The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Летни гуми Dayton 195/50/15 72лв-къде е уловката

#21
Както писах по- горе аз бях с 205/50/15 и не ми опираха. Други колеги са с 205/55/15 и също не им опират. В момента съм с 205/50/16 и пак не ми опират. Така че слагай спокойно на 15- ките максимум до 205/55/15
Reply

#22
Ама мен ме притеснява дали джантата няма да й дойде много широка таз гума 205. Иначе Плд съм и виждал да карат 205 размер на еС40, но не й на този модел джанта. Та това ме гложди.
Reply

#23
Колеги, размер на гумите 205/50/15 е стандартен за с/в 40 и принципно отговаря на 195/55/15. А на практика 205-ците са с 5мм по-ниски. Аз съм с такива джанти и лятото карам с този размер...въобще не са широки.
Reply

#24
Моите гуми 205/50/15 бяха монтирани на железните ми джанти и проблеми с ширината на джантата съм нямал. Това е стандартен размер за този автомобил, който е посочен и в ръководството за експлоатация.
Reply

#25
Здравейте колеги.Аз като взех моята в40,беше с 215/45/17-максимума по каталога на един център за гуми.Дълго карах с тях.Само при пълен ляв и десен-упираха но малко,свалиха леко боята на подкалника.Нямах време да сложа фтулки по 5 мм. :wink:
Задай глупав въпрос и ще получиш глупав отговор!
V40,1999г,115к.с.
Reply

#26
Първи впечатления за китайските ми гуми- засега само на сухо- много тихи и стъпват много меко и стабилно. Засега съм много доволен, но да ги видя и на дъжд как са. Размера ми отговаря по диаметър на 205/50/15". Гумите имат и предпазен борд, та се надявам джантите да не се кривят при ексцесии...недай боже!
Reply

#27
Quote:Iliev написа:
тц тц тц, толкова тестове на гуми, толкова статии за гуми, толкова проблеми по пътищата предизвикани от калпави гуми и съм сигурен, че всеки е бил свидетел на произшествие заради скапани гуми и хората пак продължават да купуват китайски, непроверени или евтини некачествени гуми .... ако не можете да обезпечите своята и на семейството си сигурноста, и най-вече за моята - защото се разминавате и с мен - по-добре не купувайте коли !!! ...


Е това е най-смисленото мнение Само бих допълнил, като изходя от факта, че колата е необходимост....купувайте си малки убити сапунерки, за които, дори хубавите буми са евтини

Колеги, това че карам кола за 5000лв. не значи, че мога да си бръкна в джоба всеки един момент и да извадя 5 стотака за гуми без да ми пука. Малко нереално ми се струва гумите ти да са на стойност 10% от тази на автомобила. А ако вие сте от хората които си мислят,че само те имат право да карат готини коли а всички други трябва да караме трабанти или заски пробема си е ваш.

yasho благодаря за информацията за Infinity чакам да кажеш как са и на дъжд.
V40 1.9TDI 1998
Само една бела нинджа може да убие друга бела нинджа!!!
Reply

#28
modac Wrote:Колеги, това че карам кола за 5000лв. не значи, че мога да си бръкна в джоба всеки един момент и да извадя 5 стотака за гуми без да ми пука. Малко нереално ми се струва гумите ти да са на стойност 10% от тази на автомобила. А ако вие сте от хората които си мислят,че само те имат право да карат готини коли а всички други трябва да караме трабанти или заски пробема си е ваш.

yasho благодаря за информацията за Infinity чакам да кажеш как са и на дъжд.

Колега, преди Волвото, карах Москвич, 4-те му гуми струваха колкото него. Не става въпрос, каква кола караш, а това че като изключим спирачките (с които не трябва да се правят абсолютно никакви компромиси) гумите са най-важната част за безопасното придвижване. Моята кола се води че има 140к.с. и над 180Nm и за да ги предам на пътя ми трябват читави гуми, чъщо така ми трябват читави гуми, за да мога да спра за възможно най-малко метри, след като въднъж съм тръгнал. Твоята кола може и да няма толкова коне, но има повече въртящ момент, което е гаранция за добро ускорение. Ето ви тестове на АДАКза 2009г, правете си сами изводите: <!-- m --><a class="postlink" href="http://news.automedia.bg/read/6330.html" onclick="window.open(this.href);return false;">http://news.automedia.bg/read/6330.html</a><!-- m -->
Reply

#29
В тия тестове само известни марки. Ако погледнеш мненията по-долу, хората са доволни и от руски гуми без да ги има в класациите.
Reply

#30
LeecH Съгласен съм, че гумите са важно нещо просто се опитвам да намеря баланса качество-цена. Освен това страшно ме е яд на всички които се заниват с внос на гуми, части и прочие автоконсумативи, защото товарят безбожно много цените, но това е за друга темаSmile
V40 1.9TDI 1998
Само една бела нинджа може да убие друга бела нинджа!!!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)