Волво Клуб - България

Full Version: климатик 940 дизел
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Нещо климатика нямаше фреон и един до унсс ми го напълни и сега изстудява. Оба4е докато пълнеше нещо компресора се тормозеше и спираше да се върти от време на време. И тоя ми каза нямаш добро охлаждане сипал съм 400 грама и климатика ти се тормози. След това измихме с пароструйка радиатора и май охлаждането се подобри и сега се 4ува тракане от време на време от компресора докато карам с климатик ама си охлажда. На някои да му се е случвало нещо подобно.
Не съм имал такъв проблем, само да знаеш че има значение какъв фреон се пълни.
До 93 г. всички са с R12, след това се слага само R134a.
Този последния пише че трябва строго да се спазва иначе компресора може да замине.
Здравей колега,

пича който ти е оправил климатика се казва Красимир и е много в час с тея работи.
относно тракането от време на време то става когато компресора се включва и изключва и при мен е така. Ако е имало нещо да се прави по компресора той сам е щял да ти каже какво е необходимо. А относно фреона можеш да бъдеш сигурен че ти е сипал какъвто трябва. Ако ти е сипал от зелената машина значи е R134 ако ти е сипал от компресора с бутилката на кантара значи е сипал R12.