Волво Клуб - България

Full Version: Volvo S60 - съвети
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Здравейте, отново Smile
Тъй като още съм "на пазара", искам да попитам нещо - относно проблема с маховика и съединителя на колите с ръчни скоростни кутии (говорм за дизел 2003-2005г). За какво точно трябва да се ослушваме, когато се пробва дадена кола? Има ли някакви специфични звуци или нещо подобно? Дали по някакъв начинможе да се разбере състоянието?
Благодаря,
bg_tiger1978 Wrote:http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...76#p166276 Ето безпроблемната кутия, която каталясва на 160хил км, но не това ми е мисълта, въпроса е, че колата е 2008, уж когато е сменена кутията с нова, да ама не. Всеки си прави сам сметката.
Е,Дидо,не прави такива генерални изводи де,че ме стряскаш :mrgreen: Моята е на почти 150 000 и няма никакви признаци за скапване!Като си пусна музиката въобще не усещам кога превключва.В холандския ни клон има две такива V70-ки,които са на по 300 000 и са с оригиналните си кутии! Smile
Като прочетох "Дидо" викам си - ха , някой ми отговори --- че и аз съм Дидо Smile
А то какво било.
tipman Wrote:Като прочетох "Дидо" викам си - ха , някой ми отговори --- че и аз съм Дидо Smile
А то какво било.

Ти колега стискай палци да не се стига до правилото:

В английски форум-питаш и ти отговарят.
В руски форум-питаш и теб те питат.
а в българските форуми - питаш и ти обясняват колко си тъп Smile

а за звука на отиващ си маховик:
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=q97Z3o86ftA">https://www.youtube.com/watch?v=q97Z3o86ftA</a><!-- m -->
А може би този, преди да се свали и да се провери:
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=e4O6HQv_7_E">https://www.youtube.com/watch?v=e4O6HQv_7_E</a><!-- m -->
Също, опитай да изгасиш колата без да натискаш съединителя и се ослушвай за тракане отдолу, чува се идеално, ако е тръгнал "да си ходи"...
Успех!
Здравейте Smile
След доста време .. finally съм ГОРД собственик на S60, ръчка, D5, 163 к.с.
Вчера се прибрах от София до Варна и категорично мога да заявя, че колата е повече от невероятна. 6 часа каране и след като слязох пред нас, имах усещането, че съм се прибрал за 20 минутки от работа Smile Няма смисъл от хвалби - предполагам всички знаете за какво става въпрос Smile

Имам обаче едно питане - cruise-a май не работи или аз не успях да го подкарам. Като натисна бутончето на волана, на таблото на километража се появява надписа "cruise", обаче нищо не се случва. Предполагам, функцията е да отпуснеш газта и тя да си поддържа скоростта, което обаче не се случва - започва да си намалява оборотите. Предполагам, че проблема е възможен за отстраняване, но на каква цена Smile
tipman Wrote:Здравейте Smile
След доста време .. finally съм ГОРД собственик на S60, ръчка, D5, 163 к.с.
Вчера се прибрах от София до Варна и категорично мога да заявя, че колата е повече от невероятна. 6 часа каране и след като слязох пред нас, имах усещането, че съм се прибрал за 20 минутки от работа Smile Няма смисъл от хвалби - предполагам всички знаете за какво става въпрос Smile

Имам обаче едно питане - cruise-a май не работи или аз не успях да го подкарам. Като натисна бутончето на волана, на таблото на километража се появява надписа "cruise", обаче нищо не се случва. Предполагам, функцията е да отпуснеш газта и тя да си поддържа скоростта, което обаче не се случва - започва да си намалява оборотите. Предполагам, че проблема е възможен за отстраняване, но на каква цена Smile
Честито и много да те кефи!След като ти излезе надписа cruise трябва да натиснеш и от долните бутончета,за да ти изпише cruise on.А с бутоните + и - увеличаваш и намаляваш фиксираната скорост с 2 км/ч май беше!
tipman Wrote:Здравейте Smile
След доста време .. finally съм ГОРД собственик на S60, ръчка, D5, 163 к.с.
Вчера се прибрах от София до Варна и категорично мога да заявя, че колата е повече от невероятна. 6 часа каране и след като слязох пред нас, имах усещането, че съм се прибрал за 20 минутки от работа Smile Няма смисъл от хвалби - предполагам всички знаете за какво става въпрос Smile

Имам обаче едно питане - cruise-a май не работи или аз не успях да го подкарам. Като натисна бутончето на волана, на таблото на километража се появява надписа "cruise", обаче нищо не се случва. Предполагам, функцията е да отпуснеш газта и тя да си поддържа скоростта, което обаче не се случва - започва да си намалява оборотите. Предполагам, че проблема е възможен за отстраняване, но на каква цена Smile
Колега, честита придобивка, само нафта да наливаш и масло да сменяш. Когато включиш "cruise", трябвя да натиснеш +, за да фиксираш скоростта за движение. С + или - можеш да я променаш - при мен е с 1 километър на натискане.
Благодаря Ви много,
И на вас да ви се връща Smile

А това другото копче, с "0"-та и кръглата стрелкичка, нещо като back ми изглежда, за какво е? За нулиране ли .. колата как излиза от cruise функция - с натискането на някой от педалите ли ?
tipman Wrote:Благодаря Ви много,
И на вас да ви се връща Smile

А това другото копче, с "0"-та и кръглата стрелкичка, нещо като back ми изглежда, за какво е? За нулиране ли .. колата как излиза от cruise функция - с натискането на някой от педалите ли ?

Здравей колега и честита придобивка!

Със здраве да си я караш Smile

С "0" прекратяваш функцията круиз-контрол, а със извитата стрелкичка я възстановяваш до зададената преди това скорост, НО без да си изключил Cruise-ON!

Поздрави!
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14