Волво Клуб - България

Full Version: Къде е стъпковото моторче на S80 2.9?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
През последния месец постепенно започнаха да ми играят оборотите на празен ход - типичният симптом за износено стъпково моторче. Не ми е за първи път, досега съм имал същият проблем на Пежо 605 и Рено Лагуна, където моторчетата струваха около 300лв и ги смених за 5 мин. Моторчета се продават, намерих ги в нета - Bosch каталожен номер 0 280 140 542, има си снимки, нормалното Т-образно моторче с 2та маркуча и буксата.

Дотук всичко добре, само че когато отворих капака за мотора направо нищо не виждам![img]/media/user/STEFO%20MAJOR%20STORAGE/My%20Pictures/VOLVO%20S80/DSCN1382.JPG[/img]
Проследявам пътя на въздуха и оставам още по-потресен. Засмуква горе в средата над радиатора, после върви надясно където е въздушния филтър, оттам надолу в средата зад радиатора влиза в някакво кашонообразно устройство, което има вид на неразглобяемо - производство на Марели. След това въздухът се разклонява на 6 в смукателния колектор и край! Пипах, гледах, но това класическото Т-образно моторче просто го няма?
[img]/media/user/STEFO%20MAJOR%20STORAGE/My%20Pictures/VOLVO%20S80/DSCN1383.JPG[/img]
Въпросът е дали цялото управление на въздуха е събрано в това кашонче на Марели? Кашончето наистина ли е неразглобяемо?

Най-лесното е да отида на диагностика - те ще ми оправят колата, ясно е. Идеята беше да спестя някакви пари, ако е възможно.
Здравей просто твоя мотор няма стъпково моторче имаш дроселова клапа която най-вероятно има нужда от почистване!
Няма снимки, нищо не се разбира. За оборотите е виновна дроселовата клапа която е на Магнети Марели(умрели), с почистване вероятно няма да се оправи, е не точно просто ще е временно и после снова,снова и накрая НОВА Wink
Снимки има, просто не знам как да ги сложа. Преди когато бях с Windows закачах снимките през Picasa. Сега работя с Убунту, нали работим само с легален софт и не знам как да ги кача. Линковете от харда не ги приема, както се вижда....какво да правя?
Снимки, може и да има някъде, но ние не ги виждаме, като публикуваш мнение отдолу има опция прикачи файл и се качват снимки от харда, това е начина, опитай Wink
[img]/media/user/STEFO%20MAJOR%20STORAGE/My%20Pictures/VOLVO%20S80/DSCN1382.JPG[/img]
[img]/media/user/STEFO%20MAJOR%20STORAGE/My%20Pictures/VOLVO%20S80/DSCN1383.JPG[/img]
Нещо не се получава.....
Pages: 1 2 3