Волво Клуб - България

Full Version: ЕДНА ЛИРИЧНА ТУРИСТИЧЕСКА РАЗХОДКА.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Малко снимки и от мен като естествено мен ме няма понеже аз снимам и все жената е на фокус.Малко от Ботев.
А впрочем имам ме на една снимка където едни нахални коне като ме натиснаха и изядоха един хляб :lol:

[attachment=18968]

[attachment=18076]

[attachment=18955]

[attachment=18956]



Тази е специално за Кангалов Wink

[attachment=18957]


[attachment=18958]

[attachment=18959]

[attachment=18960]

[attachment=18967]


А тук малко от Вихрен:
Прословутата Байкушева мура.

[attachment=18966]

[attachment=18965]

[attachment=18964]

[attachment=18963]

[attachment=18962]

На Вихрен обаче стана малко сакатлък понеже жената буйна и суйна си надцени възможностите и добре че не минахме по Джамджиев ръб а през Казаните, пак малкия дявол, идеята беше от Бъндерица, през казаните и Премката, през Вихрен да слезем към Кабата и долу на х.Вихрен.На Големия Казан точно на качването по стената към Премката като мръднахме на един метър в дясно от маркировката и като се гипсира мадамата и ми изкара акъла.Не е тежко за човек с минимални катерачески умения но тя няма такива.Такъв страх не бях брал през живота си за някой друг, комбинацията от неопитен планинар с мраморни камъни едва държащи се в рехава пръст може да докара инфаркт направо.Както и да е за половин час успях да я сваля до основата на Казана и айде пак нагоре до Премката но вече беше късно и минаваше 17:00ч. а оставаше да се качим на Вихрен и да слезем от другата страна.Излезе силен вятър и нямаше как да минем набързо понеже мойта раница Вихрен 70+10 е пълна до горе барабар с надстройката а нейната е Вихрен 40,носи храната и не е много обемна но и двете си имат площ и вятъра си те завърта като парцал.Решихме да спим на Премката и опънахме палатката като идеята беше сутринта да се качим нагоре.Качих се без раница на 10м. под билото да й покажа че не е толкова страшно но страха в жената наделя и слязохме до х.Вихрен с идеята да се качим през Кабата.Не го направихме понеже отидохме да разгледахме и да спим на Рибните езера и след това се прибрахме.Сега в началото на август пак е в отпуск и пак ще отидем като този път ще се качим през Кабата за да преудолее страха.
Готиното беше че на слизане през Големия Казан имаше сняг и се пързаляхме надолу и минахме на аванта слизането :lol:
Предложих й така и така сме на Премката да се качим на Кутело и отидем до Кончето но по погледа й разбрах че ако го спомена още веднъж това и ще ме бутне в някоя пропаст :twisted: Постоянно говореше че ако има много пари ще взриви Вихрен и ще го нареже на мраморни плочи :mrgreen:
Днес получих снимки от международният сателитен обмен, от едно посещение,на едно станало култово място за Клубари.
Връх Вихрен,мечтата на всяка една свободна душа.Мечтата на VOLVO for Life BG.
Бойч повлече крак,последваха го и други не без известни репортери,а сега и нашият съфорумец и неговият малък герой ,само на 5 години и 6 месеца.
Е няма такова изживяване и последващо удовлетворение,от изкачването на един труден и невероятно божествен с магнетизма си връх.


[attachment=19270][attachment=19269][attachment=19268]
A да, Вихрен ... добре че ми напомни :lol:

Този път победа, булката се пристраши и се качи обаче през "магистралата".Но за да е кефа пълен времето беше четири сезона през 20 минути, то не беше слънце, дъжд, град, вятър... да ти се напълни душата.Но важното е че успя.
Очертават се още две ходения най-малко пак там, няма начин просто защото трябва да се качи от северната страна и по Джамджиев ръб, преди това обаче една лека тренировка през Кончето.

Пристрастен съм но за мен няма толкова магнетично и красиво място колкото е Вихрен като в същото време буквално може да ти вземе страха за доста време напред а защо не и за цял живот.

[attachment=19278]




Малко от любимите ми облаци:

[attachment=19277]




Кой го бие градушка,а кой :lol:

[attachment=19281]

[attachment=19280]

[attachment=19276]



Това е едно от Влахините езера където спахме.Първоначално почти никой не схваща какво има на снимката но след това вече се вижда отражението на планината в езерото, толкова е спокойна водата че чак е стряскащо спокойна.Хубавото е че е на гадно място и на никой не му се слиза до долу и за това е изключително чисто, дори рибките първоначално се чудят какво е това хляб и го подминават понеже явно им се случва много рядко да го ядат.

[attachment=19279]



След Вихрен минахме през Рилските езера като си мислех че там е Ада понеже е супер навалица но след това като се качихме на Мусала и се отвратих просто.От лифта прииждат орди душмански, хиляди, милиони пълзят нагоре...суматоха, крясъци и викове, ужас...Докато се качвахме по пътеката от Царска Бистрица срещнахме двама мъже и една жена които се връщаха а на слизане се раминахме с една двойка тийнейджъри поели по гадния каменист маршрут.А горе като погледнеш по пътеката от лифта до х.Мусала и все едно манифестация по случай 9-ти септември.
Викам ново постче да пуснем че да не се претрупва.

Лека разходка из Родопите.Не пускам снимки от в.Перелик понеже там няма нищо освен едно поделение на МО а за Снежанка няма смисъл понеже една кула какво да й снимаш.
Няколко снимчици от "Каньона на водопадите" край Смолян:


[attachment=19426]

[attachment=19425]


"Редените камъни" или "Смолянския Стоунхейндж" :lol:

[attachment=19424]





Красотите на пещерата Ухловица които няма как да бъдат снимани изцяло.Не трябва да се пропуска ако някой има път натам или дори специално ако отиде няма да съжелява.На връщане може да спре на палатка между с.Кошница и с.Смилян, в дясно има едно къмпингче с две бесетки и две барбекюта точно до р.Арда:


[attachment=19423]

[attachment=19422]

[attachment=19421]

[attachment=19420]

[attachment=19419]





Обсерваторията на Рожен снимана от Снежанка.Това е двуметровия телескоп в момента в който го зареждаха с втечнен азот:


[attachment=19418]

[attachment=19417]

[attachment=19416]






И остана интересно само "Чудните мостове", пътя до там си е истинско изпитание за тези които имаме V40, нямам бъбреци хора нямам от този път ли да го нарека или незнам.Ако някой се прави на мъж да минава под малкия мост то нека да има планинска застраховка и да подпита хижарите струва ли си.

[attachment=19415]

[attachment=19414]

[attachment=19413]

[attachment=19412]

[attachment=19411]

[attachment=19410]
До мен достигна информация ,за чудна местност ,в близост до село Хотница,Велико Търновско.Използвайки пребиваването си около първата Търновска среща,реших да го намеря и да се запозная от близо.Преди това се отбих до Преображенския манастир и от там след кратко лутане,намерихме райско кътче сред природата.Макар и кратка,обиколката за мене бе емоционално зареждаща и споменът ще остане дълго в мен.Непременно ще отделя повече време за посещение на Водопада и местността около него.
Ала стига съм плямпал и да ви споделя част от снимковия материал.


[attachment=19683][attachment=19682][attachment=19681][attachment=19680]
Супер е яко. Трябва да се посети и от нас.
Абе то всички ходят,ама ги е страх да споделят,защото броди един Джигит из Българско,със един страшен кон ... :mrgreen:

[attachment=24567]

Отпуснете се ,коня хапе,Аз не ... Big Grin
Колеги ако не сте ходили ви предлагам да отидете на Крушунските Водопади . Намира се близо до Ловеч ,не е далеч и от Плевен Smile много приятно място за отдих а до колкото си спомням там може да се остане и на палатка Smile

Ето и една снимка Smile
[attachment=25168]
Къде се скриха VOLVO туристите с лирична душа? Arrow
Kangalov Wrote:Къде се скриха VOLVO туристите с лирична душа? Arrow


Дебнем в засада Big Grin
Шегата на страна. Обмислям едно лятно приключение в планината така, че можеш да се включиш.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38