Волво Клуб - България

Full Version: Колко често се сменя бензинов филтър?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колата ми е С40 2.0 1999 - колко често трябва да сменям горивен филтър?
Здравей колега. Ако колата се кара само на бензин и ако той е със сравнително добро качество/като за България/ е нормално да се сменя горивен филтър на 30-40 000км.Все пак всичко е относително. Кофти бензина замърсява повече горивния филтър и оттам лека-полека се намаля и нормалното му налягане по бензинопровода, а оттам се затруднява и работата на бензиновата помпа. Всичко е навързано, като свински черва. Все пак, ако имаш съмнения, че отдавна не е сменян, по-добре го смени и не се чуди.
Поздрави.
Аз например сменям горивния филтър при всяка сняма на маслото, това е някъде на около 12 000км. При нашите горива обаче понякога се налага да се сменя даже и по-често, а за смяна на 30-40 000 км. сме доста далеч все още. Хубавото поне е, че горивните филтри не са скъпи и човек може да си позволи и по-честата им смяна. Същото се отнася и за въздушния филтър.
Аз сменям горивен филтър на дизела на всеки 10 000 км,но с качеството на нащите горива не бих рискувал да го сменям на 40000 та даже да е и на бензинова кола,сменяй си го заедно с маслото и другите филтри,защото както казват някои филтрите са дробовете на колатаSmile)))))
Аз знам,че горивните филтри се сменят на количество гориво преминало през тях,но не съм сигурен колко е то. За нашите горива на всяка смяна на маслото даже и въздушен филтър.
колеги къде точно се намира горивния филтър че и моя е за смяна благодаря предварително :?: :?: :?:
V40 1.8 16v 97'
jorogada Wrote:колеги къде точно се намира горивния филтър че и моя е за смяна благодаря предварително :?: :?: :?:
V40 1.8 16v 97'


Намира се отляво на резервоара- има една метална прегъната пластина, която го предпазва.Като застанеш отдолу на колата, когато е на подемник-горивният филтър ти се пада отляво на резервоара.
Сменя се според мен горивният филтър при годишната смяна на задължителните консумативи.
Горивата в България са доста нискокачествени!
Razsipnik Wrote:
jorogada Wrote:колеги къде точно се намира горивния филтър че и моя е за смяна благодаря предварително :?: :?: :?:
V40 1.8 16v 97'


Намира се отляво на резервоара- има една метална прегъната пластина, която го предпазва.Като застанеш отдолу на колата, когато е на подемник-горивният филтър ти се пада отляво на резервоара.
Сменя се според мен горивният филтър при годишната смяна на задължителните консумативи.
Горивата в България са доста нискокачествени!


Мерси много взех един филтър от еврото и сега запрятам ръкави
jorogada Wrote:
Razsipnik Wrote:
jorogada Wrote:колеги къде точно се намира горивния филтър че и моя е за смяна благодаря предварително :?: :?: :?:
V40 1.8 16v 97'


Намира се отляво на резервоара- има една метална прегъната пластина, която го предпазва.Като застанеш отдолу на колата, когато е на подемник-горивният филтър ти се пада отляво на резервоара.
Сменя се според мен горивният филтър при годишната смяна на задължителните консумативи.
Горивата в България са доста нискокачествени!


Мерси много взех един филтър от еврото и сега запрятам ръкави

Само внимавай с бързите връзки на тръболяците Wink
2 смени на масло 1 смяна на горивен филтър Big Grin :lol: така съм чувал така го правя .... а и 25-30 кинта последните пъти го сменям на всяка смяна на маслото Wink