The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
монтаж и демонтаж на салон- В40

#1
Здравейте колега, днес си намерих кожен салон, и мисля да подменя плюша с кожа, но съм "гола вода" относно демонтажа и монтажа на самия салон. Въпроса ми е, на какво да внимавам когато демонтирам моя и на какво да обърна внимание преди да купя кожения, също така ако някой има съвети и се е сблъсквал със смяна нека сподели, благодаря предварително...
Весели празници
...........VOLVO V40 1.6 16V "98 ГИ 16"AZEV BLACK LEATHER..............
Reply

#2
WANTED Wrote:Здравейте колега, днес си намерих кожен салон, и мисля да подменя плюша с кожа, но съм "гола вода" относно демонтажа и монтажа на самия салон. Въпроса ми е, на какво да внимавам когато демонтирам моя и на какво да обърна внимание преди да купя кожения, също така ако някой има съвети и се е сблъсквал със смяна нека сподели, благодаря предварително...
Весели празници
Весели празници и на теб.
Гледаш кожата да не е напукана, да не е много изсушена или с повърхостни остъргвания.....Гледаш състоянието на шефовете по ръба на салона...

Ако не си го правил до сeга-не се занимавай сам със салона.Има си хора и места за това.

Целите седалки или само облицовката си намерил....
Тапицерията с сваля - по краищата на задните седалки има ципове.......Виждат се като смъкнеш облегалките на задните седалки...
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#3
Кожените тапицерии на седалките са на цип. Предполагам и плюшените са така - можеш да смениш само тапицериите на предните седалки. Задните с плюш обикновено имат някакво измислено детско столче което го няма при кожен салон - сменяш цялата долна част на седалката. Ако сменяш и тапицериите на вратите - изчакай пролетта или остави колата в топъл гараж. Щипките ще се счупят в този студ.

Ако новите седалки са с подгряване кабелите са подпъхнати в мокета под седалката. Ако нямаш подгряване в старата кола трябва да намериш бутони за подгряването и да смениш капака около скоростният лост с такъв с дупки за бутоните. Кабелите са си на място.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#4
Намерил съм си цял кожен салон+корите, не тапицерия, нужна е смяна на всички седалки. Относно подгряването в момента плюша няма подгряване, но си имам изведени кабели отдолу, а какъв бутон трябва да имам на таблото, нямам доколкото знам май такъв, освен ако не е един и същ с бутона за подгряване на страничните огледала.
Досега не съм сменял салон, но днес по телефона, продавача при твърди че е работа за 10-15 минути да свали кожения салон, и ми каза че е лесно да си го сложа.
По какъв начин са захванати седалките на пода и как се демонтират, ако някой знае да пише...
...........VOLVO V40 1.6 16V "98 ГИ 16"AZEV BLACK LEATHER..............
Reply

#5
Седалките са хванати за пода с винтове. Бутни седалката напред или назад докрай и ще ги видиш. Няма никакви уловки и трикове. Ключовете за подгряване на седалките са пред скоростния лост до 2000 година.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#6
При поставянето на новите предни седалки внимавай да не прещипеш някой кабел под мокета! Там вървят едни "магистралки". Както споменаха колегите закачи си кабела за ел.подгрев (ако новите ти седалки имат такъв разбира се) кабела за закопчан колан... абе преди да разкачиш всички кабелаци под седалките, разгледай ги внимателно, а ако имаш възможност направо ги снимай и тогава разколачвай. Продавачът не те е излъгал за 10-15 мин се сваля салона, но за 30 се слага, а щом ще ти е за пръв път - за 1 час Smile пак колегите ти казаха - затопли колата в гараж за да не изпочупиш щипките на корите на вратите, освен ако не са модела с видии с капачета - тогава няма щипки, шапка на тояга. По спомен предните седалки са хванати с болтове тип лимбус/еврейска звезда (какви ли не имена не съм чувал и аз не знам кое е правилното, но звездичка е). Поготви си един комплект такива, ако вече не си стигнал до извода да си купиш, понеже с тази кола няма как без тези интрументи...
Задните седалки - нищо особенно. По-скоро ще има проблеми с поставяето на малките парчета които са непосредствено до вратите. Те стоят статично и са на едни отвратителни щипки/куки и намесата на груба сила в премерени количетва е наложителна. Съвет започни именно от тях, докато все още имаш място да се кикерчиш, а като ги сложиш пуши една цигара, успокой се и чак тогава продължи нататък за да не станат фалове от нерви...
Корите на вратите. Еми където е ръчката за отваряне на вратата ще видиш че има видия. Това хубаво, но не очаквай, че като я развиеш и капачето ще падне. Тази видия е само да му попречи да "ходи" хоризонтално. То се закача за ламарината на вратата като рибарска кукичка (освен ако не са се изпочупили вече). Така добре. Следва дръжката или частта с копетата за управление на стъклата. Там е лесно - има си капаче на дъното на вдлъбнатата част и под него видия. като го извадиш разкачаш бутона за стъклата и си готов. Следва самата кора. По спомен на предните врати трябваше да се махне първо пластмасата зад огледалото. Както казах по-горе ако си с видийки с капачета - пей сърце, но ако си със щипки ей тука вече някой друг да помага, че моята е с видии...
Ет-те-това е. Smile
УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#7
ако предните седалки са ти с механичен датчик за страничните възглавници, трябва да го блокираш - което става с пластмасова тапа с дръжка, която обикновенно седи под капачката, където влиза и е завинтен единия край на колана, ако излизат кабели от предните седалки не от закопчалките на коланите, а отстрани на облегалките - значи си с електронно задействане на страничните възглавници, може пък да нямаш странични възглавници Smile. Като третиране на кожата - тоалетно мляко с чист парцал, не може да навреди на кожата
S402.0T99 - на части
S402.0T01
Reply

#8
май цялата процедура е малко по сложна отколкото си мислех, а ако реша да ходя да ми го сменят в какъв вид сервиз трябва да отида за такъв демонтаж
...........VOLVO V40 1.6 16V "98 ГИ 16"AZEV BLACK LEATHER..............
Reply

#9
Ето я процедурата по Вадис. С майстори само ядове ще си докараш, ще потрошат всичко и няма да ти кажат. После ще се чудиш коя лампа за какво свети.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#10
много благодаря колега, полезна информация, която ми дава надежда че ще се справя и сам
...........VOLVO V40 1.6 16V "98 ГИ 16"AZEV BLACK LEATHER..............
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)