Волво Клуб - България

Full Version: Смяна на дирекция V70
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги.Интересува ме някой сменял ли е дирекцията на въпросния модел,98-ма 2.5 бензин.
Има ли фабрични отвори за сервото?
Също има ли заменяеми части с други модели от марката?
Заменяеми части има, но да сменяш дирекцията се откажи, докато е време!
Защо да се отказвам?Кое е трудоемкото?
Ако има фабрични отвори е няколко дни работа.
mitiooo1 Wrote:Защо да се отказвам?Кое е трудоемкото?
Ако има фабрични отвори е няколко дни работа.
Ако нямаш 100% донор, ще ти излезе много по-скъпо отколкото да си купиш V70 1998 год. с лява дирекция Wink
Дори да ти е подарък "англичанката", надали ще си на някакъв келепир след края на процедурата.
Ако е модел след 2007-2008, си заслужава, защото може да купиш англичанка на 1/2 от цените тук и после за 10 000 лв. да си обърнеш спокойно дирекцията ... но с кола, чиято цена е 1500-2000 лв. и около 1200 лв. в Англия - няма никакъв смисъл ... освен ако не са ти я подарили или да е гепена :lol:
Но ако си решил да го направиш - има отвор за сервото и има заменяеми части.
Dodo 155 Wrote:
mitiooo1 Wrote:Защо да се отказвам?Кое е трудоемкото?
Ако има фабрични отвори е няколко дни работа.
Ако нямаш 100% донор, ще ти излезе много по-скъпо отколкото да си купиш V70 1998 год. с лява дирекция Wink
Дори да ти е подарък "англичанката", надали ще си на някакъв келепир след края на процедурата.
Ако е модел след 2007-2008, си заслужава, защото може да купиш англичанка на 1/2 от цените тук и после за 10 000 лв. да си обърнеш спокойно дирекцията ... но с кола, чиято цена е 1500-2000 лв. и около 1200 лв. в Англия - няма никакъв смисъл ... освен ако не са ти я подарили или да е гепена :lol:
Но ако си решил да го направиш - има отвор за сервото и има заменяеми части.

И аз във ФБто точно това обясних на колегата Smile 15 годишна кола не си заслужава такива масрафи според мен.
Освен ако колата не му идва като подарък и от спечелен бас не му я направят безплатно в сервиза :mrgreen:
Хора,аз не питам заслужава ли си ,не си ли заслужава.
Питах от кои модели могат да се ползват части.
Очаквах отговор "Рейка може да вземеш от еди си кой модел,серво от друг модел"
Комплект табло,рейка,сверо съм ги уговорил за 300лв.Интересуваше ме има ли отвор за сервото, какви други неща ще са ми необходими?Примерно ,кори на вратите (даже до колкото видях само една),маркучи за сервото АБС-а ,маркучи за хидравлика и такива неща.
За голяма радост ръцете ми не са навряни У г*зо и ще си направя всичко сам.
mitiooo1 Wrote:Хора,аз не питам заслужава ли си ,не си ли заслужава.
Питах от кои модели могат да се ползват части.
Очаквах отговор "Рейка може да вземеш от еди си кой модел,серво от друг модел"
Комплект табло,рейка,сверо съм ги уговорил за 300лв.Интересуваше ме има ли отвор за сервото, какви други неща ще са ми необходими?Примерно ,кори на вратите (даже до колкото видях само една),маркучи за сервото АБС-а ,маркучи за хидравлика и такива неща.
За голяма радост ръцете ми не са навряни У г*зо и ще си направя всичко сам.


Почти всичко е наопъки и трябва да се смени - окабеляване, табло, рейка, предните две врати, (контрол-а за стъклата, огледалата) фаровете трябва да смениш също.
Най вероятно има почти всички крепежи по купето които са необходими - едва ли правят два вида купета - по евтино е едно унифицирано.

Щом ти се занимава - давай. Но правилно предупреждават хората, че едва ли ще е за три дни работа.Smile
Принципно ако е от първите V70 би трябвало доста от частите да са взаимно заменяеми с 850(ако се не лъжа).
Ако са само тези неща,не е нещо особено.Ще се справя.
Притеснява ме примерно ,ако е като някой мерцан.С тях съм се занимавал много.
Коша на лява и дясна дирекция е различен ,от там едно,че трябва да се реже и заварява (а аз второто не го мога),второ че се прехвърлят всички кабели,релета,модули и т.н. от другата страна и обратно.
Фарове са купувани нови,когато е минавала КАТ колата.
Tisho Wrote:
mitiooo1 Wrote:Хора,аз не питам заслужава ли си ,не си ли заслужава.
Питах от кои модели могат да се ползват части.
Очаквах отговор "Рейка може да вземеш от еди си кой модел,серво от друг модел"
Комплект табло,рейка,сверо съм ги уговорил за 300лв.Интересуваше ме има ли отвор за сервото, какви други неща ще са ми необходими?Примерно ,кори на вратите (даже до колкото видях само една),маркучи за сервото АБС-а ,маркучи за хидравлика и такива неща.
За голяма радост ръцете ми не са навряни У г*зо и ще си направя всичко сам.


Почти всичко е наопъки и трябва да се смени - окабеляване, табло, рейка, предните две врати, (контрол-а за стъклата, огледалата) фаровете трябва да смениш също.
Най вероятно има почти всички крепежи по купето които са необходими - едва ли правят два вида купета - по евтино е едно унифицирано.

Щом ти се занимава - давай. Но правилно предупреждават хората, че едва ли ще е за три дни работа.Smile
Принципно ако е от първите V70 би трябвало доста от частите да са взаимно заменяеми с 850(ако се не лъжа).


Тишо,

пича е шегаджия! :lol: То ако така ставаше, досега да съм препълнил България с коли от тук и да съм забогатял! Wink

Имам познати правиха опити за такива неща... ами резултата не само, че е скъп, но и незадоволителен в повечето случаи, зависи от колата и модела, но специялно с нашите Волва е винаги много трудно!
mitiooo1 Wrote:Защо да се отказвам?Кое е трудоемкото?
Ако има фабрични отвори е няколко дни работа.

Нищо не е трудно, въпроса е дали си заслужава.
Pages: 1 2