираш назад по СЛУХ :lol: :lol: :lol: :lol:


Ве 70 е и доста красиво комби.Има такава паркирана под едната ми тераса.Това което виждам, минавайки покрай нея е.....солидност(по голяма и по-здрава от Ве 40 изглежда), все още модерна визия и пространство.Не знам само такова бензиново Волво, какъв ли разход дава?
Бих искал ад кажа и още нещо-При Ве 40 и ве 70 например, го няма неприатния проблем със съчетанието на сранително малък заден прозорец и леко надигната задница на колата.Това при С 40 е осезаемо......Има си нужда от парктроник поне....
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#29
И на мен ми харесва V70, но е прекалено голямо за нас. Огромно е! Въшка като Смарт или Ситроен С1 спокойно може да се събере в багажника му. Smile
Преди няколко години се возих няколко хиляди километра на задната седалка на С40...много дразни малкия прозорец.
Engineered to enjoy Volvo

Volvo 440 1.7i , 102 Нр, 1992
Volvo V40 1.9D , 115 Нр, 2002
Reply

#30
Raichetu Wrote:И на мен ми харесва V70, но е прекалено голямо за нас. Огромно е! Въшка като Смарт или Ситроен С1 спокойно може да се събере в багажника му. Smile
Преди няколко години се возих няколко хиляди километра на задната седалка на С40...много дразни малкия прозорец.

Райче, малкото прозорче наистина е някак странно...............всеки има мнение.Не бих казал, че е дразнещо малкото триъгълно прозорче(поне според мен).
Далеч по дразнещо е ЗЛЕ ПРОЕКТИРАНИЯ СКОС НА ЗАДНИТЕ ВРАТИ, МАЛКОТО ПРОСТРАНСТВО НА ЗАДНИТЕ СЕДАЛКИ И ПРАКТИЧЕСКИ НЕВЪЗМОЖНОСТТА В СТРАНИЧНИТЕ ОТВОРИ НА ВРАТИТЕ ДА СЕ СЛОЖИ НЕЩО СЕРИОЗНО.
Определено С/Ве 40 първо поколение си имат бая кусури в интериора.......
А пък задното стъкло е с такъв наклон и така напаснато към корите, че е ИСТИНСКИ УЖАС ДА СЕ МИЯТ СТЪКЛАТА С ПРЕПАРАТ от вътре.
Аз си имам специално приспособена шпилка за тази цел.... :roll:
Някак си С 40 теснеее.Малка кола си е.При Ве 40 тия проблеми не са толкова осезаеми.Друг пробелме е че имам теч някъде от заден десен калник.доколкото чета някои колеги с Ве 40 също имат проблем с вода в купето(но това е бял кахър).

Относно Ве 70- не знам, твоя работа си е, а е и свързано с пари все пак., а те са си твои и ти решаваш......,но ако имаш парите за Ве 70 -ПРОСТО НЕ СЕ ДВОУМИ, АМИ СИ Я КУПИ ,ЗАЩОТО Е ПО-ВИСОК КЛАС ОТ ВЕ 40.По-функциоално е, по удобно.....За естетически възприятия вече там е строго субективно.....Попитай колегите със ве 70- не вярвам някой да ти каже лоша дума за това комби.....
Аз всеки ден тръгвайки за работа гледам една такава , бяла под терасата ми......
Харесвам Ве 70, макар че съм върл сектант и обичам само седани и купета.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)