Волво Клуб - България

Full Version: блокира ми скоростният лост
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,
имам следният проблем- в този студ ми блокира скоростния лост. 1-2ра и това е. След 15 минути (горед-долу) ръчкане от 1-ва на 2-ра се оправя и влизат и другите скорости и след известно време пак се случва същото! Някой да е имал същия проблем или да има някакво възможно решение на проблема?
Мерси предварително Smile :wink:
Нямам представа от какво може да е,но моя съвет е да не я караш и да чакаш времето да се постопли (поне да минат 0-та температурите) и тогава да я ровиш.Иначе може само да задълбочиш проблема.
На един приятел с ланчия на която скоростите са идентични
с нашите (хидравличен съединител ,смяна на скорости
чрез жила )незнайно от къде в едното жило има вода
и като я остави на студъ имаше тази скорост на която
е оставил колата и срещуположната.
pervo izviniavai tse pisa na latinski,kolega az imax podobno problem,protseti tyka:http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=7060.
proveri li i masloto ako e za smiana?
iv4ou Wrote:Здравейте,
имам следният проблем- в този студ ми блокира скоростния лост. 1-2ра и това е. След 15 минути (горед-долу) ръчкане от 1-ва на 2-ра се оправя и влизат и другите скорости и след известно време пак се случва същото! Някой да е имал същия проблем или да има някакво възможно решение на проблема?
Мерси предварително Smile :wink:
мм когато купето се стопли достатъчно, скоростите се оправят. Не знам защо смятате, че скоростите са с жила, а не лостова система, но и аз не съм 100% сигурен. Не е проблем от лагерите, по-скоро или маслото или... някои пластмаса замръзва поради влага и мръсотия. Днеска я оставих да я погледнат- ще се разбере скоро Smile
И при мене днеска такъв проблем, също и в събота, все за сутринта говориме. Досега това са вторият и третият път, първият беше при топло време не помня точно кога, само си спомням, че май я карах на мивка, и си мисля, че проблема трябва да е свързван с влагата и водата. Иначе от 2 години я имам тая С 40-ка
Тука нали говорим за ЕС-60,
40-те са с лостова система поне до 2003г.
iv4ou Wrote:Не знам защо смятате, че скоростите са с жила, а не лостова система, но и аз не съм 100% сигурен.

Като не си написал за каква кола става дума как очакваш да ти се отговори?
Аз виждам Volvo s60 .... Явно проблема с виждането е при теб Big Grin
п.п. Без нищо лично всичко е на базик :wink:
s-s-s-nake Wrote:Аз виждам Volvo s60 .... Явно проблема с виждането е при теб Big Grin
п.п. Без нищо лично всичко е на базик :wink:

Уфф,видех го,толкова много искам да помогна на човека че чак одих до магазина да си купя боб да врачувам.Извинявам се на всички колеги които пускат теми без да си опоменат колите и се налага да се търси някъде дълбоко в профилите и в гаражите и барем някъде излезе конкретен модел.А най обичам - "Тате си купи кола ама светна една лампа - сериозно ли е.Айде моля ви се помогнете,недейте да сте егоисти."
Pages: 1 2