The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Аксесоари за водача :)

#1
Като преминем от аксесоарите за волана, разни щори с картинки, масажиращи седалки и други подобни, аз се сещам за ръкавици за шофиране Smile Колеги някой използва ли? И какви са ви отзивите ? Big Grin
''Внимание! Жена-звяр в колата''
'Никога не е късно да осъзнаеш, че нищо не знаеш'
Volvo V40 2.0l, 140 Hp,
Reply

#2
kondova_v40 Wrote:Като преминем от аксесоарите за волана, разни щори с картинки, масажиращи седалки и други подобни, аз се сещам за ръкавици за шофиране Smile Колеги някой използва ли? И какви са ви отзивите ? Big Grin


Ползвам такива ръкавици, но рядко(седят ми в нишата пред скоростния лост).Подариха ми ги за Андреевден...
Какво да Ви кажа Кондова?
Удобно е за шофиране като цяло, но не и ако пушиш докато караш колата, защото губиш усета върху фаса и има риск да го изтървеш и да си прогориш тапицерията...
Ръкавиците за кормуване са рядкост сред шофьорите, един вид отглас от преди 50-на години, когато са били низменен аксесоар от екипиравката...Но сега шофирането на кола не е удоволствие(поне не винаги), а е част от ежедневието.
Виж ръкавици, платнени или поне хирургически са задължителни за всеки водач на МПС(без значение мъж или жена и дали има или не маникюр), просто защото е по-хигиенично, ако спукаш насред пътя гума например.

Явно доста си падате по Транспортер-1, а ???? :mrgreen:


В колата си имам огромно количество аксесоари за поддръжка на самата кола...повечето ненужни.
Кабели за прехвърляне на ток - задължително!Кърпички за табло, лосион за кожа, мултитуул, спрей за гумени уплътнения, шпатула за лед, запалки, държач за GSM(на таблото), GPS Garmin, стоманена телескопична палка, ароматизатори, гюдерии и микрофибърни кърпи, гел за ръце и.т.н.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#3
kondova_v40 Wrote:Като преминем от аксесоарите за волана, разни щори с картинки, масажиращи седалки и други подобни, аз се сещам за ръкавици за шофиране Smile Колеги някой използва ли? И какви са ви отзивите ? Big Grin

И на мен ми подариха ръкавици за шофиране....кожени...без пръсти на АРТ 93. <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.art93.com/show_cat2.php?catid=2" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.art93.com/show_cat2.php?catid=2</a><!-- m --> (средните). Ползвам ги винаги, когато е студено (и не ги забравя...хубаво е да не седят в колата, че докато се стоплят.... Big Grin ) и съм много доволен....волана и скоростният лост не се изплъзват, тънки са и усещам какво правя Wink
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#4
Аз пък никога не съм имал ароматизатор и колата ми никога не е миришела лошо. Добре си пееше на времето Васко Кръпката - "имам си парфюм любим, нарича се бензин" Big Grin

Иначе списъка на Разсипника бих го разделил на две групи - инструменти и аксесоари. Защото според мен кабелите са към първата група Wink Иначе винаги имам кабели, въже, универсален ключ за смяна на гуми (кръстачка), допълнителен (освен задължителния) комплект резервни крушки, кутия с инструменти и парцали. Обикновено ги ползвам за други автомобили, но това не е от значение - важни са. WD40 също си струва да се търкаля из багажника.

От аксесоарите - мокри кърпички за бебешко дупе :!: Страхотни са, с такива се бърсах докато сменях ангренажния ремък - помагат :lol: След това атлас на Европа, отделно карти на Сърбия и България. Бурканче дъвки, специални мокри кърпички за бърсане на очила (и за прозорците са супер - махат мазното от вътрешната страна).

Иначе с ръкавици карам само зимата, за да не ми мръзнат ръцете - иначе предпочитам да имам пряк контакт с това, което пипам. За хигиената си има други мерки - чистя както себе си, така и колата. А за смяната на гуми - строителни ръкавици от телешка кожа - чудесни са за целта.
Reply

#5
tonter Wrote:Аз пък никога не съм имал ароматизатор и колата ми никога не е миришела лошо. Добре си пееше на времето Васко Кръпката - "имам си парфюм любим, нарича се бензин" Big Grin

Ти не беше ли на нафта Big Grin Big Grin Big Grin
И аз преди време носех инструменти, работни ръкавици, масла, антифризи и т.н....(а пък в багажника на Москвича имах още половин Москвич Big Grin Big Grin ) обаче един ден реших че не ми трябват 40-50кг излишен товар. Изхвърлих всичко от багажника...колата придоби по-добра стойка и тръгна да върви повече Big Grin Сега си нося само помпа за гуми, манометър, некви крушки, предпазители, тефтер, клубарска химикалка, тесте клубарски календарчета, поне 2 запалки и чантичка с 2 лули, хубав тютюн и принадлежности Smile Задължителните триъгълник, пожарогасител, жилетка (маршалска Wink ) и аптечка не ги коментираме. Имам още крик и ключ за гумите....въпреки, че първо нямам резервна гума и второ гайките ми се развиват само с тресчотка Smile Е има и други боклуци, но не се сещам какви бяха... Това ми е градското оборудване....иначе за извънгардско в багажникът скачат резервната гума, едно "гедоре" (ама на Force Big Grin ), фенер, любимото фотоапаратче и задължително одеало за пикник Wink. Слънчевите очила също никога не излизат от колата...въпреки че не обичам да нося такива работи...
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#6
Темата е за автоаксесоари, а не за ЗАКОНОВО РЕГЛАМЕНТИРАНИТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ МАТЕРИАЛИ, КОИТО ВСЕКИ ВОДАЧ НА МПС Е ДЛЪЖЕН ДА ПРИТЕЖАВА, НОСИ И ПОКАЗВА(,АКО МУ СЕ НАЛОЖИ ПРИ РУТИННА ПРОВЕРКА НА КОНТРОЛНИТЕ ОРГАНИ).

ВД-40 задължително си имам, не се разделям с него, нося още и дестилирана/дейонизирана вода.
Дъвки, пакетчи(3-ка) презервативи в жабката(,ама те не са точно аксесоар) :lol: и винаги поне 7-8 кутии с цигари в колата(в джобовете на седалките, в жабката, в стараничните ,,джобове"-ниши в багажника.........
Препарат за миене на ппрозорци си имам(понякога профилактично си мия стъклата отвътве и отвън с него).Нямам нямам проблеми с видимостта. и отблясъци нощно време,.
Нося и фенерче с диоди( |от онези с LED) светлина.


Към Тонтер, ароматизатори не се слагат, само ако колата ти мирише лошо.Слагат се ароматизатори, за да ти ухае на някакъв приятен на теб аромат.....
Просто при мен винаги ухае на пролет.....
Виж Багажникът ми е все едно е миноло торнадо.Няма ред.....все се заричам да го подредя, ама не смогвам.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#7
Ръкавици ползвам само зимата докато се стопли колата.Иначе не се усеща кефа от допира до махагона на волана и кожата.За ароматизатор съм за ,радардетектор,както и за аптечка ,въже,резервни свещи(поне 1-2),ключета,отверки,триъгълник и още някои дребни нещица.Мокри кърпи задължително, щото стават за всичко.А пък този тип ръкавици са гъзарийка,но на който му е кеф да си ги ползва.За семейните колеги презервативите да са на такова място,че да не се дразни половинката,щото ако липсва някоя бройка възникват мн.неудобни въпроси.За зимата в багажника си слагам 0.5л.домашна гроздова за всеки случай.Поздрави!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#8
Razsipnik Wrote:Темата е за автоаксесоари, а не за ЗАКОНОВО РЕГЛАМЕНТИРАНИТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ МАТЕРИАЛИ, КОИТО ВСЕКИ ВОДАЧ НА МПС Е ДЛЪЖЕН ДА ПРИТЕЖАВА, НОСИ И ПОКАЗВА(,АКО МУ СЕ НАЛОЖИ ПРИ РУТИННА ПРОВЕРКА НА КОНТРОЛНИТЕ ОРГАНИ).

Всичките тези "задължителни материали" се предлагат в "магазините за автоаксесоари" .... така че не виждам проблем. Още повече самата тема е за : "Аксесоари за водача Smile", а в частност въпросът беше за ръкавици. Под "Аксесоари за водача" разбирам всяко едно нещо, което би могло да се използва в някакъв случай. В този ред на мисли и с цялото ми уважение... Разсипник... считам забележката ти за неоснователна...още повече че съм написал: "Задължителните триъгълник, пожарогасител, жилетка (маршалска ) и аптечка не ги коментираме." Това го пиша, само защото си я написал с големи червени букви Wink
За ароматизаторите си прав (и за кондолмите също Wink )....гледам да не оставам дълго без 2...един между редните седалки и един зад единия бас в багажника.... мойте са с аромат на кокос или ябълка . За ароматизаторите става дума Big Grin
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#9
Не се дърпайте. Някой приемат и резервната гума за аксесоар в колата, така че :tfrag: :tfrag: Колеги с толкова мн кърпички, кърпи, маркучи, презервативи, ароматизатори, цигари и прочее предполагам сте с комби Smile шегувам се Smile И колега 'Razsipnik' Не виждам защо да не си падам по транспортер и още по- малко, ефекта по време на извършването на маневри с такъв тип кола. Все пак пътуването става приятно не само заради самият автомобил, но и от настроението на водача. Smile Big Grin
''Внимание! Жена-звяр в колата''
'Никога не е късно да осъзнаеш, че нищо не знаеш'
Volvo V40 2.0l, 140 Hp,
Reply

#10
Лийч, на нафта съм, ама това не променя текста на песничката Wink

Иначе инструментите не мога да не ги нося. Вие карате от Тутракан до Дупница (примерно) и като се счупи нещо - вадите телефона, звънкате и идват да ви вземат. Аз ако се счупа насред Унгария, примерно, к'во пра'им? :lol:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)