The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Незнаен звук

#21
Единственото което не е сменено от това ,което Izex казваш е тампона на макферсона.Всичко друго по предницата е сменено , но мисля че и амортисиорите са за смяна защото я качих на един стенд и казаха ,че имат още живот , но задните били по-свършили...Ще мисля за смяна по-нататък Smile Благодаря за съветите!!! :wink:
Reply

#22
Единственото което не е сменено от това ,което Izex казваш е тампона на макферсона.Всичко друго по предницата е сменено , но мисля че и амортисиорите са за смяна защото я качих на един стенд и казаха ,че имат още живот , но задните били по-свършили...Ще мисля за смяна по-нататък Smile Благодаря за съветите!!! :wink:
Reply

#23
Днес ходих на майстор да види откъде е моят шум отпред вдясно , тропа много странно само при големички дупки и спящи полицаи и то само като се движа бавно, абе като се клати нагое надолу предницата.
Поклатихме колата двама човека за тавана докато майстора държеше амортесьора и се оказа че е точно там проблема. Каза че не може да каже дали пълнителя на амортисьора тропа или тампона на макферсона.
Имате ли идеи дали наистина е възможно да хлопа самия амортисьор, защото мен ме съмнява? Възможно ли е да хлопа лагерчето на макферсона и изобщо лагерчето и тампона отделно ли се продават?
Ако имате впечатления за пазарувани наскоро подобни джунджурии споделете .
А и още нещо - гумичката на стабилизиращата щанга леееко се е поохлабила, т.е. дупката е малко по широка от щангата, но не съм я чул да хлопа, проблем ли е да кара докато издъхне съвсем , ако пък имате и идеи за цени...
Всеки ден, започващ с над 300 коня под капака е добър Smile
Reply

#24
Днес ходих на майстор да види откъде е моят шум отпред вдясно , тропа много странно само при големички дупки и спящи полицаи и то само като се движа бавно, абе като се клати нагое надолу предницата.
Поклатихме колата двама човека за тавана докато майстора държеше амортесьора и се оказа че е точно там проблема. Каза че не може да каже дали пълнителя на амортисьора тропа или тампона на макферсона.
Имате ли идеи дали наистина е възможно да хлопа самия амортисьор, защото мен ме съмнява? Възможно ли е да хлопа лагерчето на макферсона и изобщо лагерчето и тампона отделно ли се продават?
Ако имате впечатления за пазарувани наскоро подобни джунджурии споделете .
А и още нещо - гумичката на стабилизиращата щанга леееко се е поохлабила, т.е. дупката е малко по широка от щангата, но не съм я чул да хлопа, проблем ли е да кара докато издъхне съвсем , ако пък имате и идеи за цени...
Всеки ден, започващ с над 300 коня под капака е добър Smile
Reply

#25
merck_440_1.8mi Wrote:Днес ходих на майстор да види откъде е моят шум отпред вдясно , тропа много странно само при големички дупки и спящи полицаи и то само като се движа бавно, абе като се клати нагое надолу предницата.
Поклатихме колата двама човека за тавана докато майстора държеше амортесьора и се оказа че е точно там проблема. Каза че не може да каже дали пълнителя на амортисьора тропа или тампона на макферсона.
Имате ли идеи дали наистина е възможно да хлопа самия амортисьор, защото мен ме съмнява? Възможно ли е да хлопа лагерчето на макферсона и изобщо лагерчето и тампона отделно ли се продават?
Ако имате впечатления за пазарувани наскоро подобни джунджурии споделете .
А и още нещо - гумичката на стабилизиращата щанга леееко се е поохлабила, т.е. дупката е малко по широка от щангата, но не съм я чул да хлопа, проблем ли е да кара докато издъхне съвсем , ако пък имате и идеи за цени...

Да ти кажа чесно това е едно от малкото неща по моето волво които не съм разглобил лично но го огледах преди това и мисля, че тампона на макферсона и лагера нямат нищо общо при този модел, защото тампона е горе на бомбето като при другите коли но лагерчето е под прожината която не се върти заедно с горната част на макферсона а стои неподвижно и ако клопа би трябвало да е от тампона а не от лагера. всъщност като отвориш капака и погледнеш бумбето тампона се вижда и ако е съвсем скъсан амортисьора стърчи малко неестествено .
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
------------------------
Volvo S60 D5 - 2003, 163hp/4000, 347Nm/1750 & Volvo S40 1.6D - 2006, 110hp/4000, 245-280Nm/1750 & Volvo 460 1.9TDi - 1996, 90hp/4500 180Nm/2200 & Volvo 460 GLE - 1994, 1721cc. - 106hp
Reply

#26
merck_440_1.8mi Wrote:Днес ходих на майстор да види откъде е моят шум отпред вдясно , тропа много странно само при големички дупки и спящи полицаи и то само като се движа бавно, абе като се клати нагое надолу предницата.
Поклатихме колата двама човека за тавана докато майстора държеше амортесьора и се оказа че е точно там проблема. Каза че не може да каже дали пълнителя на амортисьора тропа или тампона на макферсона.
Имате ли идеи дали наистина е възможно да хлопа самия амортисьор, защото мен ме съмнява? Възможно ли е да хлопа лагерчето на макферсона и изобщо лагерчето и тампона отделно ли се продават?
Ако имате впечатления за пазарувани наскоро подобни джунджурии споделете .
А и още нещо - гумичката на стабилизиращата щанга леееко се е поохлабила, т.е. дупката е малко по широка от щангата, но не съм я чул да хлопа, проблем ли е да кара докато издъхне съвсем , ако пък имате и идеи за цени...

Да ти кажа чесно това е едно от малкото неща по моето волво които не съм разглобил лично но го огледах преди това и мисля, че тампона на макферсона и лагера нямат нищо общо при този модел, защото тампона е горе на бомбето като при другите коли но лагерчето е под прожината която не се върти заедно с горната част на макферсона а стои неподвижно и ако клопа би трябвало да е от тампона а не от лагера. всъщност като отвориш капака и погледнеш бумбето тампона се вижда и ако е съвсем скъсан амортисьора стърчи малко неестествено .
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
------------------------
Volvo S60 D5 - 2003, 163hp/4000, 347Nm/1750 & Volvo S40 1.6D - 2006, 110hp/4000, 245-280Nm/1750 & Volvo 460 1.9TDi - 1996, 90hp/4500 180Nm/2200 & Volvo 460 GLE - 1994, 1721cc. - 106hp
Reply

#27
Здравейте, аз също съм нов тук и се извинявам, ако пиша на неправилното място, тъй като колата ми е В40,но тук намерих подобен на моя проблем.
Преди 2 седмици смених предни и задни спирачни дискове и накладки, както къси реактивни щанги (задни).
Вчера случайно чух, че като се движа (нормално с 40-50 км/ч, в града) се чува някакво тропане, което малко го докарва на стъргане, но по-скоро е тропане. Въпросното тропане сега като се замислих, четейки тази тема, изчезва като натисна спирачките. Дали се дължи това тропане от спирачките и/или от задните реактивни щанги и/или от евентуално неправилен реглаж на последните.
Благодаря предварително за съветите! Поздрави и успешен ден!
VOLVO V40, 1.9TD, 95к.с., 2000г.
Reply

#28
До h_vetrilov:
От описаното ми излизат две възможни причини. Едната са накладките. Както споменават по-горе, има едни пластинки който ги държат да си стоят на мястото и ако те се разлепят/счупят/огънат самата накладка започва да играе между супорта и диска. Друго което се сещам са тампончетата на стабилизиращата щанга. Някой ще ме упрекне, че не са те защото казваш, че изчезва докато държиш спирачката, но и при мен беше така и противно на всякаква логига като ги смених вече имах нова кола Smile Ако решеш да ги сменяш - по магазините ми искаха 30-40 лева за брпйка а в МП 14 и някакви стотинки. Има една особенност при тях за S/V 40, че са два размера според щангата ти - 13мм и 15мм. Кава е твоята и ВАДИС мълчи. Само шублера е компетентен по този въпрос Smile
УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)