Волво Клуб - България

Full Version: ЕДНА ЛИРИЧНА ТУРИСТИЧЕСКА РАЗХОДКА.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Quote: tortomanin » Съб Апр 22, 2017 4:43 pm

Пу, далече този Ванкувър, а планините образуват онова прималяване от мерак......
Колко е висок най-близкият най-висок връх? :mrgreen:

А сега де... :lol:

Около 1500 - 1600м мисля... измерено на око дето се вика Smile
А стига ве.... Ти май не си турист. :mrgreen:
Без да съм учил география на САЩ, край Тихия океан от Аляска надолу се точат Кордилерите, които основно се делят на Брегова верига и Скалисти планини /вътрешна/. В отделните райони баирите си имат собствени имена. Тъй като бях сигурен, че имаш по-високи върхове наблизо, направих справка в Укито на български и там пише:
"Вашингтон разполага с обширни горски територии – едно от богатствата на щата, което обуславя доброто развитие на дърводобивната индустрия. Огромните вечнозелени гори са причината да бъде наречен с прозвището Вечнозеления щат. Най-високата точка е връх Рейнир (4392 m), който е част от планинската верига Каскади".
Тук виждам едно противоречие - зелен щат наричат и Тенеси. Може би не вечнозелен, защото растителността е широколистна.
Като и да е.... Поздрави! Big Grin
Е, така постравено да. Аз гледам планините непосредствено до Ванкувър. До тях се стига от града за около 30мин. Мислих, че за тях питаш. Ползвайки търсачката - Grouse Mountain 1200м, Cypress Mountain 900м (окото ми не позна), и малко по встрани Sasquatch Mountain Resort 980м и Manning Park Resort. Това са места, които са до нас и ги изброявам на прима-виста. По-известни са.
Сега, за местата които говориш там е маалко по различно с маалко по-голяма подготовка.
Ето ти да се изкефиш и да видиш за какво става въпрос: https://www.youtube.com/user/ExpeditionO.../playlists
Погледни плейлиста, на който пише Alaska / Yukon Series и са 12 епизода. Голяма работа е. Сигурен съм че ще оцениш за какво става въпрос. Има и епизоди за снега в планините на Британска Колумбия. Да отбележа, че те подбират черни и на места трудно проходими пътища. Иначе всичко си е ОК.
Като цяло един човек като теб като дойде тука и много вероятно да се побърка от ходене, особено ако обича дивото и природата. Само в провинцията където живея са ми казвали че ако всяка седмица ходя на различни къмпинги е малко вероятно да ги обиколя всички за целия си живот. Okanagan Lake, British Columbia е едно към едно като климат с България. Като клонинги са. Ще кача малко снимки после.
Поздрави

П.С. Тъкмо погледнах колко са държавните места за къмпингуване в провинцията - 1200. Частните казват че са още няколко стотин. Това са официалните данни на провинцията.
Бих се почувствал като дебело дете в сладкарница!
Не бяхме ходили на север от Варна, а едни снимки от Тюленово ме изкушиха. Събрахме се две семейства и без да бързаме, в неделя потеглихме в девет. Бяхме с моето Волво, така че темпото задавах аз, след като бях изтърпял късното ставане на другите. Едно кафе преди Бургас и газ.... Второто спиране беше в Шабла, даже леко след нея, на големия фар. Около фара е мръсничко, зад оградата само дето няма садени домати, заграден е строителен обект, има нещо като атракции. В ресторанта има меню с несъществуващи манджи и напитки. Ядохме рибена чорба със странен вкус, в която имаше много жълта подправка. Поне материалът не беше спестен.
[attachment=49002]
[attachment=49001]
Съвсем наблизо е Тюленово. Ей, хора, заслужава си да се види! Скалите са много красиви, макар че ги видяхме при неподходящо осветление. И там обаче местната свинщина е в сила. Точно до скалния феномен с форма на мост се изсипват фекални води и ...........
[attachment=48998]
[attachment=48997]
[attachment=48995]
Наоколо още се добива нефт. Ама с такива малки сондички, че сякаш са макет от детска градина. Big Grin
Последно за деня - Каликра.
[attachment=48993]
Леко разочарование, защото отникъде не се вижда достатъчно добре, а военните са окупирали най-разгледното място. Но пак е красиво, въпреки навалицата, която избягвам.
Стигнахме Каварна. Харесвам градчета, в които се паркира лесно и в центъра. Какво пък толкова сме се наблъскали, сякаш сме шанхайци. Минахме по главната, уф, щях да подмина града, толкова е малък, обърнах, спрях пред общината или нейна служба и потърсихме хотел. Е има - в 19 часа вече имах салата и мастика. След възстановяване на психическото равновесие, последва нощна обиколка.
Без изненади, сутринта станах първи.
[attachment=48991]

Разгледах блоковете с дърти рокери, видях паметника на моя любимец Рони, изкъртих групата и се забихме в Балчик. В началото ми стана неприятно, като ме обелиха по 14 лева на калпак за градината и двореца, но после размислих. Ако е без пари, какви ли не навлеци ще си пият патрончетата там. По-добре да е платено.
[attachment=48988]
[attachment=48987]
[attachment=48985]
[attachment=48983]

След Балчик отново карах без глезотии за пасажерите, макар че се туткахме във Варна, заради измислени табели и ремонт на Аспаруховия мост. За два дена врътнахме над 800 километра и вече не можем да кажем, че не сме стъпвали в североизтока.
Не си написал, но се надявам сте посетили Яйлата и Болата, а зимата е разкошно, джан джун няма, само природа. Wink
Не сме. Много беше натоварена програмата, а и не се заблуждавай, че хората са малко. Направо се врумънчих. Просто съм избягвал навалицата при снимане.
Именно, това казвам, сега е пълно с хора, стопли се, всичко живна, а зимата е разкошно, само природа Smile
Лятото нямаше къде да стъпиш.
Беше ужасна навалица, чак не можеш да усетиш мястото.
Хубава разходка сте направили, а и добри снимки.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38