Волво Клуб - България

Full Version: едно питане
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Разфасовах едно 740 дизел та въпроса ми е двигателя от ЛТ ли е или от Волво ? ,някой му е сложил ново турбо но двигателя не е с турбо фабрично номера му е GP005803
Стефчо, на онова което аз гледах в Стара Загора на блока на двигателя си стоеше емблемата на Фолксваген - т.е. D24TIC каквито са слагани на ЛТ-тата. А този номер не ми говори нищо за съжаление :roll: . Доколкото си спомням дизелите слагани на 2хх и 7хх серия са D6,D24 И D24TIC. На 99% съм сигурен че D6 е разработка на Волво и е без турбо, вероятно другите два са на Фолксваген и D24 е без турбо,ако се съди по означенията, а D24TIC се води турбо интеркулер.Има един колега от Варна с 2-ка дизел и мисля че той беше с D6, питай го как изглежда неговия двигател - ника му е stvri, Станислав се казва.<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2660" onclick="window.open(this.href);return false;">memberlist.php?mode=viewprofile&u=2660</a><!-- l -->
Аз пък, доколкото знам Volvo Cars въобще не произвеждат дизелови двигатели докъм две хиляди и някоя година, когато правят мотора D5. За Volvo 2хх нямам идея, но на 7хх абсолютно всички дизелови двигатели са от Volkswagen LT.
знам че са немски двигателите до около 2000та година но има разлики в двигателите по-точно в блоковете и главите на двигателита на ЛТ и тези монтирвани във Волво 2ра 7ма и 9та серий
d24 и d24tdi са от vw lt 28.В по новите модели Volvo се използват Audi 2,5 tdi