The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kаква е цената за изработката на контактен ключ.

#1
Дайте предположения къде да си изкараме дубликат. Моят бе добър ама беше малко у жената и му се напука гумата. Confusedhock: Sad
Искам да е като оригинален с надпис волво или нещо близко готино. Ключа е с чип вътре.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп.
Reply

#2
До 97г. ключа е около 60лв. след това били с нов чип и цената става вече около 130-160 лв.
VOLVO V40 1,6i-1998
Reply

#3
Ако ще сменяш само ключа и пазиш старата пластмаса цената е 35-60 лева според зависи от много неща - къде ще си го поръчаш при кожодер или не. Каква точно пластмаска(заготовка) искаш. Дали ше гравираш (на друго място разбира се) нещо (VOLVO) на него иииииии т.н.
Като цяло ситуацията е следната:
Както спомена колегата по-горе има разлика в ключовете по годините а тя се дължи на това дали автомобила е оборудван с имобилайзер или не (аз лично S/V40 без имобилайзер не съм виждал, но съм чувал че има). Та това "животно" имобилайзера "прочита" данните записани на един чип, монтиран в пластмасата на ключа и "казва" на СЕМ (Central Electronic Module - мозъка на колата) че "Да, всичко е наред, може да палиш" или "Не, този е крадец, разкарай го".
Ако трябва да ти се изработва този чип - цифрата е ориентировъчно споменатата от колегата - 130-160 (чувал съм и за 220 дори), но ако чипа е наличен, не си го изгубил, той се изкормва и се поставя в новата заготовка и именно тогава цената е по-малката.
Аз имах аналогичен проблем на твоя - платмасата и месталната част на ключа ми бяха две отделни части. Направи пича "трасплантация" на чипа и глобата ми беше 35 лева. Имах право на избор каква да ми бъде заготовката. Имаше точни копия на оригиналните но БЕЗ НАДПИС. Затова споменах за гравиране. Но при гравирането надписа ти ще е издълбан, а оригинално е изпъкнал, но това само ти си го знаеш Smile Дано сме ти били полезни
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#4
Мн.ми бяхте полезни.Мисълта ми бе да си изкарам дубликат, изцяло нов ключ като резерва.Да отваря и пали за всеки случай.Ще ползвам помоща на бат Стефан кат се упарича.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп.
Reply

#5
v Mr. brikolage v lulin izgotvqt avto klu4ove s 4ip i posledno ima6e reklama za 50% namalenie ako ne me luje pametta.Uspeh s na4inanieto
I Heart VOLVO
Reply

#6
Благодаря колга за инфото.Но ако минаваш пак обърни внимание тва временна оферта ли е или.Понеже таз седмица м/е да се влача към Сф.и ще оправа тва ако остане възможност.Но пък м/е да немат функщия рекламация след време понеже нема да съм с волв.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп.
Reply

#7
нека споделя и аз моя "опит" с ключовете Smile
ходих къде ли не и цените са между 80 и 160лв, даже един в бриколажа ми каза ако имаш заготовка ще ти програмирам чипа за 40лв... Smile така и не стана Smile
след бая ходене и питане ми казаха за един пич и отидох при него(водел се най добрия в сз) човека каза че съм "късметлия" - 150лв щяло да струва щото тряало да се сваля имобилайзера, да се носел някъде, да бил се програмирал чип... абе с две думи 2 дена без кола..
зе да ми обяснява някви марки на имобилайзери , чипове и че ако било някав друг модел до кат ми обяснявал (демек 5 мин щял да ми направи ключ) а при моя случай тряало да се сваля имобилайзера ..
има ли такъв случай или ме мяткат нещо
Reply

#8
мятат те нещо,доколкото знам имобилаизера се сваля ако нямаш ключове иначе копират данните от наличния
VOLVO V40 1,6i-1998
Reply

#9
Oтпада процедурата по-направата на ключове.Видях се с бившия и собственик и ми даде резервни такива с дистанционно,направо съм на небето от радост. Big Grin И то здрави
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп.
Reply

#10
Quote:Oтпада процедурата по-направата на ключове.Видях се с бившия и собственик и ми даде резервни такива с дистанционно,направо съм на небето от радост

А честито! Едни 100 лв. поне си спестил Smile

Quote:след бая ходене и питане ми казаха за един пич и отидох при него(водел се най добрия в сз) човека каза че съм "късметлия" - 150лв щяло да струва щото тряало да се сваля имобилайзера, да се носел някъде, да бил се програмирал чип... абе с две думи 2 дена без кола..
зе да ми обяснява някви марки на имобилайзери , чипове и че ако било някав друг модел до кат ми обяснявал (демек 5 мин щял да ми направи ключ) а при моя случай тряало да се сваля имобилайзера ..
има ли такъв случай или ме мяткат нещо

Според мен това, което ти го разправят е вярно. Аз като взех колата карах една година без резервен ключ, един ден реших да ги прежала парите и да си извадя резервен за всеки случай. Обиколих 3-4 ключара и всички казваха едно и също: За тази кола, нямам как да копираме информацията от ключа на новия ключ! Трябва да се свали имобилайзера, да се прочете от него нещо си и това нещо да се запише на новия ключ. Съответно цената от 50-60 лв. за копиране от ключ на ключ скачаше към 150 лв. заради историята с имобилайзера.
Предложиха ми и евтин вариант: Скриваме оригиналния ключ някъде в колата и ми правят два нормални ключа без чипове и без нищо, но нещо не ми допадна тази идея. Накрая отидох при един ключар на околовръстното - намира се на пазара дето е до Борис с околовръстното. Цялата работа ми излезе 120 лв. Смъкнаха имобилизайера и след два часа го върнаха, после ключа стана за 10 мин.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)