The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Количество антифриз на волво С/В 40 , 1948 см3

#31
Аз като сменях антифриза разкачих оттук- оттам маркучите и надух с маркуча от чешмата, докато отвсякъде потече чиста вода. После нов антифриз- червен и процедурата с обезвъздушаване от пробките за парното, загряване до включване на перката и пак доливане. Един два дни доливане по малко и край- около 8 месеца само я проверявам и не е мръднало нивото. Антифриза е червено- розов и си е бистър, а колата загрява бързо- за около 1,5км. и после не мърда.
Reply

#32
благодаря колеги за информацията,днес се загледах че ми дърпа антифриз. като я взех преди 2 месеца долях 200мл антифриз,оня ден пак долях толкова,нормално ли е,на предишните коли не е мърдало до колкото си спомням?
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply

#33
spas aleksov Wrote:благодаря колеги за информацията,днес се загледах че ми дърпа антифриз. като я взех преди 2 месеца долях 200мл антифриз,оня ден пак долях толкова,нормално ли е,на предишните коли не е мърдало до колкото си спомням?
Не е нормално!Разгледай радиатора и маркучите за теч!Най-вероятно някоя скоба на някой маркуч не ти е стегната :wink:
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#34
ще разгледам днес скобите и всички връзки който могат да се видат и ще пиша после какво е станало.
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply

#35
Проверявайте нивото на антифриз на топла кола. Нивото се влияе много от температурата. Зимата е възможно на студено да спадне до МИН и като загрее да отиде до МАХ. Ако напълните зимата казанчето на МАХ на студено лятото ще избие през капачката.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#36
а как се обезвъздушава?
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply

#37
Сама се обезвъздушава, оствяш да загрее на място и доливаш ако трябва. После караш и 100тина километра следиш нивото.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#38
Колеги, простете, че питам така ама , каква е тая ,,процедура на обезвъздушаване от пробките на парното", както по-горе е написано?

Защото Жоро4 е описал доста по-простички действия- налива се новия антифриз до макс, запалва се колата да работи да включване на вентилатора и око српадне нивото се долива.
Тука други колеги пишат за пробки на парното, ......... :roll:
Антифризът, с който карам в момента е антифриз.Въпросът обаче е че с него купих колата.нито знам кога е сменян нито съотношението вода-антифриз.
Затова ще сменям и ще мина на червен/оранжев.
Иначе блокън на двигателя b 4204 S, какъв е като материал на изработка?Чугунен или алуминиев?
Възнамерявам да смеся 4 литра антифриз и 2,4 литра дестилирана вода.Така да бъде разпределена охладителната смес в системата.
какво мислите.Ще се презастраховам с повече антифриз, освен всичко друго и заради антифрикционните му свойства.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#39
Смесвай антифриза според таблиците на производителя на антифриза. Когато сваляш температурата на замръзване сваляш и температурата на кипене. -40 си е оптимална температура за БГ. При някой антифризи когато не е разреден достатъчно е много гъст и товари излишно водната помпа.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#40
днес проверих всички скоби по систремата който се видат,то в радиатора влиза само един маркуч отдолу и един отгоре. този отгоре соред мене е преливника и отива в горната точка на казанчето,от двете страни беше малко хлабаво,но не мисля че от там може да изтича,стегнах и пробката,според мен е тя,-стой най отдолу в ляво като си срещу колата и представлява нещо като перка само че на половината. възможно ли е да има теч в радиатора някъде и въобще как да проследа от къде е теча?
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)