Волво Клуб - България

Full Version: Светнa лaмпa ABS
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
здравейте,

от няколко дни влязох и аз в клубът волво с едина 850ца.
Имам същия проблем с абс-а- лампата си свети постоянно. продавача ми обясни че вероятно е честосрещания проблем със модула и че с смяната ще угасне лампата.
Аз обаче въпреки че не съм карал автомобил от такъв клас имам усещането че спира доста мудно и с голям спирачен път, мислех си че докато го оправя трябва малко по далечна дистанция да пазя.

Това със блокажа на колелетата докато автомобила спира наистина ли е възможно? Какви рискове се крият ако известно време карам с споменатия проблем.
Тази вечер се запознах с диагностиката през ОБД и утре ще проверя какво казва компа за АБС-а.
Бихте ли ми казали също Вадис автомонтьор/автосервиз ли е и къде мога да открия човек който може да ми помогне с диагностиката и ремонта?
Мудното спиране едва ли е от АВS-а .По-скоро става въпрос за износени дискове и накладки.
За модула-единственото вярно решение е дадено в линка ,посочен от Armagedon.Внимателно разкапсуловане ,презапояване и заливане отново със силикон.На картинката от линка са показани местата ,които трябва да се презапоят -най-често това са двата захранващи извода посочени в червената елипса.Моя е направен по този начин и вече година нямам проблеми.Една V70-ка на приятел мина по същия път -и там няма проблеми.
submort Wrote:здравейте............


Бихте ли ми казали също Вадис автомонтьор/автосервиз ли е и къде мога да открия човек който може да ми помогне с диагностиката и ремонта?
Също като колегата мисля, че неспирането е резултат от износени дискове и накладки, относно майстора който търсиш знам точно четири човека които могат да ти свършат работа. Единият е от Дуранкулак, другият от Видин, третият от Петрич и четвъртият е от Малко Търново, сега ти кажи къде ти е удобно да отидеш? Сега сериозно, как да те насочи някой към майстор, като ти не си ни казал къде пребиваваш, ние предполагаме, че си от... ама хайде сам си кажи :mrgreen:
bg_tiger1978 Wrote:
submort Wrote:здравейте............


Бихте ли ми казали също Вадис автомонтьор/автосервиз ли е и къде мога да открия човек който може да ми помогне с диагностиката и ремонта?
Също като колегата мисля, че неспирането е резултат от износени дискове и накладки, относно майстора който търсиш знам точно четири човека които могат да ти свършат работа. Единият е от Дуранкулак, другият от Видин, третият от Петрич и четвъртият е от Малко Търново, сега ти кажи къде ти е удобно да отидеш? Сега сериозно, как да те насочи някой към майстор, като ти не си ни казал къде пребиваваш, ние предполагаме, че си от... ама хайде сам си кажи :mrgreen:
Confusedhock: Ха,от Видин?!?Наистина ли знаеш за някого тук? Тайна ли е кой е?Аз миналата година обиколих целия град и никой не беше и чувал за VIDA или VADIS Smile
Извинявам се, пропуснал съм да спомена че търся специалист в София.
Приемам забележката и се коригирам Wink
Пропуснал съм да спомена локацията ми за което се извинявам.

София
Колега за много години, оправи ли си колата?
За много години ! При мен проблема изчезна без да съм правил нищо. Забелязах,че се появяваше само когато карам в дъждовно време... Явно при мен е бил замърсен датчик на абс.
Ако автомобилът ти е от втората половина на 1995 година е нормално да ти излиза по VIN, че е от 1996 година.
След диагностика се оказа датчик на задно дясно колело...
Pages: 1 2 3 4