Волво Клуб - България

Full Version: Volvo Xc70 D5-185-мнения
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Dodo 155 Wrote:
bpadarev Wrote:http://www.mobile.bg/21392821050577254[url][/url] виште какво сланце е ,ама като нети е на сърце...
Знам за предишния им модел, че е много здрав, но за този нямам инфо.
Не изглежда зле, но цената е нормална - Jeep нямат никакъв вторичен пазар.
Продължавай да търсиш и ще намериш своето ВОЛВО Wink


Аз си мислех, че за сериозни коли си говорим в тази тема! Wink
JMI Wrote:
Dodo 155 Wrote:
bpadarev Wrote:http://www.mobile.bg/21392821050577254[url][/url] виште какво сланце е ,ама като нети е на сърце...
Знам за предишния им модел, че е много здрав, но за този нямам инфо.
Не изглежда зле, но цената е нормална - Jeep нямат никакъв вторичен пазар.
Продължавай да търсиш и ще намериш своето ВОЛВО Wink


Аз си мислех, че за сериозни коли си говорим в тази тема! Wink
Ние си говорим за сериозни коли, но колегата иска мнение за друга марка и модел Wink
А ВОЛВО не са най-най-най, за да си заровим главата в пясъка и да кажем - всичко друго е боклук Smile
Тъй като всяка една марка има някаква индивидуалност, силни и слаби страни, характер ако искаш да го наречеш, това са нещата, които карат някой да я купува, ползва, обича, мрази и т.н.
Лично аз имах възможността да карам последния модел на Grand Cherokee, с двигателя от дизеловото Мазерати, и мога да ти кажа, че за цената си от около 100 000 лв. (най-високото оборудване + вс. екстри!!!) определено си заслужава. Не го сравнявам директно с ВОЛВО, не ме разбирайте погрешно, но колата е хубава, дори много добра за тази цена. Единствен недостатък, въпреки въздушните възглавници на окачването, е накланяне в завои ... но пък е като лодка! Определено няма да се продава в България, защото тук се търсят ML-и, Q7-ци, X5-ци, Таурег, Кайен и др. мутренски изпълнения, дори в повечето случаи безбожно скъпи за това, което предлагат и безмислено неизгодни като разход.
ВОЛВО ХС90 също е изгодно спрямо това, което предлага, т.к. цената му е около 100 000 лв. (най-високото изпълнение) ... но за съжаление както Jeep не е изгодна инвестиция за нова покупка, защото няма вторичен пазар и не държи цена. Преди няколко месеца един познат си закупи ХС90 на около 10 000 км и малко над година за около 50 000 лв. Да, изпълнение Momentum e с някои доп. екстри, но си е в гаранция и практически ново!
Но ВОЛВО и Jeep не разчитат на талибани като нас, а си гонят американския, руския и китайски пазар Wink
Не случайно новата конфигурация на двигатели и 8-степенна кутия излиза първо в САЩ! Тук ще ги видим след 6 месеца :lol:
Та именно поради подобни фактори, предпочитам да купя 2-3 год. кола, която да е загубила над 60% от цената си, да е невзрачна за крадците, да е здраво и сравнително пригодна за ремонт (ВОЛВО са уникална комбинация в това) и да вози комфортно! Аз съм прекарвал ваканциите си на село и съм се возил достатъчно на каруца, за да си го причиня отново :mrgreen:
Това ще е най-големия виц! Изписахме ме еднин тон информация и накрая да се покрие и да отиде да си купи Jeep, направо падам! :lol:
JMI Wrote:Това ще е най-големия виц! Изписахме ме еднин тон информация и накрая да се покрие и да отиде да си купи Jeep, направо падам! :lol:
Лошо няма, ако човекът му харесва повече, но се е колебаел м/у друга кола ... лошото е, когато започнем да изписваме този един тон информация на всеки, който зададе този въпрос и една и съща тема да се повтаря периодично, т.е. никой да не чете!
Не забравях, че Jeep е с блокаж на диференциал, бързи/бавни ... за човек, който живее на трудно проходимо място зимата, определено ще е за предпочитане Wink Но да не се повтарям ...
Дано все пак сме му били полезни и направи най-правилният избор за себе си ... и да купи читава кола, че това е най-важното!
Поздрави!
Тъй, тъй, аз също да се изплоьокам в темата.
Някой има ли повече инфо за това показаното XC90 в мото пфое, за 163-те коня ясно, ще се мисли по въпроса, но за конкретния екземпляр някой знае ли нещо. Както и намаляват ли цените от обявените там. Определено ме притесняват търгашите на пазара, та бих дал и малко повече за евентуално по-сигурния произход.
От известно време и аз се замислям за някакво такова камьонче, че ми трябва нещо по-широко и ми се ще нещо по-меко возещо от италианката. Малко не-еко идват камионите, ама какво да се прави Smile
Здравей,

аз нямам идея, конкретно, какво представлява колата за, която питаш, най добре е да се отиде и да се види! Едно нещо е сигурно, цената може да се договаря навсякъде, какво от това, че МП, те също са търговци и ако са добри търговци винаги ще намерят начин да угодят на клиента! Така че дерзай, за отстъпка в цената винаги има място, помисли си какво можеш да похарчиш като средства и го предложи!

Поздрави
JMI Wrote:Това ще е най-големия виц! Изписахме ме еднин тон информация и накрая да се покрие и да отиде да си купи Jeep, направо падам! :lol:


Хич не е виц, баща ми също смята да си купи новото Гран Чероки след около година - след две поредни XC90-ки и едно ХС60 за майка ми. Щото иска да сменя колата догодина и не иска да е трето поредно ХС90 от същия модел, а новото ХС90, което ще е на пазара от следващата пролет (ако пак не ни излъжат), не бива да се купува първите 2 години - това е закон за всеки, запознат с автомобилната индустрия и начина на отстраняване на детските болести.

Новото Гран Чероки е феноменален автомобил, вервайте ми, то всъщност е подобрен Mercedes GL с по-добра 8-степенна трансмисия и перфектен италиански дизел - и колкото и да ни е тъжно, е няколко класи над ХС90.
Carburettor Wrote:
JMI Wrote:Това ще е най-големия виц! Изписахме ме еднин тон информация и накрая да се покрие и да отиде да си купи Jeep, направо падам! :lol:


Хич не е виц, баща ми също смята да си купи новото Гран Чероки след около година - след две поредни XC90-ки и едно ХС60 за майка ми. Щото иска да сменя колата догодина и не иска да е трето поредно ХС90 от същия модел, а новото ХС90, което ще е на пазара от следващата пролет (ако пак не ни излъжат), не бива да се купува първите 2 години - това е закон за всеки, запознат с автомобилната индустрия и начина на отстраняване на детските болести.

Новото Гран Чероки е феноменален автомобил, вервайте ми, то всъщност е подобрен Mercedes GL с по-добра 8-степенна трансмисия и перфектен италиански дизел - и колкото и да ни е тъжно, е няколко класи над ХС90.
Е това и аз се опитвам да обясня и затова си заслужава да се купи ... докато да дадеш 200 000 лв. за GL и да получиш същото, но по-лошо (двигателят и трансмисията са основни елементи) - си е направо прееб**ка :lol:
Ето затова Мерцедес не струва толкова, за колкото го продават! Не може същата техника (без мотор и трансмисия) в друга кола да е на 1/2 от цената, а кутията и моторът да са по-добри!
И сега феновете на "звездата" да не скачат пак отново, защото Иван е човек, който е сядал зад всички модели коли, които са на пазара и може да каже дали онова, което го пишат фирмите е вярно Wink
Аз ще изчакам 3-4 год. след новото ХС90, в подкрепа на написаното по-горе :mrgreen:
Stefo Wrote:Тъй, тъй, аз също да се изплоьокам в темата.
Някой има ли повече инфо за това показаното XC90 в мото пфое, за 163-те коня ясно, ще се мисли по въпроса, но за конкретния екземпляр някой знае ли нещо. Както и намаляват ли цените от обявените там. Определено ме притесняват търгашите на пазара, та бих дал и малко повече за евентуално по-сигурния произход.
От известно време и аз се замислям за някакво такова камьонче, че ми трябва нещо по-широко и ми се ще нещо по-меко возещо от италианката. Малко не-еко идват камионите, ама какво да се прави Smile
Отиваш, гледаш, мислиш ... и се пазариш Wink
Аз си купих моето от тях и доста му намалиха от цената, дори го обслужиха и отстраниха каквото имаше по колата ... както си казва - колите там са им за продаване Smile
Иначе не трябва да очакваш, че ще харчи 7-8/100 в града - няма такова ХС90 и не е Кайен или Х5 да се изстрелва на старт ... но има други предимства, за които предполагам ще го купуваш?
Успех!
Carburettor Wrote:
JMI Wrote:Това ще е най-големия виц! Изписахме ме еднин тон информация и накрая да се покрие и да отиде да си купи Jeep, направо падам! :lol:


Хич не е виц, баща ми също смята да си купи новото Гран Чероки след около година - след две поредни XC90-ки и едно ХС60 за майка ми. Щото иска да сменя колата догодина и не иска да е трето поредно ХС90 от същия модел, а новото ХС90, което ще е на пазара от следващата пролет (ако пак не ни излъжат), не бива да се купува първите 2 години - това е закон за всеки, запознат с автомобилната индустрия и начина на отстраняване на детските болести.

Новото Гран Чероки е феноменален автомобил, вервайте ми, то всъщност е подобрен Mercedes GL с по-добра 8-степенна трансмисия и перфектен италиански дизел - и колкото и да ни е тъжно, е няколко класи над ХС90.

Въпрос на лично предпочитание! Wink

Ако ще си говорим за Jeep във Волво форума, аз бих карал единствено и само Wrangler и то по старите от 97-2004 година, което си е вече класика!
Иначе за Jeep не искам твърде да чувам и не сътветвам колеги да посягат натам! Имам познати "напарени" от Черокита и Гранд Черокита, а да не говорим за намирането на части и цените им в БГ, а те са чупливи американски боклуци, натъпкани с Мерцедески смешки, поне дизелите !!! Confusedhock:
Всичко е само един имидж, но като се загледам по новите им неща, то един имидж!!! :lol:
Надявам се тези от 2010+ година да са направени малко по- кадърно, но едва ли? Ако някой има опит може да сподели, макари, че питането е или беше за Волво XC- D5 185 Wink
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10