Волво Клуб - България

Full Version: Volvo S60 - съвети
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Здравей,
Ами ще се даде на желаещия Smile
Не виждам тук как мога да го кача.
Ако искаш може на лс да ти го пратя
Единствения начин, по който бих могъл да ти помогна, е евентуален оглед на място, ако си набелязал някоя колица в региона Троян-Ловеч. Иначе според мен коментар по снимка е безсмислено начинание. Личен опит от ровене из обяви и реалността при оглед на живо. Тази троянската, с тези проблеми аз не бих я взел. С оглед на прочетеното тук из форума, от колеги с дефектирали АСК. Все пак си купуваш кола да караш а не да правиш (лично мнение разбира се не ангажирам никой с него). Ако имаш други набелязани в района мога да прескоча, както се казва ей го къде е Smile
Благодаря ти Smile
За тази троянската и аз си мислех, че не е стока. Единствено ако се намали драстично цената .. за да има пари за ремонт на АСК-то после. Но това не ми вдъхва доверие, защото след ремонт, кой знае.
Общо взето колите са в София, Пловдив и в Шумен. - хич не е близо до Ловеч Smile
Като цяло оставам с впечатление, че двигателите и АСК от 2004-та нататък са по-здрави и по-добри .. поне така аз си мисля.

Все пак благодаря.
tipman Wrote:Благодаря ти Smile
За тази троянската и аз си мислех, че не е стока. Единствено ако се намали драстично цената .. за да има пари за ремонт на АСК-то после. Но това не ми вдъхва доверие, защото след ремонт, кой знае.
Общо взето колите са в София, Пловдив и в Шумен. - хич не е близо до Ловеч Smile
Като цяло оставам с впечатление, че двигателите и АСК от 2004-та нататък са по-здрави и по-добри .. поне така аз си мисля.

Все пак благодаря.

Пак няма гаранция, че ако вземеш с уж читава АСК няма да се прецака, да не говорим че повечето са "закрепени" и веднага пуснати за продажба. Wink
Ако вземеш със счупената ще си я оправиш и ще си знаеш реално в какво състояние е.
Има логика Smile
А дали е вярно това, което прочетох в една статия:

"В автомобилите отпреди 2003 г. отказват хидравличните клапани, които управляват работата на трансмисията. Възелът е японски, доставя се от Aisin и като не е от най-издръжливите. Смяна на маслото в него не се споменава в инструкциите, но специалисти съветват това да се прави на 30-45 000 км."

Това дали означава, че АСК след 2003г. са много по-надежни?
tipman Wrote:Има логика Smile
А дали е вярно това, което прочетох в една статия:

"В автомобилите отпреди 2003 г. отказват хидравличните клапани, които управляват работата на трансмисията. Възелът е японски, доставя се от Aisin и като не е от най-издръжливите. Смяна на маслото в него не се споменава в инструкциите, но специалисти съветват това да се прави на 30-45 000 км."

Това дали означава, че АСК след 2003г. са много по-надежни?

S60 се сдобива с нова скоростна кутия, чак след 2008(ако се не лъжа). Wink
"По купето не откривам следи от удари, но мисля, че има пребоядисвани детайли".
Това дали е възможно да се прикрива ръжда по този начин?
tipman Wrote:"По купето не откривам следи от удари, но мисля, че има пребоядисвани детайли".
Това дали е възможно да се прикрива ръжда по този начин?


Ръжда по тези коли има само ако колата е блъскана и не оправена както трябва. Wink
tipman Wrote:Има логика Smile
А дали е вярно това, което прочетох в една статия:


Това дали означава, че АСК след 2003г. са много по-надежни?

Ко? Не Big Grin надежни са тия от магазина в гаранция; ти за всеки случай си приготви едни 4-5 хилки за ремонт че не се знае знае ли се, за мен няма някой който да установи дали една кутия е ок, ако навиеш някой джамбаз или частно лице ти даде да покараш 10км ме викни - вече знам какво точно да гледам и мога да преценя горе долу дали в момент е ОК, но за 1 км с плавно ускорение дори счупена кутия ще се държи добре. Иначе японците ги признавам при раздробена турбина при плавно ускорение си вървеше като пушка, ако не вярваш колегите които я караха ще ти кажат Smile
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=20821&p=166276#p166276">viewtopic.php?f=10&t=20821&p=166276#p166276</a><!-- l --> Ето безпроблемната кутия, която каталясва на 160хил км, но не това ми е мисълта, въпроса е, че колата е 2008, уж когато е сменена кутията с нова, да ама не. Всеки си прави сам сметката.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14