Волво Клуб - България

Full Version: ВЪПРОС ЗА ПРУЖИНИ???
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Здравейте колеги!Извинявам се ако повтарям темата.
Интересуваме от кой модел комби на Волво мога да взема задни пружини и да ги сложа на Волво 440 GLE отзад?
Поздрави!!! Smile
Аз си мисля,че задното окачване на 4хх серия е доста различно от останалите модели на Волво.Едното ми Волво е било ползвано за "лов и риболов" и имаше гумени тампони между задните пружини,а другото е карано на метан в Италия и е с по-високи (предполагам заради бутилките).Това е моето неангажиращо мнение.
Колеги и мен много ме интересува какви пружини да си взема, защото искам колата да е с няколко идеи по висока и малко по меко возеща, не съм фен на високите скорости, а на удобната возия и даже вече нямам друга идея освен пружините... <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=27295">viewtopic.php?f=4&t=27295</a><!-- l -->
Аз сложих отзад предни пружини от корса Б 2006 година. Доста по-меко почна да вози и височината е идеална. Единственото нещо което се преправя е леглото на моста.
martin_284 Wrote:Аз сложих отзад предни пружини от корса Б 2006 година. Доста по-меко почна да вози и височината е идеална. Единственото нещо което се преправя е леглото на моста.


как? заварява нови легла ли? Big Grin
Да споделя набързо и моя малък опит, не само да искам от Вас инфо. Smile Аз сложих на моето отзад пружини от 940-ка махнах ударния тампон за съжаление, ме мързеше да измислям как да го пригодя и от долу заварих по едно парче тръба с вътрешния диаметър на пружината да я дрържи Smile стана иделано колата е като крос кънтри Smile тфа че няма тампон не е проблем за сега само веднъж ми удари зверски на желязо но виновника бях аз, много се постарах за това :Д, но иначе резултата е добър-гарантирам Smile
до колкото знам от личен опит за 4-те отзад може да се сложат пружини от лада нива и волво с40 с нмалки ''български'' елементи
поздрави,Ивайло
andro440 Wrote:
martin_284 Wrote:Аз сложих отзад предни пружини от корса Б 2006 година. Доста по-меко почна да вози и височината е идеална. Единственото нещо което се преправя е леглото на моста.


как? заварява нови легла ли? Big Grin
То пък голямо легло. Ти заглеждал ли си се да видиш какво представлява. Ами да заварявах. такива пружини имах под ръка колко му е да преправя леглото за 30 мин , и си имам здрави пружини за без пари. Smile
martin_284 Wrote:
andro440 Wrote:
martin_284 Wrote:Аз сложих отзад предни пружини от корса Б 2006 година. Доста по-меко почна да вози и височината е идеална. Единственото нещо което се преправя е леглото на моста.


как? заварява нови легла ли? Big Grin
То пък голямо легло. Ти заглеждал ли си се да видиш какво представлява. Ами да заварявах. такива пружини имах под ръка колко му е да преправя леглото за 30 мин , и си имам здрави пружини за без пари. Smile

не Ми Говори С насмешка ,голямо или малко легло ,за 30 минути си направил нещо невероятно -колата да яде гуми отзад ! -СИГУРЕН БЪДИ! в думите МИ!
не Ми Говори С насмешка ,голямо или малко легло ,за 30 минути си направил нещо невероятно -колата да яде гуми отзад ! -СИГУРЕН БЪДИ! в думите МИ!


Съпри се малко и мисли и асимилирай инфото. Това че ти не можеш не означава че колегата не е успял.
Pages: 1 2 3 4