Волво Клуб - България

Full Version: Демонтаж ел.моторче стъкло-S/V40?!?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги. Скоро се опитах да демонтирам ел.моторчето на шофьорската врата на колата ми, но не успях Sad . Това се налага, поради неясно и дразнещо скрибуцане при движение на стъклото нагоре/надолу.След сваляне на кората и развиване на трите болтчета на които се държи ел.моторчето не се получи желания от мен резултат, явно трябва да се разкачи и жилото, но просто не се вижда нищо и не знам как става това :roll: .Смазах всичко до което имах достъп с флакон силиконова смазка, но шумът не престана.Скърцането е само на лявата врата, при дясната всичко е наред.
Ако някой го е свалял нека да сподели практическия си опит. Предварително благодаря на отзовалите се Big Grin .
100Y0 Wrote:Здравейте колеги. Скоро се опитах да демонтирам ел.моторчето на шофьорската врата на колата ми, но не успях Sad . Това се налага, поради неясно и дразнещо скрибуцане при движение на стъклото нагоре/надолу.След сваляне на кората и развиване на трите болтчета на които се държи ел.моторчето не се получи желания от мен резултат, явно трябва да се разкачи и жилото, но просто не се вижда нищо и не знам как става това :roll: .Смазах всичко до което имах достъп с флакон силиконова смазка, но шумът не престана.Скърцането е само на лявата врата, при дясната всичко е наред.
Ако някой го е свалял нека да сподели практическия си опит. Предварително благодаря на отзовалите се Big Grin .
Аз също го имам този проблем колега и аз като теб напръсках всичко до което имах достъп,но ефект нямаше :? .Така че някой ако знае да си казва Big Grin
Не ми се е налагало да свалям и мога само със схемите да помогна.
mongoose Wrote:Не ми се е налагало да свалям и мога само със схемите да помогна.

Благодаря ти за схемите колега. От тях за съжаление не се разбира как точно се сваля ел.двигателчето :roll: .
Явно ще чакаме някой практик :wink: Big Grin
Поздрави :thumbleft: .
100Y0 Wrote:Здравейте колеги. Скоро се опитах да демонтирам ел.моторчето на шофьорската врата на колата ми, но не успях Sad . Това се налага, поради неясно и дразнещо скрибуцане при движение на стъклото нагоре/надолу.След сваляне на кората и развиване на трите болтчета на които се държи ел.моторчето не се получи желания от мен резултат, явно трябва да се разкачи и жилото, но просто не се вижда нищо и не знам как става това :roll: .Смазах всичко до което имах достъп с флакон силиконова смазка, но шумът не престана.Скърцането е само на лявата врата, при дясната всичко е наред.
Ако някой го е свалял нека да сподели практическия си опит. Предварително благодаря на отзовалите се Big Grin .
Съвсем скоро свалях моторчето на лявата предна врата - предполагам, че няма разлика с дясната. Моторчето излиза заедно с жилото и държача на стъклото. Стъклото е пробито в долния си край и държача можеш да го извадиш като свалиш стъклото на около 80 % има един отвор в ламарината на вратата, откъдето се сваля единия болт държащ стъклото, другия болт се вижда. Демонтажа и монтажа е лесен. При мен проблема беше огромен, тъй като не се сваляше стъклото и напрактика извърших демонтиране на самото моторче така както си е на вратата, счупих си ръцете. Успех.
Ето това вече е споделяне на личен опит :wink: Ще чакам малко да се постопли и ще опитам да го сваля, почистя и смажа, че дано да изчезне дразнещия шум.Много благодаря и поздрави от мен.
при мен го има същия проблем Smile пак на шофьорската врата
само че се решава временно с напръскване на гумените уплътнения(тия между които се движи стъклото) със силиконов спрей
лошото е че ефекта е временен 1-2 месеца и после пак тряа да се пръска Sad
При мен шумът се чува от моторчето или от движението на жилото, със сигурност не е от уплътненията на стъклото .
Здравейте, понеже и аз имам подобен проблем, ще замоля който пръв си разглоби вратата да направи снимков материал.
Благодаря
Luben Manev Wrote:Здравейте, понеже и аз имам подобен проблем, ще замоля който пръв си разглоби вратата да направи снимков материал.
Благодаря

Любо, Любо...... ако до националната среща никой не разглоби този ел.двигател, представи си само на самата среща какво разглобяване ще падне :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pages: 1 2