Волво Клуб - България

Full Version: Парно и отопление на XC90
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Интересно! Smile Не съм много на ,,ти" с немския,но в долния линк в описанието на печката ми се струва,че пише че е за вграждане в АУДИ,но не става за ВОЛВО ?! :o Иначе цената е супер!
pliva Wrote:Интересно! Smile Не съм много на ,,ти" с немския,но в долния линк в описанието на печката ми се струва,че пише че е за вграждане в АУДИ,но не става за ВОЛВО ?! :o Иначе цената е супер!
Заради буксите Wink
Иначе това е нашата печка - STANDHEIZUNG ARDIC 912D, дори изглежда 1:1 с моята.
Когато им писах преди около 2 год., казаха ми, че трябва лека модификация заради буксите или да се прехвърлят частите в/у корпуса на ВОЛВО, но препоръчват да се прави в сервиз.
Затова не е точно Plug & Play, но на тази цена си е направо супер Smile
Да се похваля, че вече съм с работеща печка. Сложихме клапана и печката заспа. Колата ми вече загрява без никакви грижи до 90 градуса при температури от -7 градуса (преди да бъде поправена печката повече от 70 градуса в градски условия беше невъзможно да се вдигнат). Много благодаря за отзивчивостта на всички хора от форума на Волво. Останах със страхотни впечатления от Вас. Радвам се, че все още се намират готини и споделящи хора Smile Спечелихте ме определено. Ако мога да бъда с нещо полезен, да знаете, че съм насреща !

Хубав и спокоен ден !
Поздрави Smile
Здравейте,

След като VIDA-та сподели, че не работи мотора ...разглобих и ето резултата:


[Image: heater1.jpg]

[Image: heater2.jpg]

Каква ли е била причината да се стопи всичко?? Отбелязвам, че лагера под голямата черна перка в моторчето си е ОК. Не знам дали има друг лагер. След като видях какво се е получило събрах печката и така...
Няма да се размина без МП ако искам да имам работеща печкаSmile)
Срещу 1200лв.- отново работеща печка. Смяна на мотора с дюзата (3731374) и електрическата инсталация..
Кеф цена няма Wink Аз моята е смених като теб цялата преди 2 зими и искам да ти кажа,че за мен си заслужава всеки лев (макар и повечко от лев) Big Grin
Здравейте,

Имам същия проблем, описан в първото мнение, само че при друга кола - XC60 T6 MY14. Колата няма печка, но загрява добре и въпреки, че е загряла - парно няма, когато е много студено. Много странно за нова кола и то на бензин.
Здравей,

При мен се оказа запушено радиаторче на парното - писал съм в темата.

Поздрави

BrainStormeR Wrote:Здравейте,

Имам същия проблем, описан в първото мнение, само че при друга кола - XC60 T6 MY14. Колата няма печка, но загрява добре и въпреки, че е загряла - парно няма, когато е много студено. Много странно за нова кола и то на бензин.
Ако колата ти е с жълт антифриз, аз бих го сменил със син (такъв се предлага от МП за след-продажбено обслужване).
Също така (понеже автомобилът ти е нов) бих опитал промивка на радиаторчето без да го свалям:
1. откачаш маркучите на радиаторчето от двигателния отсек;
2. закачаш маркуч (1) към входната тръбичка на радиаторчето на парното и я отвеждаш в чиста празна туба (примерно от минерална вода, 1.5 л);
3. закачаш маркуч (2) към изходната тръбичка на радиаторчето и през него подаваш компресиран въздух с налягане до 0,8 бара (атмосфери) в изходната тръбичка за радиаторчето (за да прогониш останалата в радиаторчето течност в посока, обратна на нормалната, в която течността се движи);
4. през маркуч (2) пълниш радиаторчето с гореща промивна течност (за почистване на радиаторчета), изчакваш 5-10 минути и отново стъпка 3.;
5. правиш упражнение 4. няколко пъти и ако имаш късмет ще видиш сериозно количество утайки в тубата (точка 2.);
6. закачаш отново маркучите на парното, пробваш и споделяш резултатите.

Поздрави

BrainStormeR Wrote:Здравейте,

Имам същия проблем, описан в първото мнение, само че при друга кола - XC60 T6 MY14. Колата няма печка, но загрява добре и въпреки, че е загряла - парно няма, когато е много студено. Много странно за нова кола и то на бензин.
Във връзка с проблема посетих МП Варна, но поради отсъствие на проблем (топло време и работещо парно) отказаха да правят каквито и да е манипулации. Явно ще чакаме студеното време пак. Smile
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10