Волво Клуб - България

Full Version: Съвет за покупка на ХС70
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Утре един приятел ще отиде да я види и ще го вземе VIN-a и ще го пусна, и след това ако всичко е ОК отивам да се пазарим
Tisho Wrote:
Bazil Wrote:Ще ходя да я видя и се чудя да рискувам ли, а ме информираха че много са я чистили, че много косми от куче имало


Поискай VIN номера, за да разберем някой подробности. :mrgreen:

YV1BZ714481023703
Колега каде се намира този Вон номер?
Питам защото и аз съм на твоите положение
Харесал сам сащата кола и чакам малко инфо от колегите .
СМЧ Wrote:Колега каде се намира този Вон номер?
Питам защото и аз съм на твоите положение
Харесал сам сащата кола и чакам малко инфо от колегите .
Отпред на таблото,пред волана,близо до челното стъкло.
Номерът е на челното стъкло долу до колонката. Също може да се види на дисплея на аудио системата, след като се влезе в менюто с настройките.
Винаги съм се чудил защо се произвеждат автомобили от този клас с ръчни скорости. Според мен се губи удоволствието от шофирането по този начин. Лично аз не бих взел "ръчка"
Rikulau Wrote:Номерът е на челното стъкло долу до колонката. Също може да се види на дисплея на аудио системата, след като се влезе в менюто с настройките.
Винаги съм се чудил защо се произвеждат автомобили от този клас с ръчни скорости. Според мен се губи удоволствието от шофирането по този начин. Лично аз не бих взел "ръчка"

Когато няма достатъчно мощност е добре да не е автоматик, а на тези им липсва малко....
Rikulau Wrote:Номерът е на челното стъкло долу до колонката. Също може да се види на дисплея на аудио системата, след като се влезе в менюто с настройките.
Винаги съм се чудил защо се произвеждат автомобили от този клас с ръчни скорости. Според мен се губи удоволствието от шофирането по този начин. Лично аз не бих взел "ръчка"

Аз пък се питам обратното! Голямо 4x4 с автоматична скоростна кутия? :roll: Аз имах XC70 2008 с ръчни скорости и в сравнение с автоматиците беше самолет, а динамиката и удоволствието от карането беше в пъти повече. Проблема е, че в България такива коли се карат предимно в града и се купуват за показност и не по предназначение. И когато автомобил от този клас прекарва 90% от времето си в града, тотално се обезмисля. Реално тези коли са направени предимно за отворени извънградски пътища и магистрали или поне там се представят най- добре.
Тук специално ги купуват хора, които живеят на места отдалечени от градовете с малки, тесни и кални пътища иначе казано, живеят на село. Това са повечето хора с възможности и такъв автомобил е необходим. Wink
Колеги благодаря за инфото за Вин номера.
Чакам други напътствия при огледа на хс70 2008
Мерси
JMI Wrote:
Rikulau Wrote:Проблема е, че в България такива коли се карат предимно в града и се купуват за показност и не по предназначение.

Данчо, нека оставим проблема на тези които са си купили този тип автомобил именно с тази цел, за останалите този въпрос мисля че не представлява интерес,а на някои дори им омръзва да го четат отново и отново ...

За всичко останало в предишното ти мнение съм абсолютно съгласен с теб и те подкрепям.
И отново моля да се придържате към темата, за пореден път пояснявам че отново колега пита за конкретен автомобил.
:!:
Колеги помагайте!
Много се размножихме в нашето семейство и ми трябва голяма кола - голяма вместимост (2-ма възрастни, 2 деца и 1 бебе), с висока проходимост (понеже си падаме малко планинари). Имах някакво моментно колебание между Subaru Outbak и Volvo XC70 CrossCountry, около 2005-та. Volvo обаче и е първата любов (дето не хваща ръжда Wink та избора не беше много труден.
За съжаление, никога не съм си имал работа с този модел и съм абсолютен новобранец. Четох доста по чужди форуми,гледах какви ли не клипчета, питах разни приятели, обаче друго си е да получиш информация от "1-ва ръка".
Прави ми впечатление, че има само 2-3 обяви от частни лица по нашите автосайтове. Останалото са все джамбази. Аз като чуя джамбазин, се обръщам и тичам в другата посока, обаче истината е че има 1-2 коли които изглеждат добре на снимките.
Можете ли да ми дадете съвети какво да гледам?
Вече прочетох за скоростните кутии, че им е много скъп ремонта, ако не са поддържани. Има ли и други "тънки места".
Предварително благодаря на всички!

----
П.С.
Ако има някоя "клубна" кола, която се продава по причина, различна от предстоящ основен ремонт, пишете ми.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12