The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Висок разход

Мишел, няма какво да се чудиш.....
Аз самият изминах този маршрут(София-Велико Търново-София) на 8 и 10 декември 2010г.
На отиване(София-Велико Търново) ми отчете разход 7,1 по бордкомпютър,.В колата бяхме 3-ма души и пълен багажник (основно облекла).......
Карах наистина с не повече от 120км/час........
Реално карах със 100-110, а при интензивния трафик и с 80-90 км/час....
Така че напълно е възможно.Аз самият неповярвах, защото тези стойности бяха най-ниският отчетен разход, откакто имам колата.

На връщане Велико Търново-София, разходът ми дойде 7,9, но със задръстване по бул.,,Ботевградско шосе" и бул.,,Васил Левски".

Отбелязвам, този разход беше постигнат при температура на въздуха -5,№ и +1 градуса Целзийй...
На връщане за София имаше и лек снежец в Търново......
Наред ти е колата!?

Поздрави! Smile
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

Мише ,явно спътника е по отслабнал и от там идват нормалните характеристики на разхода за колата... Big Grin Big Grin Big Grin
Повярвай ми Жорето няма нищо общо със случая,освен чистото съвпадение и сменените маркучи по бензинопровода. :wink:
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

Градско между 10.2 и 10.7 в задръстванията:-) .Никой не е отслабвал
Just keep on walking
Proud To Drive Volvo
Reply

Mishell Wrote:Не знам какво й стана на тая кола...До Търново 6.3 среден разход по компютър, такова нещо никога не съм виждала Smile . Вярно, че е нанадолнище, повече на 5-та с 80-90, но на магистралата си карах с 120. Съвсем друга е, не е моята кола това, и върви :-) Жорето нещо я е омагьосал Big Grin

Тръгни в посока Пловдив, да видиш как разхода се качва поне с литър заради асфалта с едри камъчета. :wink:
Reply

Mishell Wrote:Градско между 10.2 и 10.7 в задръстванията:-)
Май трябва да сменяме името на темата Smile
Само дето при толкова сменени и бутани неща, май не се разбра коя е конкретната причина за високия разход -
ако въобще е имало конкретна, а не е била комлпексна.
Явно за 15 тина годинки много от датчиците и гумените елементи заминават ако не тотално то поне до такава степен, че да се нуждаят от подмяна... Sad
Reply

Извинявам се на колежката че ползвам темата и но понеже доста хора са писали по нея вярвам а и се надявам че ще има отзовали се.Та въпросът ми е колко средно ви горят 40-ките в натоварено положение, и горе долу каква е разликата м/у разход с пълна-празна кола?Понеже след около месец ме чакат 2500км в едната посока и искам да си направя една груба сметка(знам че доста от нещата са изкл.относителни но ще съм благодарен ако споделите)
S40 2.0 B4204_1998
Reply

Компа вече показва над 11 :-(. Ама 4 дена подред от центъра към Младост в пиковия час. Все пак е нормално си мисля. Като се натовари, вдига разхода, но с колко, колегите да споделят, нямам наблюдения.
Just keep on walking
Proud To Drive Volvo
Reply

Градско на мен ми гори ~13.2л газ(това е около 11л бензин мисля), с по-спокойно каране, без климатик и средна натовареност на трафика.
Извънградско с 5 човека в колата, 3 гуми в багажника + 2-3 сака, спокойно каране и без климатик беше ~9.5-10л газ/100км(~8л бензин). Това е с шофиране 90-100-110км/ч.

Като пусна климатика и започна да изпробвам мощността на двигателя - дали може автопилота да поддържа 120-130 на стръмно изкачване, по-бързо шофиране 120-130км/ч, чест kickdown....картинката коренно се променя, но немога да дам точни цифри
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

kurts40 Wrote:Извинявам се на колежката че ползвам темата и но понеже доста хора са писали по нея вярвам а и се надявам че ще има отзовали се.Та въпросът ми е колко средно ви горят 40-ките в натоварено положение, и горе долу каква е разликата м/у разход с пълна-празна кола?Понеже след около месец ме чакат 2500км в едната посока и искам да си направя една груба сметка(знам че доста от нещата са изкл.относителни но ще съм благодарен ако споделите)


Груба сметка искаш, груба сметка ти давам: близо 4/ЧЕТИРИ/ резервоара ти трябват.....всъщност 3 и 1/2 резервоара -
малко повече от 500/ПЕТСТОТИН/ лева....
Караш бензиново Волво.....свиквай колега! :roll:
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

Благодаря за отговора Расипник и мойте груби сметки са горе/долу такива! но дори и такива до някаде ме устройват спрямо това 4-човека в самолета за 120евро на калпак и саковете под мишница Confusedhock:
И да вече карам волво ама с главно В и ще свиквам с удоволствието!
За което искам да изтъкна изключителните си Благодарности към Севдо, а също и на този така сериозен форум, благодарение на който научих доста важни неща за моята машина а и май най-важното от тях каде да я обслужа!
Браво на хората създали форумът: оценка 6+хъ Big Grin
S40 2.0 B4204_1998
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)