The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S/V40 vs Audi 2.5 tdi

#11
Темата стана много интересна Big Grin
340gle ,1988,1.7,80hp-минало
850,1992,B5252F,2.5i,20v,170hp-минало
V40 ,1997,B4204S,2.0i,16v,140hp-минало
S40,1997,B4218S,1.8i,16v,115hp-минало
C70,1999,B5234T3,2.3 Turbo,240hp-настояще
V40,1997,B4218S,1.8i,16v,115hp-настояще
Reply

#12
Razsipnik Wrote:
prostsotadjiq Wrote:искам да ти кажа че човека може да е на възраст .. ама кара по откачено от теб и мен взети заедно :mrgreen: казвам го съвсем искрено .. и да разбира се сравняваме пасат 1.9 131 коня с поло 1.4 60 и няколко кончета без турбини и голям въртящ момент .... правя сравнението защото в обратния случай говорим за 2.5 тди ауди 100 - А6 а не новото А6 Wink такова сравнение бяхте направили вие мотора не е 163 коня а 140 и няколко коня ако не се лъжа и мога да ти кажа че това кой ще е отпред зависи най- вече от шофьора имам приятел с такова същото ауди което съм карал и то след чип-ване /175-180 к. с./ в момента ... вътре в колата когато се возиш имаш чувството че много върви но когато я караш хич не върви мудна и бавна е все пак купето е ако не двойно по-тежко от на волвото то поне с половин тон по тежко Wink ти поне си карал старото ми волво .... такова ауди няма шанс .... евентуално ако е с чип може да се пъне иначе не Наздраве! ::beer::







Васко, Аудито, което ме отнесе е на мой приятел, много близък приятел.....
Та си ,,сверихме часовниците"...
Колата му е А6 2001г. 2,5 ТДИ от тези подобрените двигатели2,5 ТДИ, а не трошливите от преди фейслифта на Ауди от 2000г.
Айде сега ще се обиждаме......познавам си добре каруцата.
С голяма гордост ти казвам, че със същото това мое Волво съм късал Алфа Ромео 155-ца дето я имат за ,,голема бегачка"....Е не е.
Другият ми опит срещу Алфа беше безуспешен срещу някаква 156 2,4 JTD.Не трябваше да се пускам....
Внимавайте с дизелите.....Никак не са за подценяване.
Всичко това 2009г.
Big Grin внимавам то е ясно не съм аз човека със най - голямата и силна "бегачка" просто ти казвам че старото А6 ТДИ 140-141 коня няма шанс срещу С/В 40 2.0 бензин Wink това е 100% сигурно за новия мотор не споря макар че съм чувал че и той е тромав ако не е 4x4 180 и няколко коня ... алфите не знам какви бегачки са но с който и да съм говорил всеки вика тва не е кола .... впрочем 2.4JTD си върви добре само че не съм сигурен че всички имат турбини .... на един мой съсед е 166 2.4 JTD ама няма турбина и дори с колелото от мазето ще я надбягам Big Grin :lol:
Reply

#13
Колеги само да вметна AUDI A6 2,5TDI 99г комби е 150 к.с.и тежи 1900 кг.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#14
Според мен нещата са на кантар, ако волвото върви толкова, колкото е по каталог. Аудито го приемаме, че е седан с мощност 150, 155 и 180коня. Всички те са модели до 2001ва или след 2001ва. Определено обаче печката ще има предимство след 100км/ч, ако не го е и овъртейкнал преди това. Всичко зависи от шофера в този случай.
Що се отнася до теглото горепосочените аудита са малко над тон и половина, а волвото към 1305кг с този двг.

За половера съм по-склонен да кажа, че ако не е DOCH 101коня няма шансове срещу печката. Дори да е 101коня макс му скорост (карал съм Ароса със същия двг) е 188км/ч, на пасата прехвърля 200. Пък и повечето Нм помагат на пасата да изкласи след 100, докато малкия DOCH умира след 150км/ч.

За колегата "Razsipnik":
ти го изкара голям бегач това 2.5TDI, това че си паднал не означава, че C ili V40 с тоя двг не могат да земат победа. Особено това с двата автовоза- несериозно е. Нищо лично, но и аз съм карал коли, дето не са вървяли както се очаква, но съм избягвал да обобщавам, че не вървят като цяло. Пак казвам всичко е до шофер и моментно състояние на колата.

Мнението ми е съобразено с личния ми опит и не искам да убеждавам никой.

Поздрави!
Reply

#15
Старата тема на нов глас - бензин срещу дизел Confusedhock:
Абсурдно е да говорим за тотално различни коли, мощности, килограми, състояние на автомобили и т.н.
Нали на една от срещите правихме експеримент - С70 140к.с. бенз срещу моята С40 136кс. дизел - при двете гонки на Бояна (все още нямаше поставени легнали полицаи) бях с 2-3 коли пред бенза.
Но ПАК казвам различни коли, килограми, състояния. Аз си се радвам на дизел, ще карам дизер, друг се кефи на бенз - да е жив и здрав.
Поздрави!
Reply

#16
аз съм на мнение ,че на 400метра бензиново волво ще е победител ,но друго исках да ви кажа...
КОгато сравнявате дизел и бензин се съобразявайте с едно...Или и двете да са турбо или и двете да са атмосферни Wink и се сещате какво става нали Wink
Тоя параход А6 ускорява до 100 за около 9.8-10 секунди....ААА ,че той е припаднал направо Smile
Волвото трявба за около 9.5-9.7 да ускори ,но има повече обороти и до 100 караш на втора ,а оня ще слага на 100 четвърта сигурно Smile
и когато се возите в дизел и като дръпне не си мислете ,че много върви Wink голямо изтегляне ,но за малко обороти и на ниско Wink което значи малко мощност Smile защото мощноста е
момента x оборотите / 7200
което значи...Няма обороти има само дърпане което не е покрито с нищо Smile и по скоро характеризира селскостопанска техника....моята кола беше така в началото...всичкия въртящ момент на 2000 оборота (300+ нютона) и дърпа в неусвест и след 4000-4500 умира....ъ нееееее...Нови фази на газоразпределението и сега дърпа от 3000 до 5500-6000 ...Е разликата в ускорението е до небето Smile
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#17
MaxBass Wrote:аз съм на мнение ,че на 400метра бензиново волво ще е победител ,но друго исках да ви кажа...
КОгато сравнявате дизел и бензин се съобразявайте с едно...Или и двете да са турбо или и двете да са атмосферни Wink и се сещате какво става нали Wink
Тоя параход А6 ускорява до 100 за около 9.8-10 секунди....ААА ,че той е припаднал направо Smile
Волвото трявба за около 9.5-9.7 да ускори ,но има повече обороти и до 100 караш на втора ,а оня ще слага на 100 четвърта сигурно Smile
и когато се возите в дизел и като дръпне не си мислете ,че много върви Wink голямо изтегляне ,но за малко обороти и на ниско Wink което значи малко мощност Smile защото мощноста е
момента x оборотите / 7200
което значи...Няма обороти има само дърпане което не е покрито с нищо Smile и по скоро характеризира селскостопанска техника....моята кола беше така в началото...всичкия въртящ момент на 2000 оборота (300+ нютона) и дърпа в неусвест и след 4000-4500 умира....ъ нееееее...Нови фази на газоразпределението и сега дърпа от 3000 до 5500-6000 ...Е разликата в ускорението е до небето Smile

С какъв двигател и скоростна кутия правиш на втора 100, щото с моята 1.8 с втора на 85-90 км/ч просто си увисвам на макс?
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#18
MaxBass Wrote:аз съм на мнение ,че на 400метра бензиново волво ще е победител ,но друго исках да ви кажа...
КОгато сравнявате дизел и бензин се съобразявайте с едно...Или и двете да са турбо или и двете да са атмосферни Wink и се сещате какво става нали Wink
Тоя параход А6 ускорява до 100 за около 9.8-10 секунди....ААА ,че той е припаднал направо Smile
Волвото трявба за около 9.5-9.7 да ускори ,но има повече обороти и до 100 караш на втора ,а оня ще слага на 100 четвърта сигурно Smile
и когато се возите в дизел и като дръпне не си мислете ,че много върви Wink голямо изтегляне ,но за малко обороти и на ниско Wink което значи малко мощност Smile защото мощноста е
момента x оборотите / 7200
което значи...Няма обороти има само дърпане което не е покрито с нищо Smile и по скоро характеризира селскостопанска техника....моята кола беше така в началото...всичкия въртящ момент на 2000 оборота (300+ нютона) и дърпа в неусвест и след 4000-4500 умира....ъ нееееее...Нови фази на газоразпределението и сега дърпа от 3000 до 5500-6000 ...Е разликата в ускорението е до небето Smile

Има ли смисъл като няма значение са казали хората... :lol:
Reply

#19
А възможно ли е Аудито просто да не е разбрало, че има гонка? Big Grin
Сега сериозно - наясно съм, че ЕС80-ката 2.4 140 коня не е бегачка, а и не ми трябва бегачка, но от личен опит с 1 приятел (Голф 4 1.9 101 коня) карахме колонно из Германия и на баирища турбото+леката рама си казва думата.
Та, колеги, сравнявайте коли еднакъв клас... Все 1 да тръгнеме да мериме Голфа и ЕС80-ката на скорост, ми Голфът повече от 180-190 не може, щото просто отива към червено, а на Волвото има над 2000об/мин до червено със същата скорост. Tongue
2001 S80
Reply

#20
Ето един линк, където много точно са обяснили кое е сила, работа, мощност и т.н. за да се спре с това дизел, бензин, коне, обороти и прочие

<!-- m --><a class="postlink" href="http://forum.moto-zone.bg/index.php?topic=13553.0" onclick="window.open(this.href);return false;">http://forum.moto-zone.bg/index.php?topic=13553.0</a><!-- m -->
8)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)