Волво Клуб - България

Full Version: Блокира заключването на резервоара
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Добро утро колеги, блокира ми заключващия механизъм на резервоара в заключено положение, спирам сутринта на колонката и нйец, неиска да се отвори, някой сблъсквал ли се е с проблема че не искам да бъда груб с капачето а съм тръгнал по важни задачи и след малко ще ми светне лампата за горивото, става въпрос за хц90 Т6 2004, успешен ден на всички
shenti_bul Wrote:Добро утро колеги, блокира ми заключващия механизъм на резервоара в заключено положение, спирам сутринта на колонката и нйец, неиска да се отвори, някой сблъсквал ли се е с проблема че не искам да бъда груб с капачето а съм тръгнал по важни задачи и след малко ще ми светне лампата за горивото, става въпрос за хц90 Т6 2004, успешен ден на всички


Ако надникнещ под тапицерията която е от вътрешната страна на капачката на резервоара би трябвало да има как да отблокираш механизма. Idea
shenti_bul Wrote:Добро утро колеги, блокира ми заключващия механизъм на резервоара в заключено положение, спирам сутринта на колонката и нйец, неиска да се отвори, някой сблъсквал ли се е с проблема че не искам да бъда груб с капачето а съм тръгнал по важни задачи и след малко ще ми светне лампата за горивото, става въпрос за хц90 Т6 2004, успешен ден на всички
Имах същия проблем на моята ХС90-ка. Голям майтап беше на бензиностанция... Сто пъти отключване-заключване, бой, докато стане Big Grin Влади ми препоръча един спрей, имам го в къщи, напръскахме вътре към "езичето" и вече 2-3 месеца нямам проблеми. Ако искаш пиши му на лична, или изчакай довечера като се прибера ще видя какъв е ще ти пиша. Поздрави!
Както е написал Tisho отвътре под тапицерията имаш едно "телче" с ухо, дърпаш го и отблокираш механизма.
Хората са го измислили... Wink
и на V70 ли е така. Питам, недай си боже и аз да хлъцна на колонката един ден... Smile
На всички Wink
shenti_bul Wrote:Добро утро колеги, блокира ми заключващия механизъм на резервоара в заключено положение, спирам сутринта на колонката и нйец, неиска да се отвори, някой сблъсквал ли се е с проблема че не искам да бъда груб с капачето а съм тръгнал по важни задачи и след малко ще ми светне лампата за горивото, става въпрос за хц90 Т6 2004, успешен ден на всички
Здравей, Иво Smile
Сигурно вече си успял да отвориш капачката, но ето един линк към евентуален проблем ... освен, ако не е клеясало лостчето - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=hhMeW5-5Ao0">http://www.youtube.com/watch?v=hhMeW5-5Ao0</a><!-- m -->

Мони,
При теб беше клеясало и замръзнало лостчето, затова се оправи с почистване и смазване ... което може би е предотвратило изронване на коронката вътре :roll:
Дано и при Иво е така, защото трябва да сваля бравата и да я майстори.

Поздрави!
Благодаря на всички приятели за помощта, вратичката от самосебе си се отвори точно когато ми изписа на борда оставащи 0.0 кмSmile, сега през почивните ще гледам да го демонтирам, да го раздвижа и смажа с wd40, ще гледам да направя снимки за колегите, много благодаря отново и безаварийно
Здравей колега, и аз играх същия филм на една бензиностанция, щрак щрак и не ще та не ще и се върнах да го ремонтирам, махам корите, достигам машинката, раздвижих я ръчно и о чудо, проработи отново и така до следващия път/след една година приблизително/, но този път на паркинга до блока пак щракам и не ще да отваря капачето, НО се сещам този път на запален двигател с малко газ да вдигне напрежението в ел. системата И ЧУДОТО е налице с бутона отвътре за централното от шофьорската врата без проблем се отваря капачето. Та извода в тази словесна тирада е следния, механизма е клеясал и щтифта върви по-трудно, но с помощта на повечко ток и напрежение от алтернатора проблема се игнорира. Дано да съм помогнал с моя пример.

V70 2.4T
Pages: 1 2