Волво Клуб - България

Full Version: Дойде време за смяна на маслото.Каква марка, откъде?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Уважаеми колеги, вече направих кръгло 10 000 км. на моето С 40, от както го имам.Мисля да сменя вмаслото именно сега, а не да чакам да стигне препоръчителните 15 000 км.
Първо , защото колата е карана доста в задръстания.
Второ, защото карам доста бързо на дълъг път(ерго на високи обороти)
Трето, първата смяна на масл еше с Мобил 1 от един сервиз, но им нямам доверие.
Понеже още съм неопитен ВИ МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ОТНОСНО МАРКА И ОТКЪДЕ ДА ГО КУПЯ.
НАИСТИНА ИСКАМ КАЧЕСТВЕНО МАСЛО.
Знам че Волво препоръчват Кастрол, но в България е бъкано с менте на тази марка.
Колебая се за ,,Биксол" на ОМВ.
Със сигурност обаче ще сложа пълна синтетика 5��Ве40.
Зная, че за моята кола идва тънко, защото е на доста годинки, но съм решил да я поглезя.
Колата ми е с 2,0 литровия двигател 140 к.с.

Много моля има ли колеги пробвали Политрон?Чета им сайта от месеци и , ако и 50% от това, което е написано е вярно то мисля, че си заслужава подобна инвестиция.
От друга страна ми се струва доста рекламно-бомбастична информацията?
Засега не ми свети ламапа ,,Сървис".
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.prospeed.bg/bg/products/1751/0" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.prospeed.bg/bg/products/1751/0</a><!-- m -->
Maxijaz Wrote:http://www.prospeed.bg/bg/products/1751/0


Много благодаря Максиджаз! Smile
аз си карам двете коли с Яко и скоростните кутии са ми с яко ...Нямам опплаквания а да кажа харесва ми няма как Smile какво има да ми харесва...Не го гори...Работи добре ...вх500 10в40...
За лятото няма нужда 5в40...Пълната синтетика може би е по-добра защото би трябвало да е по стабилен вискозитета ,но незнам...Личното ми мнение е да сложиш Мобил пак ....
MaxBass Wrote:аз си карам двете коли с Яко и скоростните кутии са ми с яко ...Нямам опплаквания а да кажа харесва ми няма как Smile какво има да ми харесва...Не го гори...Работи добре ...вх500 10в40...
За лятото няма нужда 5в40...Пълната синтетика може би е по-добра защото би трябвало да е по стабилен вискозитета ,но незнам...Личното ми мнение е да сложиш Мобил пак ....

Бардал не е ли по-добре?
Аз пък съм доволен от ЕЛФ 10/40 Big Grin Big Grin Big Grin 5/40 е тънко масло за кола на тия километри и то за лятото...
Аз си карам и двете колички с Коноко (,американско масло минерално водородно обогатено и 98% характеристика на синтетика.) доволен съм и ценичката му не е много висока около 15 кинта за литър :mrgreen: НО иначе тва е истината: СИНТЕТИКА
1.По-благоприятна вискозитетно-температурна характеристика.Това значи,че в целият температурен диапазон ,в който се използват,вискозитетът на маслото се променя по-слабо и вискозитетно температурната крива ще бъде по-полегата.
2.Много добри реологични свойства
3.По-голямо съпротивление срещу стареене на маслото
4.ПО-ДОБРИ МАЗИЛНИ КАЧЕСТВА
5.По-добри екологични показатели
6.По-големи възможности за използване в двигатели с намалено отвеждане на топлина
Намалява се износването върху триещите се части.По-добрата течливост на синтетичните масла позволява маслото много бързо да достигне до зоните на триене и по този начин да се намали "студеното"износване на двигателя.
НЯМА ПРЕЧКА ДА СЕ ИЗПОЛЗВАТ И В ПО-СТАРИ ДВИГАТЕЛИ ОСВЕН ПО-ГОЛЕМИЯТ РАЗХОД НА МАСЛО и от там "по-дълбокият джоб" .лако и нагаро образиването е много по-малко,каналите на буталните пръстени са по-чисти,по-малко отложения в маслените канали маслопроводи и т.н.Износването на двигателите е много по-малко в сравнение с минералните масла. :roll: :wink:
ЕЙ вярно и аз карах с елф Smile никви грижи...следващия път обаче май ще ходя на яко пълна синтетика....
Предния път ми бяха сипали някво Esso не ми харесваше.Сега си сипах Castrol Magnatec 10W40 има разлика мотора работи по-добре,за другия път пак Кастрол ще си сложа но може и 5W40.
roadkill Wrote:Предния път ми бяха сипали някво Esso не ми харесваше.Сега си сипах Castrol Magnatec 10W40 има разлика мотора работи по-добре,за другия път пак Кастрол ще си сложа но може и 5W40.
Кастрол Немски в България не се внася от официялните вносители...Има някой хора внасят ,но из мрежата съвсем не е кастрола който познаваме...
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13