The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Блоу-оф на 97г. S40 T4???

#81
Ми освен куплунга, в МАР-а трябва да влиза и едно маркуче...(пластмасово Big Grin Big Grin ), другият край на което, се свързва, към извод преди дроселовата клапа...т.е на модула, но преди клапата (под малкото пластмасово капаче на мотора Wink Поне така е на N/A моторите... Другият вариант е да са го оставили само за компенсация на атмосферното налягане :roll: Big Grin Big Grin Big Grin
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#82
Какво ГИ сложи? Това за прекъсването в турбо режима 3000-6500 го имаше и при мен, дори и на бензин. Но тогава ми бяха цъфнали бобините...
Reply

#83
metallista Wrote:Какво ГИ сложи? Това за прекъсването в турбо режима 3000-6500 го имаше и при мен, дори и на бензин. Но тогава ми бяха цъфнали бобините...
Полско, 2 изпартеля по 130kW. Бобините, кабелите и свещите уж са здрави, с осцилоскоп ги гледаха, сваляхме ги да няма не6то пукнатини по лулите или по керамиката на свещите - всичко е ок, дебитомера си показва 120-140г/мин под товар, ламбда сондите показват бедна смес, компютъра също записва такава грешка - long term fuel trim. TPS мерих, мени си волтажа плавно, задържа като го спра на едно положение, няма рязки падове и скоци в никоя посока, турбината си. Като цяло колата се държи все едно не й работи мапа, като влезе в турбо режим и почва да прекъсва.
Reply

#84
Това с прекъсването на газ мога да те насоча как да го оправиш, но ми е странно как и на бензин го прави. Мен ми записваше подобна грешка в компютъра и успоредно с това светваше ланбдата на таблото. Що не го искубеш компютъра на газовата и да пробваш без него на бензин или да прекъснеш достъпа на системата към компютъра на колата. Може компютъра на ГИ-то да обърква този на колата и да подава грешни сигнали, а другия да се опитва да ги поправи и да променя смесите...мога само да гадая, пък и съм страничен наблюдател, а не майстор.

Успех!
Reply

#85
metallista Wrote:Това с прекъсването на газ мога да те насоча как да го оправиш, но ми е странно как и на бензин го прави. Мен ми записваше подобна грешка в компютъра и успоредно с това светваше ланбдата на таблото. Що не го искубеш компютъра на газовата и да пробваш без него на бензин или да прекъснеш достъпа на системата към компютъра на колата. Може компютъра на ГИ-то да обърква този на колата и да подава грешни сигнали, а другия да се опитва да ги поправи и да променя смесите...мога само да гадая, пък и съм страничен наблюдател, а не майстор.

Успех!
И мен така ме съмнява, това си говорих с единия газаджия. Така както го обясняват те, прекъсват сигнала от ЕКУ-то към дюзите, прекарват го към тяхния компютър и го връщат на дюзите, като работата ставала с релета, по едно за всяка дюза, на практика така спират бензина за да работи газта (газовия компютър чете импулсите на бензиновите дюзи, преизчислява си ги с някакви коефициенти и ги подава на газовите дюзи). Вика, дърпаш бушона на компютъра на газовото, и колата става все едно го няма, обаче ако откача клемите от самия комп, няма да работи, защото на практика нямам връзка с бензиновите дюзи. Като цяло ми писна да се занимавам и вторник им я оставям да си блъскат главите, но може да го пробвам това да видя как ще е.
Reply

#86
Нов въпрос - някой има ли идея колко г/мин въздух трябва да минава през дебитомера на пълна газ (0.8 бара налягане)?
Reply

#87
ами лошото ,че не знаем какъв коефициент на пълнене имат колите ни....НО може да сметнеш теоретично с коефициент около 80-85% за пълна мощност (приблизително) ...
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#88
Торето, как е Т4-ката, има ли промяна във вървежа? От хеед така и не успях да си взема графиката, но ще пусна направо цялото клипче със замерването там може да се види => <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=MgEc1gSBEkc" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.youtube.com/watch?v=MgEc1gSBEkc</a><!-- m -->
Другото, за което щях да пиша е относно времето от 0-100, но вече с хубави гуми hankook Big Grin. Някъде по-напред Торето беше постнал време 7.8хх, а на измерването, което направих( не претендирам, че е свръх-точно) излезе 7.2, което според мен е доста добро време за колата. Гумите са си стандартните 16ки 205/50(грешка в километража няма), DSA-то е вкл. и измерването се прави в локалното на Бояна( отсечката с грапавия асфалт).
П.П. Предварително се извинявам за псуването, заради един 111 беше Big Grin

.mp4   Видео0006.mp4 (Size: 4.16 MB / Downloads: 1,062)
'98 S40 T4 - 173.5 whp -> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=MgEc1gSBEkc">http://www.youtube.com/watch?v=MgEc1gSBEkc</a><!-- m -->
Reply

#89
Много добро време колега. Какъв ханкуук сложи V12 EVO, K105 или VENTUS Prime seriite? Не се забелязва никакво превъртане, което е забележително?
Reply

#90
metallista Wrote:Много добро време колега. Какъв ханкуук сложи V12 EVO, K105 или VENTUS Prime seriite? Не се забелязва никакво превъртане, което е забележително?

Благодаря, колега. Гумите са Hankook К105 ventus prime (K105 се водят от тези серии) с ДОТ 4810 и честно казано не очаквах да извади толкова хубаво сцепление. Естествено това е на грапавия асфалт с DSA-то включено. При меренето направих 2 проби, а този който съм сложил е 2рия. Първия е с DSA изключена и е на гладкия асфалт и там си върти яко(0-100 беше нещо от сорта на 7.6хх), но като цяло съм много доволен от гумите( никакъв шум и сносно сцепление).
П.П. Лошото им е само, че скоростния им индекс е V, което е до 240, а трябва да са W за 270, но W от тази серия няма, а я имаха само нея налична и реших да се прежаля и да ги взема тях.
'98 S40 T4 - 173.5 whp -> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=MgEc1gSBEkc">http://www.youtube.com/watch?v=MgEc1gSBEkc</a><!-- m -->
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)